Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

07 грудня, 00:00

Одинадцять років незалежній армії

Учора на честь одинадцятої річниці Збройних сил України керівники Міністерства оборони на чолі з міністром Володимиром Шкідченком поклали квіти на могилу Невідомого солдата в парку Слави у Києві (на фото). Рівно одинадцять років тому (6 грудня) Верховна Рада ухвалила закони «Про оборону України», «Про Збройні сили України», якими було проголошене створення українських Збройних сил. Тоді ж затвердили текст військової присяги, яку в залі парламенту першим прийняв тогочасний міністр оборони Костянтин Морозов.

Конституційний Суд прийматиме особисто

Відтепер громадяни та юридичні особи зможуть звертатися зі зверненнями до Конституційного Суду України безпосередньо, а не поштою. Як повідомили учора агенції Інтерфакс-Україна в прес- службі КС, для прискорення процесу попереднього вивчення звернень громадян і юридичних осіб тепер можна звертатися безпосередньо до консультантів Конституційного Суду. Причому, як зазначив керівник прес-служби КС Володимир Шляпошников, тут же буде надано юридичну та правову консультацію щодо оформлення звернень і щодо того, чи перебувають у компетенції КС порушені в зверненні проблеми, чи його необхідно надіслати до іншого органу. Раніше, зазначив В. Шляпошников, якщо документи не відповідали вимогам, їх зворотною поштою повертали адресатові з поясненнями. Прес-служба КС звертає увагу, що згідно із законом України про Конституційний Суд, конституційне звернення є письмовим клопотанням до КС про необхідність офіційного тлумачення Конституції і законів країни з метою забезпечення реалізації чи захисту конституційних прав і свобод людини та громадянина, а також прав юридичної особи. Прийняття конституційних звернень і надання консультацій з цих питань здійснюється у робочі дні з 10.00 до 17.30 (перерва з 13.00 до 14.00) за адресою: м. Київ, вул. Жилянська, 14, телефони 238-13-17, 238-13-18.

Стоян пiшов вiд Ющенка

Голова Федерації профспілок України, народний депутат Олександр Стоян ухвалив рішення вийти з фракції «Наша Україна» і вступити до парламентської більшості. Про це, як передає ForUm, Стоян повідомив сьогодні на спільній прес-конференції з прем’єр-міністром Віктором Януковичем, що відбулася після наради з прем’єром. Пояснюючи свій вчинок, лідер ФПУ, який пройшов до парламенту за списком «Нашої України» під другим номером, сказав, що він є не тільки депутатом, але й керівником організації, що об’єднує мільйони осіб. Зі слів Стояна, за час роботи в парламенті він підготував 12 законопроектів, та фракція «Наша Україна» відмовляється брати участь у голосуванні. «Я прийняв нелегке рішення перейти до більшості, — сказав Олександр Стоян. — У мене немає підстав із перших днів роботи нового уряду бути до нього в опозиції».

Російський бізнес «об’єднується» в Україні

Сьогодні у Києві відбудеться установча конференція Російсько-українського центру «Разом». Колективними членами створеної у жовтні цього року організації, яка заявляє себе як громадська, є представники великих підприємств Росії: промислово-фінансова група «Росагропром», АКБ «Кредит-Траст», АТ «Росбенкер», виробничо-промислове об’єднання «Іжмаш», виробниче об’єднання «Промекспорт». Цікаво, що до складу цієї організації входить Асоціація ветеранів служби зовнішньої розвідки. З боку України на урочистості запрошено, зокрема, голову Державної комісії з питань оборонно-промислового комплексу В. Горбуліна, гендиректора «Укрспецекспорту» Валерія Шмарова і голову правління «Укрексімбанку» Миколу Сорокіна. Центр «Разом», згідно з його повідомленням для преси, збирається «ефективно» залучати російські інвестиції в Україну, забезпечувати юридичний супровід російського капіталу, вирішувати інформаційно-аналітичні, маркетингові і рекламні завдання. Окремим пунктом в повідомленні підкреслюється: «забезпечення взаємодії членів Центру з органами державної, виконавчої влади у центрі і на місцях». Інф. «Дня».

Душа атеїста

У конференц-залі Національної спілки журналістів України відкрилася виставка картин Леоніда Гамольського. Свого часу Леонід Володимирович закінчив Дніпропетровське художнє училище, але своїм основним заняттям обрав журналістику і зараз є головним редактором обласної газети «Зоря». До малярства — досить несподівано для себе — повернувся весною цього року, коли у тяжкому стані потрапив до лікарні. Гамольський, що майже сорок років не брав до рук пензля, почав писати цикл картин. І видужав...

Про себе художник каже: «Я атеїст, хоча моя бабця та мама хрестили мене. Я атеїст, хоча сьогодні впевнений у цьому все менше й менше... У кожного з нас свій шлях і свої істини. Головне — не пройти повз них». Майже всі картини художника об’єднані одним сюжетом: Миколаївський храм, що розташований на Монастирському острові у Дніпропетровську (колись Комсомольський острів). Найрізноманітніші точки, ракурси, відстані, усі пори року й погоди — але погляд неодмінно концентрується на його золоченій бані. Широченний Дніпро та малесенька церква з білими стінами. Автор уникає зображень людей. Єдиним винятком є картина «Спогади каліфорнійського в’язня» — у традиційне сюжетне тло вживлені дві ледь помітні фігури, які легко ідентифікуються по повнуватих щоках одного персонажа та тендітності жіночої фігури іншого, повідомляє Ігор ОСТРОВСЬКИЙ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати