Коротко / УКРАЇНА
Мінімальну зарплату буде підвищено в два етапи
Президент України Леонід Кучма підписав закон про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2003 рік. Згідно із законом, мінімальна зарплата встановлюється з 1 січня 2003 року в розмірі 185 гривень на місяць, а з 1 липня 2003 року — 237 грн., повідомляє Інтерфакс-Україна . Президент також доручив Кабінету Міністрів протягом місяця подати на затвердження Верховної Ради обсяги додаткової дотації місцевим бюджетам на підвищення мінімальної зарплати працівникам бюджетної сфери. Крім того, до 1 березня уряд повинен винести на розгляд парламенту пропозиції про поетапне наближення розміру мінімальної зарплати до прожиткового мінімуму, а також про внесення змін до законів, у нормах яких для розрахунків застосовується мінімальна заробітна плата. У 2003 році офіційний прожитковий мінімум в Україні збережено на рівні попереднього року — 342 грн.
Вибух у храмі
Трагедією обернулося святкування цього року Різдва Христового в невеликому селі Новопідгороднє Межевського району Дніпропетровської області. Рано вранці опалювач місцевого храму, намагаючись обігріти приміщення, розпалив паровий котел, однак о 7.30 пiд час вiдправи iз невстановлених причин стався могутній вибух. У результаті, за даними представників Межевської райдержадміністрації, семеро осіб отримали важкі поранення й опіки, двоє з них опинилися в реанімації. Причини аварії з’ясовує компетентна комісія, однак із остаточними висновками фахівці з обласного управління МінНС не поспішають, повідомляючи при цьому, що храм у селі було відкрито й освячено нещодавно.
Вельми стримано прокоментував ситуацію й митрополит Дніпропетровський та Павлоградський УПЦ Московського патріархату Іриней, лише зазначивши, що обставини трагедії з’ясовує єпархіальне управління. Проте, він вказав, що церква потерпілих у біді не залишить і надасть їм посильну допомогу. Вадим РИЖКОВ, «День».
Зростання цін у промисловості склало 5,7%
Незважаючи на те, що ціни виробників промислової продукції в Україні у грудні 2002 року не змінилися, за підсумками минулого року їхнє зростання склало 5,7%, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Міністерство економіки. У жовтні-листопаді ціни виробників підвищувалися на 0,2% щомісяця, відстаючи за темпами зростання від інфляції, яка становила в ці місяці 0,7%. Ця тенденція посилилася в грудні, коли інфляція зросла до 1,4%. Однак, незважаючи на прискорення інфляції в кінці року, за підсумками 2002 року зафіксована дефляція в розмірі 0,6%. У 2001 році ціни в промисловості України зросли на 0,9% при рівні інфляції 6,1%.
Українські нафтовики застосували «ноу-хау»
У Магдалинівському районі Дніпропетровської області завершилися роботи з облаштування Личківського газоконденсатного родовища, здатного давати щорічно близько 15 млн. кубометрів природного газу і 11 тисяч тонн нафти. Як повідомила прес-служба Дніпропетровської облдержадміністрації, тепер «голубе пальне», загальні запаси якого в родовищі складають понад 50 млрд. кубометрів, після очистки буде надходити у газопроводи «Укртрансгазу», а потім «Дніпропетровськгазу» і йти на комунальні потреби населення.
Однак головною подією після початку експлуатації Личківського родовища фахівці вважають інше. Тутешня нафта через високий вміст парафіну в ній «замерзала» при +28 градусах за Цельсієм і в результаті цього вважалася неперспективною. Проте, українські фахівці вперше у вітчизняній практиці застосували новітню технологію, здатну вирішити цю проблему. У личківську нафту при видобуванні додають спеціальний інгредієнт, що робить її придатною для видобутку і використання. Якщо цей експеримент пройде на Личківському родовищі вдало, то, на думку дніпропетровських фахівців, можливості видобутку нафти в Україні істотно підвищаться. Досі подібні технології використовували лише деякі компанії західних країн. Вадим РИЖКОВ, «День»
Полiтично привабливий нафтопровiд
«Ми підтверджуємо зацікавленість польського уряду в цьому проекті», — заявив в середу в Варшаві прем’єр-міністр Польщі Лешек Міллер після переговорів iз українською делегацією на чолі з прем’єр-міністром Віктором Януковичем. Польська сторона вважає, що проект має бути, передусім комерційним і що має бути створено міжнародний консорціум, «який займатиметься його (нафтопроводу. — Ред.) добудовою», зазначив Л. Міллер. Третім «основним питанням» польський прем’єр назвав «узгодження кількості нафти, її одержувачів». За його словами, в цей час саме з цих питань тривають українсько-польські переговори.
Наприкінці минулого року компанія «ПрайсвотерхаусКуперс» за результатами міжнародного тендера призначена Projekt Developer з комерціалізації нафтотранспортної системи «Одеса — Броди — Гданськ». Допомагатиме їй у цьому консалтингова компанія «Чаннойл Консалтінг». За словами глави «Укртранснафти» Олександра Тодійчука, це підвищить довір’я до проекту потенційних інвесторів. Як зазначив В. Янукович, Україну і Польщу щодо цього проекту чекає велика робота. «Головне, що ми ухвалили політичне рішення рухатися», — наголосив він.
Україну чекають на міжнародних авіасалонах в Азії і Австралії
Харківське державне авіаційне виробниче підприємство найближчим часом репрезентує новий близькомагістральний Ан-140, а також перспективні модифікації Ан-74 на міжнародних виставках в Азії і Австралії. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, в рамках участі у виставці української промисловості в Рас-Эль-Хаймі (Об’єднані Арабські Емірати) 21-25 січня авіазавод планує показати потенційним партнерам азіатського регіону літаки Ан-140 і Ан-74ТК-300. Презентація нових літаків авіапрому України відбудеться на прохання зарубіжних партнерів, які зацікавились українською авіатехнікою, коли Україна брала участь в торішній міжнародній авіавиставці в Джухаї (КНР). Планується, що 5-9 лютого Ан-140 і Ан-74ТК-200 будуть представлені в рамках експозиції України на міжнародній авіавиставці AeroIndia-2003, яка відбудеться на авіабазі індійських ВПС «Єлаханка» в Бангалорі (Індія). Зараз Україна та Індія вивчають можливість співпраці в ряді спільних проектів у авіакосмічному комплексі. Крім того, 11—16 лютого Ан-140 і, як очікується, Ан-74-ТК-200 будуть репрезентовані на міжнародному авіасалоні Australian International Airshow в Австралії.
Випуск газети №:
№2, (2003)Рубрика
День України