Коротко / УКРАЇНА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20021207/4226-2-2.jpg)
Одинадцять років незалежній армії
Учора на честь одинадцятої річниці Збройних сил України керівники Міністерства оборони на чолі з міністром Володимиром Шкідченком поклали квіти на могилу Невідомого солдата в парку Слави у Києві (на фото). Рівно одинадцять років тому (6 грудня) Верховна Рада ухвалила закони «Про оборону України», «Про Збройні сили України», якими було проголошене створення українських Збройних сил. Тоді ж затвердили текст військової присяги, яку в залі парламенту першим прийняв тогочасний міністр оборони Костянтин Морозов.
Конституційний Суд прийматиме особисто
Відтепер громадяни та юридичні особи зможуть звертатися зі зверненнями до Конституційного Суду України безпосередньо, а не поштою. Як повідомили учора агенції Інтерфакс-Україна в прес- службі КС, для прискорення процесу попереднього вивчення звернень громадян і юридичних осіб тепер можна звертатися безпосередньо до консультантів Конституційного Суду. Причому, як зазначив керівник прес-служби КС Володимир Шляпошников, тут же буде надано юридичну та правову консультацію щодо оформлення звернень і щодо того, чи перебувають у компетенції КС порушені в зверненні проблеми, чи його необхідно надіслати до іншого органу. Раніше, зазначив В. Шляпошников, якщо документи не відповідали вимогам, їх зворотною поштою повертали адресатові з поясненнями. Прес-служба КС звертає увагу, що згідно із законом України про Конституційний Суд, конституційне звернення є письмовим клопотанням до КС про необхідність офіційного тлумачення Конституції і законів країни з метою забезпечення реалізації чи захисту конституційних прав і свобод людини та громадянина, а також прав юридичної особи. Прийняття конституційних звернень і надання консультацій з цих питань здійснюється у робочі дні з 10.00 до 17.30 (перерва з 13.00 до 14.00) за адресою: м. Київ, вул. Жилянська, 14, телефони 238-13-17, 238-13-18.
Стоян пiшов вiд Ющенка
Голова Федерації профспілок України, народний депутат Олександр Стоян ухвалив рішення вийти з фракції «Наша Україна» і вступити до парламентської більшості. Про це, як передає ForUm, Стоян повідомив сьогодні на спільній прес-конференції з прем’єр-міністром Віктором Януковичем, що відбулася після наради з прем’єром. Пояснюючи свій вчинок, лідер ФПУ, який пройшов до парламенту за списком «Нашої України» під другим номером, сказав, що він є не тільки депутатом, але й керівником організації, що об’єднує мільйони осіб. Зі слів Стояна, за час роботи в парламенті він підготував 12 законопроектів, та фракція «Наша Україна» відмовляється брати участь у голосуванні. «Я прийняв нелегке рішення перейти до більшості, — сказав Олександр Стоян. — У мене немає підстав із перших днів роботи нового уряду бути до нього в опозиції».
Російський бізнес «об’єднується» в Україні
Сьогодні у Києві відбудеться установча конференція Російсько-українського центру «Разом». Колективними членами створеної у жовтні цього року організації, яка заявляє себе як громадська, є представники великих підприємств Росії: промислово-фінансова група «Росагропром», АКБ «Кредит-Траст», АТ «Росбенкер», виробничо-промислове об’єднання «Іжмаш», виробниче об’єднання «Промекспорт». Цікаво, що до складу цієї організації входить Асоціація ветеранів служби зовнішньої розвідки. З боку України на урочистості запрошено, зокрема, голову Державної комісії з питань оборонно-промислового комплексу В. Горбуліна, гендиректора «Укрспецекспорту» Валерія Шмарова і голову правління «Укрексімбанку» Миколу Сорокіна. Центр «Разом», згідно з його повідомленням для преси, збирається «ефективно» залучати російські інвестиції в Україну, забезпечувати юридичний супровід російського капіталу, вирішувати інформаційно-аналітичні, маркетингові і рекламні завдання. Окремим пунктом в повідомленні підкреслюється: «забезпечення взаємодії членів Центру з органами державної, виконавчої влади у центрі і на місцях». Інф. «Дня».
Душа атеїста
У конференц-залі Національної спілки журналістів України відкрилася виставка картин Леоніда Гамольського. Свого часу Леонід Володимирович закінчив Дніпропетровське художнє училище, але своїм основним заняттям обрав журналістику і зараз є головним редактором обласної газети «Зоря». До малярства — досить несподівано для себе — повернувся весною цього року, коли у тяжкому стані потрапив до лікарні. Гамольський, що майже сорок років не брав до рук пензля, почав писати цикл картин. І видужав...
Про себе художник каже: «Я атеїст, хоча моя бабця та мама хрестили мене. Я атеїст, хоча сьогодні впевнений у цьому все менше й менше... У кожного з нас свій шлях і свої істини. Головне — не пройти повз них». Майже всі картини художника об’єднані одним сюжетом: Миколаївський храм, що розташований на Монастирському острові у Дніпропетровську (колись Комсомольський острів). Найрізноманітніші точки, ракурси, відстані, усі пори року й погоди — але погляд неодмінно концентрується на його золоченій бані. Широченний Дніпро та малесенька церква з білими стінами. Автор уникає зображень людей. Єдиним винятком є картина «Спогади каліфорнійського в’язня» — у традиційне сюжетне тло вживлені дві ледь помітні фігури, які легко ідентифікуються по повнуватих щоках одного персонажа та тендітності жіночої фігури іншого, повідомляє Ігор ОСТРОВСЬКИЙ, «День».
Випуск газети №:
№226, (2002)Рубрика
День України