Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

29 травня, 00:00

Від відключення води житомирян може врятувати... спека

Увечері у вівторок на 5 годин були відключені насоси, що подають воду у Східний мікрорайон Житомира (один iз найбільших житлових масивів міста, в якому проживає і працює близько 30 тисяч городян). Причина, як на нинішні часи, банальна і показова одночасно — жорсткі вимоги енергетиків сплатити поточні борги «Міськводоканалу» перед ними за спожиту електроенергію (комерційний директор ВАТ «Житомиробленерго» Анатолій Левицький сказав «Дню», що тільки за квітень нинішнього року замість 1 млн. 126 тисяч грн. водопостачальники сплатили близько 750 тисяч грн., а про їхнiй загальний борг у 17 млн. грн. поки не йдеться) або скоротити до оплачених сум витрати кіловат-годин струму. Вчора на сесії міськради мер Житомира Георгій Буравков пояснював, що не зважаючи на проведені роботи із будівництва нової підстанції підвищеної напруги, часткової заміни на більш економні насоси для подачі води, досягнути повного балансу між споживанням «Міськводоканалом» електроенергії і можливостями її оплати поки не вдається. Чимала провина в цьому і тих житомирян, які заборгували комунальникам. Місто, за його словами, також поки не отримало 500 тисяч гривень з обласного бюджету на закупку ще двох сучасних насосів, про виділення яких було домовлено раніше. Стосовно подальших перспектив, то міський голова в розмові з «Днем» визнав, що зараз городян рятує спека(?!), яка встановилась тут останніми днями, оскільки енергетики зголосились поки не вимикати рубильники, принаймні до тих пір, коли не стане прохолодніше. Отже, гадає автор, може статися так, що мешканці древнього Житомира не знатимуть від чого чекати більших неприємностей — виснажливої спеки чи рясних дощів, які явно забарилися. Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».

Франція зацікавилася газовим консорціумом

Керівництво французької компанії «Газ де Франс» передало українській стороні свої пропозиції щодо участі в реалізації проекту зі створення міжнародного газотранспортного консорціуму. Про це, як повідомляє Інтерфакс- Україна, заявив прем’єр-міністр України Віктор Янукович на прес-конференції в середу в Парижі. За словами прем’єра, французька сторона передала пропозиції в письмовому вигляді. Які саме умови пропонує французька сторона у плані своєї участі в даному проекті, він не конкретизував — «коли вони будуть відпрацьовані, ми отримаємо відповідь на це запитання». За словами прем’єра, Італія також зацікавлена в участі у проекті. Ще однією складовою переговорів прем’єр- міністра Януковича в Парижі була тема Ан-70 — як заявив прес-секретар глави українського уряду Тарас Аврахов, про це йшлося на зустрічі Януковича з міністром економіки, фінансів і промисловості Франції Франсісом Мером, Україна запрошує Францію взяти участь спільно з Німеччиною в реалізації проекту військово-транспортного літака Ан-70. Літак Ан-70 братиме участь в аерокосмічному салоні Ле Бурже у червні. Крім того, як повідомив прем’єр-міністр Янукович на підсумковій прес-конференції, під час його зустрічі з французьким міністром обговорювалася участь Франції у приватизації енергетичного сектора, у літакобудуванні, готельному та туристичному бізнесі. «Ми розуміємо, що потрібно створювати систему щодо залучення інвестицій і створювати для цього необхідні умови», — визнав прем’єр-міністр України. Він повідомив, що до жовтня нинішнього року, коли відбудеться засідання українсько-французької комісії з питань двостороннього економічного співробітництва, мають бути напрацьовані конкретні пропозиції. Крім того, на переговорах Януковича в Парижі порушувалося питання участі Франції у фінансуванні добудування Рівненської та Хмельницької АЕС, зокрема, участі в цьому Євроатому. У ході свого робочого візиту до Парижа прем’єр-міністр Янукович також зустрічався зi співголовою Національних зборів Франції Жаном-Луї Дебре і відомим модельєром П’єром Карденом. Інф. «Дня».

93 чоловіки в Закарпатті — ВІЛ інфіковані

«З початку року в області зареєстровані три нові інфіковані ВІЛ. Тепер вірус імунодефіциту діагностовано в 93 закарпатців. Із них восьмеро дорослих та четверо дітей — хворі на СНІД», — сповістив начальник управління охорони здоров’я ОДА Роман Шніцер. Проблемам ВІЛ-інфекції та СНІДу і була присвячена науково-практична конференція, що відбулася цими днями на базі обласного центру здоров’я. Участь у форумі охоронців здоров’я взяли провідні фахівці з Київського обласного центру СНІДу, Київської медичної академії післядипломної освіти та закарпатські акушери-гінекологи, інфекціоністи, педіатри, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

Смерті Тараса Процюка можна було запобігти

Загибелі в Іраку двох журналістів — громадянина України, оператора агенції Reuters Тараса Процюка та його іспанського колеги Хосе Коузо — можна було запобігти, вважають в американському Комітеті захисту журналістів (CPJ). «Немає офіційного підтвердження позиції США, що це було відповіддю на ворожий вогонь», — говориться в доповіді CPJ, яку було представлено у вівторок у Нью- Йорку. Нагадаємо, що журналісти загинули восьмого квітня в Багдаді внаслідок обстрілу американським танком готелю «Палестина», де жило й працювало близько 100 репортерів, які висвітлювали війну в Іраку. Американські військові твердять, що обстріл «Палестини» став відповіддю на ворожий вогонь з готелю та інших місць. CPJ опитав близько десяти журналістів, які тоді перебували поблизу готелю «Палестина», серед них — двох журналістів, яких було відряджено у військові підрозділи США. За розповідями журналістів, під час напруженої битви вранці 8 квітня американський батальйон зіткнувся з лютим опором іракських сил. Військові з’ясували, що передовий іракський спостерігач (коректувальник вогню) керував атаками проти американців, тому почався пошук коректувальника. Під час пошуку американському офіцеру-танкістові здалося, що він помітив людину з біноклем у готелі «Палестина» і трохи пізніше він дістав дозвіл відкрити вогонь по будівлі. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, CPJ має інформацію, що Міноборони США, а також польові командири знали, що в готелі мешкає багато журналістів. Однак високопосадові військові, які володіли цією інформацією, не передали свої побоювання команді танка, який стріляв по готелю, підкреслюють у CPJ. Командира танка досі опитати не вдалося. Тепер CPJ чекає від Міноборони США відповідей на запитання, які виникли після інтерв’ю з журналістами, що перебували в Іраку, і знову закликає Пентагон провести ретельне публічне розслідування обстрілу готелю «Палестина».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати