Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

23 серпня, 00:00

Любовна дюжина

Учора в Будинку кіно урочисто відкрився IV Міжнародний фестиваль акторів кіно «Стожари-2003», який триватиме до 26 серпня. Очолює журі популярна українська прима екрана і театральних підмостків Раїса Недашківська. У конкурсі беруть участь 12 картин, створених кінематографістами Грузії, Білорусі, Польщі, Югославії, Росії та України. Нашу країну представляють дві стрічки: «Мамай» Леся Саніна (нею відкривали форум) і «Шум вітру» Сергія Маслобойщикова. Журі оцінює стрічки в шести номінаціях: головна жіноча і чоловіча ролі, ролі другого плану, дебют і відмітять найкращого непрофесійного виконавця. Відмінною особливістю нинішнього фесту є те, що глядачі, кінокритика і журі спробують розгадати «Таємниці чоловічого і жіночого» — такий девіз «Стожар- 2003». Як вважає президент фестивалю Ніна Ільїна, головне завдання її команди — познайомити якомога більше глядачів із найкращими взірцями світового кінематографа. Тому в конкурсних показах заявлено фільми видатних майстрів, зокрема, Єжи Кавалеровича «Quo vadis». Величезний інтерес публіки повинна викликати картина Єжи Антчак і Ядвіги Бранської «Шопен. Бажання кохання». Оригінальну роботу представив Олександр Хван — «Кармен» тощо. Всі фільми різні, але їх об’єднує одне — це кінорозповіді про кохання. Крім творчих зустрічей, на «Стожарах» буде проведено «круглі столи». Їхній ведучий психоаналітик Назіп Хамітов. Дирекція фестивалю, незважаючи на фінансові лещата, які примусили скоротити заходи до чотирьох днів, все ж зуміли викроїти кошти, організувати екскурсії по Києву і його околицям. Адже нинішній кінофест збiгся зі святкуванням Дня незалежності України і для гостей з’явився широкий вибір розваг. Тетяна ПОЛІЩУК , «День».

Городяни вимагають… світлофор

Понад двiстi харків ’я н, що проживають на вулиці Клочкiвській і прилеглих до неї вулицях, організували мітинг із вимогою встановити на їхній ділянці кілька світлофорів і знаків, що обмежують швидкість руху машин. Практично всі учасники зборів — родичі або друзі потерпілих у ДТП у цьому районі. За словами мітингуючих, тут щотижня трапляються випадки, травмуються і гинуть люди. Тільки в будинку №244 під колесами автомобілів загинуло близько 20 чоловік. Причина — відсутність освітлення, світлофорів, дорожніх знаків. Краплею, що переповнила чашу терпіння городян, став нещасний випадок 20 серпня. Близько п’ятої години вечора на пішохідному переході під автомашину потрапив чоловік. З травмами його терміново доставили до лікарні. А наприкінці липня нинішнього року під колесами вантажівки загинула 19-літня дівчина. Її батьки досі розшукують свідків дорожньо-транспортного випадку. Крім того, неподалік знаходиться гуртожиток для глухонімих. За словами місцевих жителів, звернення до місцевих депутатів Марка Воронова і Дмитра Попова результатів не принесли. Єдиний світлофор, який за наполяганням «клочковців» все-таки встановили, не працює. За заявою городян, вони готові щодня влаштовувати акції протесту доти, поки місцева влада не виконає їхні вимоги. Про бажання приєднатися до протестуючих оголосили ще кілька сот чоловік, повідомляє Микола СУХОМЛИН , Харків.

Донеччан захистять від шуму й горілки

Уперше в Донецьку міська влада використала своє право на заборону торгівлі алкогольними та тютюновими виробами в певних місцях. У такий спосіб вони збираються боротися з порушниками правил торгівлі, а також із тими розважальними закладами, які порушують громадський порядок. За словами заступника міського голови Геннадія Ткаченка, «останнім часом від жителів міста надходить велика кількість нарікань із приводу гучної музики й антисанітарного стану деяких підприємств торгівлі та громадського харчування». Заходи із захисту ні в чому не повинних «сусідів» шумних торгових точок будуть проходити за наступною схемою: спочатку порушникам громадського порядку надішлють офіційне попередження, в якому викладається суть претензій до торгового закладу, а якщо ситуація не зміниться, тоді влада має право застосувати суворі санкції, які полягають у забороні на торгівлю. Поки що спеціальним розпорядженням донецького міського голови заборонено торгівлю спиртними та тютюновими виробами в двох точках: ресторані «Дежа вю» і торговому павільйоні приватного підприємства «Аріана». Перший знаходиться в житловому будинку, а другий — неподалік Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. Тугана-Барановського і буквально в двох кроках від навчального корпусу торгує горілкою на розлив. Ганна ХРИПУНКОВА , Донецьк.

Протест проти приватизації прибутків

Одна із структурних одиниць державного підприємства «Рівнеторф», а саме ДП «Смизький торфобрикетний завод», на сьогодні є найстабільнішим та найприбутковішим серед інших промислових підприємств Дубенського району Рівненщини. Тому рішення Кабінету Міністрів України про приватизацію державного підприємства «Рівнеторф», а, значить, і Смизького заводу, і трудовий колектив підприємства, і населення Смиги зустріли, можна сказати, у багнети. Адже завод нині є найбільшим платником податків до місцевих бюджетів. Саме задля його стабільної роботи протягом 1999—2001 років у районі додатково виділили 600 гектарів ріллі для нових торфорозробок, що мало б забезпечити сталу роботу підприємства на найближчі 50 років. Середній прибуток підприємства за попередні роки становить 900 тис. гривень. І тільки за шість місяців поточного року до бюджету сплачено 100 тис. гривень прибуткового податку. Здавалося, що іще треба? Обурені рішенням про приватизацію заводу, депутати Дубенської районної ради на своїй останній сесії прийняли звернення до народних депутатів України від Дубенщини, голови Фонду державного майна М.Чечетова та міністра палива й енергетики С.Єрмілова з проханням про припинення приватизації. Натомість пропонується передати підприємство у комунальну власність, що сприятиме наповненню місцевих бюджетів і дасть можливість інвестувати кошти у реконструкцію основних фондів підприємства. Не менш важливо й те, що таке рішення могло б зняти соціальну напругу, яка виникла у Смизі, та й у районі в цілому, в очікуванні початку приватизаційного процесу. Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати