Коротко / УКРАЇНА
У США не поспішають розслідувати вбивство українця
МЗС України поки не отримував від США офіційного повідомлення про початок розслідування справи про загибель у Багдаді українського телеоператора інформаційного агентства Reuters Тараса Процюка. Про це на брифінгу у вівторок повідомив керівник прес- служби МЗС України Маркіян Лубківський. «Ми підтримуємо контакт з американською стороною, поки ми не отримали офіційного повідомлення про початок такого розслідування», — сказав він, додавши, що «коли американська сторона матиме таку інформацію, вона Україну повідомить». Тим часом, за повідомленням французьких ЗМІ, командир американського танка «Абрамс» Філіп Волфорд, який стріляв по готелю, заявив, що не знав, що в «Палестині» живуть журналісти. За словами командира, він віддав наказ відкрити вогонь після того, як його люди побачили на даху будівлі людину з біноклем. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, екіпаж «Абрамса» дізнався про те, що стріляв по готелю з журналістами, через 20 хвилин.
Чорнобильцям повернуть третину боргу
Заборгованість з соціальних виплат чорнобильцям становить 665,8 млн. грн. Із них 200 млн. планують виплатити найближчим часом, повідомив під час зустрічі з представниками акредитованого в Україні дипломатичного корпусу міністр із питань надзвичайних ситуацій Григорій Рева. Він відзначив, що у першому кварталі 2003 року майже повністю профінансовано витрати, передбачені у держбюджеті для проведення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і соціального захисту потерпілого населення, передає сайт «Обозреватель». За 17 років, які минули після аварії, вдвічі зменшилася кількість здорових людей серед майже 3 млн. потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи. Зі слів Реви, МНС особливо непокоїть збільшення кількості випадків інвалідності серед потерпілих. Зокрема, з 1997 року кількість інвалідів серед цієї категорії населення збільшилася в 1,6 разу, і становить 100 тис. чоловік. У людей, які на момент чорнобильської аварії були дітьми або підлітками, найбільші проблеми зі здоров’ям. Зокрема, рівень онкологічних захворювань щитовидної залози у них у 10—60 разів перевищує доаварійний.
Кримські татари запропонували свій варіант...
Координаційна Рада громадсько-політичних сил кримськотатарського народу, збори якої відбулися днями в Сімферополі, звернулася до Президента України Леоніда Кучми з проханням про внесення на розгляд Верховної Ради України змін до Конституції, в яких би відбивалася проблема репатріації та інтеграції кримських татар в Україну, їхнiй статус у новій для них державі. Як повідомила Кримська агенція новин, вони запропонували свій варіант проекту Закону України «Про реабілітацію кримськотатарського народу». «Реабілітація кримськотатарського народу стане актом відновлення історичної справедливості щодо кримських татар, корінного народу Криму, й слугуватиме подальшому зміцненню політичної, міжетнічної та міжконфесійної стабільності на Кримському півострові, зростанню авторитету України як демократичної держави», — говориться в зверненні Ради до Президента України Леоніда Кучми. Під цим законопроектом, підготованим Координаційною радою в липні минулого року, поставили свої підписи понад 25 тисяч кримських татар. Зазначені документи найближчим часом буде передано до Верховної Ради України. Законопроект про реабілітацію кримськотатарського народу передбачає відновлення національно-територіальної автономії кримських татар у складі України, гарантоване представництво кримськотатарського народу в усіх структурах державної влади, визнання кримськотатарської мови державною на території автономії, відновлення історичних назв населених пунктів у Криму, а також відшкодування збитків, заподіяних кримськотатарському народові внаслідок репресій і депортації. Зараз у автономії мешкає понад 250 тисяч кримських татар. За останні 10 років на облаштування репатріантів було виділено 673,4 млн. грн. бюджетних коштів, повiдомляє Микита КАСЬЯНЕНКО , Сімферополь.
Зерновий скандал докотився до Закарпаття
На прес-конференції голова Закарпатської облдержадміністрації Іван Різак повідомив, що прокуратурою області порушена кримінальна справа в зв’язку зі звинуваченням заступника голови Ужгородської райдержадміністрації Юрія Лесьо щодо зловживань на посаді голови АПК «Ужгородський». На новій посадi — заступника голови Ужгородської РДА з питань АПК і розвитку інфраструктури — він попрацювати довго не встиг. «Узяли» його за попередню діяльність. Правоохоронці заарештували його в робочому кабінеті за пропажу 500 000 кг зерна з Держрезерву. Нині очевидно, що закарпатська справа виникла в процесі прокурорських перевірок, пов’язаних із арештом колишнього віце-прем’єра В. Козаченка, котрий працював в уряді Анатолія Кінаха. Юрія Лесьо затримано за статтею 365 КПК України ч.1, що звучить дослівно так: «1. Перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення службовою особою дій, які виходять за межі наданих їй прав чи повноважень, якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, — карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п’яті років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років». Втім, це — теорія, а практичні висновки зробить слідство і, можливо, суд — якщо до нього дійде, повiдомляє Василь ЗУБАЧ , Ужгород.
Випуск газети №:
№74, (2003)Рубрика
День України