Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

25 листопада, 00:00

Парламент вирішить, чи відправляти миротворців до Ліберії

Уже сьогодні Верховна Рада може прийняти рішення з питання відправлення українського миротворчого контингенту для участі в місії ООН у Ліберії. Про це повідомив учора на погоджувальній раді депутатських фракцій і груп у керівництвi парламенту спікер Володимир Литвин, повідомляє Інтерфакс-Україна. За його словами, до порядку денного на цей тиждень внесено близько 90 законопроектів. При цьому один із них Президент визначив як невідкладний, уряд визначив шість як першочергові. Крім того, комітети і депутати наполягають на додатковому внесенні до порядку денного близько 40 законопроектів. Як очікується, сьогодні депутати мають розглянути кілька урядових і депутатських законопроектів про встановлення розміру мінімальної зарплати на 2004 рік. У четвер парламент розгляне у другому читанні проект держбюджету-2004, а також деякі питання оподаткування у зв’язку з прийняттям держбюджету. За словами В. Литвина, минулого тижня парламент розглянув понад 100 законопроектів, водночас на прийняття рішення очікує ще майже 300 законопроектів. Цього тижня депутати планують розглянути питання про порядок призначення на посаду голови Рахункової палати, оскільки повноваження нинішнього голови закінчуються у грудні.

Майбутні ректори тренуються керувати ВНЗ

Завершилися вибори студентських деканів в університетах Луганська, які проходили в межах проведення першого конкурсу «Студентський лідер». Як підкреслив ініціатор конкурсу, директор Центру підтримки молодіжних ініціатив і соціальних досліджень Андрій Акимов, основною метою конкурсу є ознайомити студентів з виборчими технологіями, процесом голосування та іншими правилами проведення виборів, а також оновити органи студентського самоврядування найбільш демократичним шляхом. «Студентський лідер» стартував наприкінці жовтня. Під час підготовчого етапу конкурсу у ВНЗ велася інформаційно-роз’яснювальна робота, приймалися заявки від претендентів на участь у виборах, затверджувався список кандидатів за факультетами. Кандидати проводили зустрічі зі своїми виборцями, виступали з передвиборними програмами, поширювали листівки. Переможцями виборів стали хлопці та дівчата, які набрали найбільшу кількість голосів. Надалі вони активно братимуть участь у обговоренні та розв’язанні проблем студентства, таких як удосконалення навчальних програм, поліпшення умов проживання в гуртожитках і організація дозвілля студентів у своїх ВНЗ. Зараз новообрані студдекани готуються до заключного етапу конкурсу — до виборів студентських ректорів. Переможці цього етапу ввійдуть до складу Студентської ради при голові Луганської облдержадміністрації Олександрi Єфремовi, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

У Харкові хочуть покінчити з наркотиками за сім років

Депутати Харківської обласної ради затвердили Програму протидії незаконному поширенню наркотичних і психотропних препаратів. Згідно з новим документом, протягом семи років місцева влада боротиметься з незаконним поширенням наркотичних речовин на території Харківщини. Передбачені програмою заходи проводитимуться в два етапи. Протягом 2003—2005 років фахівці мають визначити, яким чином наркотики потрапляють до регіону, поширюються серед населення області. Отриману інформацію після ретельної обробки буде передано відповідним органам. Таким чином буде створено всі необхідні умови для ефективної боротьби з незаконною торгівлею наркотичними та психотропними препаратами. На другому етапі (2005—2010 рр.) планується застосувати технології при пошуку наркотичних речовин, створити центри спеціалізованої психологічної допомоги. Програмою також передбачено регулярний обмін досвідом із сусідніми областями, створення спеціальної бази даних тих, хто мав коли-небудь дотичність до незаконного поширення наркотиків. Найближчим часом депутати звернуться до відповідного міністерства з пропозицією про заборону продажу неповнолітнім засобів побутової хімії, до складу яких входять бензол, ацетон, синтетичні клеї, повідомляє Марина ГОЛИНА, Харків.

За рубку лісів — реальне покарання

Прокурор області Микола Гошовський націлює своїх працівників на теренах краю жорсткіше ставитися до порушників лісового законодавства. Минулого тижня про це говорилося на міжвідомчій нараді з керівниками правоохоронних і контролюючих органів Закарпаття щодо охорони навколишнього середовища. Йшлося про те, що нещадне браконьєрство щодо лісу найчастіше здійснюється з відома і за особистої участі самих охоронців лісу. Тому постійна боротьба з лісовими вандалами схожа на Сізіфів труд. Головну ж причину невикорінювання хронічних самовільних рубок прокурор М. Гошовський вбачає в застосуванні занадто м’яких мір покарання до порушників — символічні штрафи й обмеження свободи з випробувальним терміном. Прокурор твердо переконаний, що боротьба буде лише тоді конкретною, коли винні почнуть нести реальну, а не умовну міру покарання, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

Чоловіки першу премію не «витягли»

Третій міжнародний конкурс оперних співаків ім. Соломії Крушельницької, що відбувся у Львові, був незвичайним з багатьох причин. По-перше, на нього чекали 9 років, — ніяк не могли знайти грошей. По-друге, було значно знижено віковий ценз. Вимоги конкурсу передбачали наявність у репертуарі учасників 10-15 вистав, а в юному віці таке не є можливим. Загальний преміальний фонд становив 135 тисяч гривень, фінансувався конкурс за рахунок бюджетних коштів. Проходив він на сцені Львівського оперного. У кожному турі учасники мали репрезентувати, за умовами конкурсу, лише оперні партії. У третьому турі — заспівати всю оперну партію з оркестром. Іншого такого щодо складності конкурсу Україна не знає. Шкода, що впевненість у тому, що конкурс дійсно відбудеться, з’явилася лише навесні цього року й лише тоді про нього було публічно сповіщено. За умовами серйозних зарубіжних конкурсів, про нього мали знати співаки не менше ніж за рік. Тому й конкурсанти були в більшості своїй, окрім Польщі, з країн колишнього Радянського Союзу. І все ж таки 41 співачка та 29 співаків із 10 країн взяли участь у змаганні, що тривало 10 напружених днів. Серед співачок першу премію — $5000 — отримала Ольга Нагірна, солістка Національної опери України, випускниця Київської консерваторії (клас Є. Мірошниченко), яка вразила всіх багатством свого голосу. Серед співаків першу премію не присуджували нікому. Другу — $3000 — двом конкурсантам: Тарасу Штонді, який нині працює за контрактом у Великому театрі Росії, і Андрію Романенку, солісту Національної опери України. На жаль, уперше львівський конкурс оперних виконавців проходив без Ігоря Лоцанича — автора цього творчого проекту, ініціатора та засновника фестивалю оперного мистецтва та конкурсу оперних співаків ім. С. Крушельницької. Фестиваль було засновано 1988-го. Пан Лоцанич помер чотири місяці тому, майже підготувавши третій міжнародний конкурс оперних виконавців… Iнформацiю пiдготувала Ірина ЄГОРОВА, Львів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати