Коротко / УКРАЇНА
Кадровий шторм у Одесі
Комплексне вивчення діяльності органів виконавчої влади та прокуратури щодо реалізації на території Одеської області державної політики з питань захисту прав і свобод громадян, інтересів держави, ведення боротьби із організованою злочинністю (цим займався Координаційний комітет по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю при Президенті під керівництвом О. Колінька) засвідчило наявність серйозних недоліків у цій сфері. Про це йдеться в указі Президента України від 28. 08. 2003. Зокрема згідно з цим нормативним актом, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації А. Мирошніков у поточному році не надав жодної відповіді на звернення громадян, що були ним отримані на особистому прийомі. Протягом тривалого часу залишилися без належного реагування органів прокуратури скарги на насильство, перевищення службових повноважень та інші протиправні дії працівників міліції. Крім цього, в указі офіційно стверджується, що прокурор Одеської області М.Косюта та начальник УМВС України в Одеській області Ю.Івушкін не вжили реальних заходів щодо захисту майнових прав десятків громадян, у тому числі неповнолітніх, які роками не можуть повернути у свою власність житло, втрачене внаслідок шахрайських дій організованих злочинних угруповань. Боротьба з організованою злочинністю на Одещині, згідно з указом, підмінялася викриттям незначних злочинів і корупційних дій. На сьогодні залишаються нерозкритими 1329 злочинів загальнокримінальної спрямованості (поточний рік), 72658 — з минулих років, у тому числі 807 умисних убивств. У той же час кримінальна ситуація в регіоні загострюється через поширення наркоманії, показник якої втричі більший, ніж по Україні (за останні півтора року у цій сфері ліквідовано лише два організовані злочинні угруповання). У зв’язку з вищезазначеним та іншими свідченнями неналежного виконання посадових обов’язків та вимог законодавства, говориться в указі, Президент Леонід Кучма постановив: оголосити догану голові Одеської обласної державної адміністрації Сергію Гриневецькому. Крім цього, голова держави наказав Гриневецькому звільнити з посади свого заступника А. Мирошнікова; запропонував Генеральному прокуророві Піскуну вирішити питання щодо полдальшого перебування на займаній посаді прокурора Одеської області М. Косюти. Міністр внутрішніх справ М. Білоконь, у свою чергу, отримав наказ звільнити з займаної посади начальника Управління МВС в Одеській області Ю.Івушкіна. А міністр юстиції О. Лавринович і голова Державної Митної служби М. Каленський — звільнити, відповідно, начальника Одеського управління юстиції М.Лєсогорова та начальника Чорноморської регіональної митниці О.Токарчука. Про виконання указу Л. Кучма розпорядився доповісти в триденний строк.
Плавучий книжковий ярмарок відкрився в Одеському порту
В Одеський порт прибуло найстаріше у світі діюче пасажирське судно «Дулос». Воно всього на два роки молодше за всесвітньо відомий «Титанік». Історичний корабель, занесений до Книги рекордів Гіннеса, є до того ж найбільшою діючою книгарнею. На його борту знаходиться понад півмільйона книг різними мовами світу. В основному це література з мистецтва, науки, спорту, культури англійською мовою. Але нещодавно з’явилися також видання російською та українською мовами, які зможуть придбати одесити. 28 серпня в Одеському порту пройшла урочиста церемонія зустрічі судна.
«Дулос» — це судно, це — люди, це — книги», — так представила себе команда найстарішого судна. Вона складається з 300 волонтерів із 35 країн світу. Їхнє основне завдання — реалізація культурних і освітніх проектів у країнах, що потребують матеріальної та медичної підтримки. Одеса стала 486-м портом на шляху «Дулоса». За останні 25 років своєї історії судно відвідало 90 країн світу. До того, як стати «плаваючим книжковим ярмарком», судно багато що встигло пережити на своєму віку. Побудоване воно було в 1914 році як військове судно і до Другої світової війни носило назву «Медіна». Після війни його було вирішено переобладнати в пасажирське і перейменувати в «Дулос». Був період, коли на борту судна навіть перевозили цибулю.
Новий етап його історії розпочався в 1978 році, коли власником судна стала німецька благодійницька організація «Good Books For All». Її стараннями судно було перетворено на культурний книжковий центр. Для вільного відвідування одеситів «Дулос» буде відкрито з 28 серпня по 16 вересня. Повідомляє Олена АСТРАХОВИЧ , «День»
Толока для сиріт
Як новенька копійка, засяяв напередодні нового навчального року Денишівський будинок для дітей, що залишилися сиротами, що позбавлені батьківського піклування: зусиллями пожежних Житомирщини та будівельників тут відремонтовані жилі приміщення, павільйони у дворі, впорядковано ігрові і спортивні майданчики, доріжки, споруджений фонтан, літні душові тощо. За рахунок управління освіти і науки облдержадміністрації проведено також газифікацію корпусу, внутрішні оздоблювальні роботи, зроблено заміну покрівлі, асфальтобетонного покриття. Тепер 127 дошкільнят, що знайшли у ньому притулок, спатимуть у затишних спальнях, гратимуть і навчатимуться в пристойно облаштованих кімнатах і залах. Власне, це з ініціативи губернатора Миколи Рудченка, який, відвідавши Денишівський дитбудинок кілька місяців тому, довідався, що там капітального ремонту не було більш ніж 20 років, був задіяний метод народної толоки, головним «мотором» якої виступило Управління пожежної безпеки та аварійно-рятувальних робіт в Житомирській області. І депутат обласної ради Леонід Антонюк, який донедавна був командиром пожежних області, а нині очолює Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, з явною гордістю розповів «Дню», що до співпраці вдалося залучити 28 фірм та приватних підприємців з різних міст, які надали допомогу передусім необхідними матеріалами, що основні роботи в поза робочий час виконали бійці пожежних частин, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».
Випуск газети №:
№152, (2003)Рубрика
День України