Коротко / УКРАЇНА
У Криму стимулюють народжуваність
Рада міністрів Криму затвердила комплекс заходів зі стимулювання народжуваності в республіці, розрахований до 2007 року. Заплановані урядом заходи передбачають посилення правової, соціальної, економічної допомоги молодим сім’ям разом із широкою інформаційно-просвітницькою роботою з пропаганди здорового способу життя. Передбачається також розширення медичної допомоги вагітним та ознайомлення молоді з основами домашньої економіки, медичної генетики й планування сім’ї. Постанова уряду, зокрема, передбачає посилення контролю за дотриманням законодавства з охорони праці жінок та соціальних виплат по вагітності, пологах та по догляду за дитиною до 3-х років. Місцевим органам влади доручено вжити заходів з надання допомоги сім’ям, у яких народжується трійня, видiленнi їм житла відповідно до норм, встановлених законодавством. Під час проектування гуртожитків для вищих навчальних закладів обов’язково треба передбачати створення сімейних блоків. Починаючи з 2003 року, центри планування сім’ї обладнуватимуть апаратами ультразвукової діагностики. Особливу увагу приділяють первинній реанімації новонароджених із використанням сучасного обладнання і нових досягнень медицини. Свого часу програму стимулювання народжуваності серед кримських татар прийняв і меджліс кримськотатарського народу. Всім кримськотатарським сім’ям, у яких народжуються діти, надається матеріальна допомога, моральна й організаційна підтримка, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
Отруїлися 25 ченців
В Унівській Святоуспенський Лаврі, яка знаходиться в Перемишлянському районі Львівщини, сталася біда: внаслідок харчового отруєння 25 ченців і двоє монастирських робітників опинилися в лікарні. Останнім стало погано минулої суботи ввечері, і їх з діагнозом — гостра кишкова інфекція невстановленого походження госпіталізували в інфекційне відділення Перемишлянської районної лікарні. Сюди ж наступного дня з ознаками харчової інтоксикації доставили 25 ченців-студитів. Згодом частину хворих відправили до Львівської інфекційної клінічної лікарні. За словами головного лікаря цього медичного закладу Юрія Дашо, шестеро занедужалих перебувають у важкому стані, решта – у стані середньої важкості. Зараз самопочуття пацієнтів поліпшується, кількох з них, що перебували в реанімації, переведено в інші відділення. До монастиря терміново виїхали спеціалісти обласного управління охорони здоров’я та обласної санітарно- епідеміологічної станції. Для того, щоб встановити причину отруєння, їм знадобиться декілька днів, але не більше одного тижня. Обстежено також мешканців Уніва: у жодного з них ознак харчового отруєння не встановлено. А в монастирі проведено дезинфекційні заходи. – Наші спеціалісти взяли зразки усіх продуктів, питної води, якi споживають у монастирі, – розповідає завідувач епідеміологічного відділу обласної санепідстанції Ангеліна Русіна. – І згодом стане зрозумілим, який саме збудник викликав харчове отруєння. Стало також відомо, що до біди монастир ніколи не підпадав під контроль санітарної служби. Юрій КРІЛЬ , «День».
Рибі на Дніпропетровщині нічим дихати
Аналіз води з річки Вовча (Павлоградський район Дніпропетровської області), де зафіксовано масовий мор риби, показав істотну нестачу кисню в річковій воді. Перші результати аналізу води показали «високе хлоропоглинання кисню», повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на завідувачку санітарно-гігієнічного відділу Павлоградської районної санепідстанції Людмилу Старишко. За її словами, норма хлоропоглинання кисню у воді річки Вовча перевищена у 10 разів — зараз вона становить 313 мг на 1 дм куб. води при нормі 30 мг. «Кисень, що входить до складу води, пішов на окислення органічних речовин, які потрапили у воду, і через нестачу кисню відбувся замор річкової риби», — пояснила вона. Мор було зафіксовано 16 вересня. Основна причина підняття на поверхню мальків і великих риб вагою до 6 кг поки не визначена. За фактом події створена комісія, до якої увійшли співробітники СЕС, МінНС, рибоохорони. Взято проби води, риби і мулу на вміст отрутохімікатів. Результати аналізів повинні бути готові у найближчі дні. Як вважають у районній комісії з надзвичайних ситуацій, одне із підприємств Павлограда здійснило «залповий викид» у річку неочищених відходів. Разом з тим на запит районної СЕС на жодному із підприємств міста цього не підтвердили, зазначила Л. Старишко. Вона також повідомила, що зараз вода в річці чиста, однак, за рішенням районної комісії, за течією річки виїхали представники Товариства мисливців і риболовів для того, щоб знайти місце викиду.
Випуск газети №:
№169, (2002)Рубрика
День України