Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

12 серпня, 00:00

На «Південмаші» створили євротролейбус

До кінця нинішнього року фахівці дніпропетровського «Південного машинобудівного заводу» планують випустити на вулиці українських міст новий тип тролейбуса, що відповідає європейським стандартам. Ця машина, що має робочу назву Є-186, буде максимально просторою і зручною для пасажирів. У салоні передбачені сучасні сидіння та скляні двері. Кількість посадочних і стоячих місць розраховано на перевезення 116 пасажирів. Однак найголовніше — Є-186 буде тролейбусом з низькою підлогою, для посадки до якого не потрібно долати сходи, що особливо зручно для літніх громадян і пасажирів із маленькими дітьми. Більш того, один із варіантів нового тролейбуса передбачає висувний пандус для заїзду інвалідних колясок. Як кажуть фахівці ПМЗ, розробка тролейбуса з низькою підлогою потребувала зовсім інших інженерних рішень, на відміну від тих, які застосовувалися в попередніх машинах, — іншою стала система управління, ведучий міст та інші вузли. Досконаліша конструкція Є-186 має забезпечити зниження трудових витрат при його використанні та зменшення витрат електроенергії при експлуатації. На ПМЗ вважають, що новий український тролейбус, створений за європейськими стандартами, коштуватиме вп’ятеро менше, ніж його західні аналоги. Зацікавленість у придбанні нової моделі дніпропетровського тролейбуса, як запевняють південмашівці, виявили навіть столичні транспортники, які «беруть участь у спільних нарадах». У самому Дніпропетровську вже в серпні плануються випробування Є-186 на головних міських тролейбусних маршрутах. Цей тролейбус нового покоління має замінити старі марки південмашівських машин ПМЗ-Т1 і ПМЗ-Т2, які на ракетно-космічному «Південмаші» почали виробляти в ході конверсії колишнього оборонного підприємства, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».

Хрест підіймали двома кранами

«День» уже розповідав про спорудження в Луганську Свято-Володимирського кафедрального собору. І от рано вранці 8 серпня відбулося освячення й встановлення центрального Хреста. На урочистій події були присутні духовенство єпархії на чолі з Митрополитом Луганським і Старобельським Йоанникієм, керівники обласної адміністрації й обласної ради, жителі міста. Чин освячення Хреста на належне встановлення над центральною частиною Храму здійснив Митрополит Йоанникій. Загальна вага встановленої сьогодні частини Хреста 8 тонн, з них 1,5 тонни важить тільки 9-метровий позолочений хрест. На висоту 67 метрів його підіймали двома кранами. Усі роботи із встановлення 15 куполів собору буде завершено до 12 вересня, як і планувалося раніше. Після цього почнуться роботи з прикрашання й внутрішнього оздоблення храму. Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Валентин Дзонь, є упевненість, що до кінця року буде завершено всі основні будівельні роботи. «Ми не гналися за тим, щоб собор став найбільшим на сході України. Набагато важливіше для нас було дотримуватися істинних принципів християнської архітектури», — зауважив Валентин Дзонь. Нагадаємо, що урочиста церемонія освячення місця зведення Свято-Володимирського кафедрального собору відбулася в квітні 1993 р. Будівництво ведеться за рахунок добровільних пожертвувань юридичних і фізичних осіб. 1999 року з Державного бюджету було виділено на будівництво собору 500 тис. грн., повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Дині в Одесі не їдять навіть свині

В Одесі відмічено значне зростання кишкових захворювань. Як повідомила головний санітарний лікар області Любов Засипка, порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість зареєстрованих випадків захворювання на сальмонельоз зросла на 53%, на дизентерію і гастроентероколіт — більше ніж на третину. Почастішали також випадки захворювання на вірусний гепатит А. Епідемії не очікується, але прогресуюча кількість захворювань викликає у фахівцiв занепокоєння. Специфічні особливості південного прикордонного регіону з великою кількістю транспортних зв’язків, міграційних потоків і дефіцитом питної води вже багато років визначають Одеську область як епідеміологічно несприятливу територію. Основним джерелом зараження є м’ясні і молочні продукти, придбані жителями і гостями міста на стихійних ринках. У літній період вони з’являються майже на кожному перехресті. Спека, відсутність належних умов зберігання і контролю за якістю продуктів у цих місцях перетворюють їх на розсадників кишкових захворювань. Постійні рейди санітарних лікарів і штрафи не можуть змінити ситуації. Курортники, не прислухаючись до застережень, продовжують скуповувати «домашні яйця, ковбаску». Наявність попиту породжує і пропозицію. Крім того, на заміських курортах торгівлю продуктами — солодощами, рибою, фруктами — здійснюєть прямо на пляжах. Торговці-коробейники з ранку до вечора збувають свій товар необережним відпочивальникам прямо на піску. Ще однією проблемою літнього сезону стають несертифіковані кавуни і дині, що у величезній кількості завозяться до регіону. Кожна третя солодка ягода містить в собі нітрату втричі більше ніж вітамінів. Сертифікують лише незначну частину товару. А вилучені під час недавньої перевірки дині ветеринарні лікарі навіть побоялися згодувати тваринам, повідомляє Олена АСТРАХОВИЧ, «День».

Опікуни-рятувальники

Головне управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення в Рівненській області та підпорядкований йому окремий аварійно-рятувальний загін, база якого розташована у селі Городище неподалік обласного центру, офіційно стали опікунами дитячого закладу санаторного типу в карпатському містечку Виноградів. І не лише на папері, виконуючи наказ міністра МНС та доручення Кабінету Міністрів про вжиття дієвих заходів щодо утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а й реально, виходячи з доступних сьогодні можливостей. Так до Виноградова нещодавно було доставлено будівельні матеріали, які привезла група офіцерів-рятувальників на чолі з начальником обласного управління генерал-майором Миколою Краськом. Окрім того, шефи подарували малечі волейбольні м’ячі та інший спортивний інвентар, і у невимушеній обстановці поспілкувалися з підопічними, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати