Коротко / УКРАЇНА
Україна — Люксембург: неполітична співпраця
Міністерство культури і мистецтв України підписало міжурядову програму співпраці з Міністерством культури, вищої освіти і досліджень Люксембурга в галузі культури, освіти, науки, спорту і туризму на 2003—2005 роки. З української сторони програму підписав міністр культури і мистецтв Юрій Богуцький, з люксембурзької — генеральний директор Мінкультури Гі Докендорф. Як заявив на церемонії підписання програми Ю. Богуцький, подібну угоду підписано між двома країнами вже втретє після проголошення Україною незалежності. Підписана програма співпраці носить «більш конкретний характер», яка передбачає обмін студентами між двома країнами. Крім того, програма передбачає співпрацю в галузі кіно. Зокрема, співпраця Національного центру імені Довженка України і Центру аудіовізуальних технологій в Люксембурзі. У програмі міститься перелік фестивалів і двосторонніх заходів на найближчі три роки. Програма передбачає участь України в підготовці заходу 2007 року під назвою «Люксембург — культурна столиця Європи». За словами Ю. Богуцького, Україна зацікавлена у плідній співпраці над розробкою теми про долю заповідника Асканія-Нова, а також у «вивченні мовного досвіду Люксембурга».
Україна та Італія протистоятимуть відмиванню грошей
Завершився візит до Італії Генерального прокурора України Святослава Піскуна. Головною темою обговорення в ході візиту стали питання подальшого зміцнення україно-італійської співпраці в протидії організованій злочинності. Як повідомили в прес-службі Генпрокуратури, в рамках візиту С. Піскуна відбулися його зустрічі з генеральним прокурором Італії П’єро Луїджі де Вінья. Також український генпрокурор провів зустрічі в міністерстві юстиції, вищій раді юстиції Італії. У ході переговорів сторони констатували високий рівень відносин між правоохоронними органами України та Італії. Було досягнуто домовленості про створення дійових механізмів боротьби з відмиванням брудних грошей. Окрім цього, сторони обговорили конкретні заходи, спрямовані на ефективне та своєчасне розслідування ряду злочинів, які перебувають у полі зору слідчих органів України та Італії, удосконалення механізму оперативного обміну інформацією з метою швидкого реагування на здійснені протиправні дії. За оцінками сторін, цей візит дозволить активувати взаємодію двох країн у сфері юстиції та внутрішніх справ, як важливу складову співпраці Україна—ЄС у цих галузях.
Іноземні інвестиції Закарпаття ростуть
З дводенним візитом в Ужгороді перебувала делегація ділових кіл італійського міста Форлі на чолі з головою правління Спілки підприємців Італії Альваро Раваньйолі. Візит відбувся на запрошення ужгородського мера Віктора Погорєлова, котрий сказав «Дню»: «Швидка реакція італійських підприємців на запрошення свідчить про серйозну зацікавленість італійського бізнесу в налагодженні тісніших контактів із підприємцями Закарпаття загалом та обласного центру зокрема». Пан Альваро Раваньйолі сповістив «День», що «у Спілку підприємців Італії входить майже 600 тисяч представників малого бізнесу. Схема роботи Спілки добре відлагоджена, найбільш уваги приділяється консультативній допомозі підприємцям у налагодженні партнерських стосунків». Під час ділових зустрічей в Ужгороді, які закінчилися вчора, обидві сторони, за словами А. Раваньйолі, обговорювали питання впровадження ряду проектів ТАСІS, створення системи пільгового кредитування для розвитку підприємництва як у Закарпатті, так і в Ужгороді. Взагалі кількість прямих інвестицій у Закарпаття збільшується, — констатував начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Володимир Панов. — Четвертий квартал 2002 року став своєрідним проривом для Закарпатської області щодо залучення інвестицій. Тільки за цей період укладено договорів на 15,7 млн. доларів США. Це більше аналогічного періоду 2001 року на 6,8 млн. доларів. У першому кварталі поточного року в регіон укладено 7,2 млн. прямих інвестицій — втричі більше нiж за 2002. Серед лідерів щодо залучення коштів на першому місці Ужгород, на другому — Ужгородський район, на третьому — місто Мукачево. Пасуть задніх, як не дивно, Свалявський та Воловецький райони, що мають усе для приваблення інвесторів — і природу, і екологію, і мінеральну воду, і розгалужену мережу санаторно-курортних закладів, повiдомляє Василь ЗУБАЧ , Ужгород.
Прогноз падіння
Голова правління ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча», народний депутат Володимир Бойко надіслав доповідну записку прем’єр-міністрові Віктору Януковичу, в якій є пакет пропозицій. Депутат вважає, що необхідно вжити термінових заходів для стабілізації ситуації в економіці України в зв’язку з падінням цін на металопродукцію, яке почалося на світових ринках, і розбалансуванням поставок сировини. За словами народного депутата, в цьому документі детально аналізується економічна ситуація — «з цифрами в руках» — у зв’язку з падінням цін на металопродукцію на зовнішніх ринках збуту і підвищенням цін на транспортні послуги, сировину та енергоносії, що в сукупності призведе до стагнації в промисловому секторі економіки. Як твердить Бойко, це зачепить не лише гірничо-металургійну промисловiсть, але й машинобудування, транспорт, вугільну та інші галузі, повідомляє журналіст Сергій КУЗІН .
До речі, на початку нинішнього року Бойко надіслав аналогічні листи керівникам країни, попереджаючи про можливий негативний розвиток подій в економіці України.
Випуск газети №:
№80, (2003)Рубрика
День України