Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

02 лютого, 00:00

СДПУ(о) пройшла реєстрацію без втрат

Центрвиборчком зареєстрував усіх кандидатів у депутати від СДПУ(о). Учора були зареєстровані ще 12 кандидатів у депутати Верховної Ради від партії. Таким чином, реєстрацію партійного списку з 225 чоловік повністю завершено. Таке рішення члени ЦВК прийняли на своєму засіданні, — передає агентство «Українські новини» Нагадамо, що першу п’ятірку списку кандидатів у депутати від СДПУ(о) утворили її лідер Віктор Медведчук, член партії вчителька Тамара Прошкуратова, народний депутат Олександр Зінченко, лідер Блоку української молоді за СДПУ(о) Володимир Рябіка і народний депутат, перший Президент України Леонід Кравчук. У діючій Раді СДПУ(о) має 32 із 450 місць (третя за чисельністю фракція).

Крим втратив єдину україномовну газету

Вчора — вперше за 9 років існування — не вийшов черговий номер єдиної в Криму українськомовної просвітницької громадсько- політичної та культурної газети «Кримська світлиця». Причина — відсутність коштів.

Нонсенс, але україномовна газета на території України набула статусу... вісника нацменшини. З третього листопада минулого року газета, що має фінансуватися з держбюджету, не отримала жодної копійки. На сьогодняшній день кредиторська заборгованість становить понад 50 тисяч гривень. Через відсутність власного приміщення і неможливість розрахуватися з орендодавцями будь-якого дня люди і оргтехніка можуть опинитися на вулиці. Раніше на прохання з Києва голова кримського уряду Валерій Горбатов давав доручення вирішити питання місцевому фонду держмайна та міськраді Сімферополя. Як результат, газета отримала 6 пропозицій, але... Одне з них виявилося колишнім бомбосховищем, інше — діючою їдальнею авторемзаводу, ще два — підвалами без вікон. Отож питання помешкання залишилося відкритим.

Видавати масштабну газету українською мовою в російському регіоні власним коштом редакція не в силах. На звернення до владних структур, що мають дбати про єдиний україномовний вісник, ніякої реакції не було. Зараз редакція «Кримської світлиці» звернулася до громадян з проханням підтримати її матеріально. Повiдомляють Микита КАСЬЯНЕНКО, Володимир ДЕНИСЕНКО , «День».

У Росію та Казахстан — за «міжнародкою»

З 1 лютого Україна перейшла на міжнародні принципи набору телефонних номерів при дзвінках до Росії та Казахстану — дві останні республіки колишнього СРСР, в які до вчорашнього дня можна було телефонувати по-старому, через вісімку. Як повідомила «Дневі» начальник експлуатаційно-технічного відділу Центральної міжнародно-міжміської телефонно-телеграфної станції Олександра Топчій, така зміна пов’язана з переходом України на світові стандарти міжнародної телефонії, в межах якої вже було успішно внесено зміни в принципи набору телефонних номерів при дзвінках до країн колишнього СРСР. О.Топчій завірила, що перехід на нову систему жодним чином не відіб’ється на якості зв’язку (мається на увазі — в гірший бік), а також на переговорних тарифах. Просто тепер, щоб зателефонувати з України до Росії чи Казахстану необхідно буде набрати 8 — 10 — 7+(код міста)+(номер телефону), а для того щоб зателефонувати в Україну, мешканці Росії повинні будуть набирати 8 — 10 — 38+(код міста)+(номер телефону). Пані Топчій також повідомила, що протягом півроку буде діяти подвійна система кодів, тобто телефонувати можна буде як старим так і новим способом. Таку систему запроваджено спеціально для зручності користувачів телефонного зв’язку. Рівнобіжно в цей період провадитиметься інформування населення про зміни, які відбулися. До речі, будь-яку інформацію про коди, що змінилися й системи набору громадяни зможуть отримати, набравши номер довідкової 070, повідомляє кореспондент Ганна ТЕЛЮК .

Праця є, але небезпечна

Офіційний рівень безробіття в Закарпатськiй області на початок року — 5,6 відсотків. На піввідсотка менше, ніж на цей час у минулому році. «Але фактично безробітними залишаються 150 тисяч осіб, — зауважує начальник управління праці та соціального захисту облдержадміністрації Юрій Воробець. — Це тому, що більшість із них працює в «тіні». Для дійсно безробітних минулоріч в області створені додатково 11043 робочі місця». Проте 114 тисяч працівників до початку 2002-го не отримували зарплати. Борг перевищив 18 млн. грн. Завдяки новому губернатору Геннадію Москалю, ситуація була частково виправлена. Чисельність тих, котрі не отримали зарплатню, вдалося скоротити до 42 тис., тобто в розрахунку на одного працюючого на сьогодні борг складає 436 грн. Цей показник — один із найнижчих у державі. Гірша справа з охороною праці. Пан Воробець зауважив на прес-конференції в ДДА, що від початку року в області зараєстровані 106 випадків виробничого травматизму, 18 із них — смертельні, повідомляє Василь ЗУБАЧ .

«Липове» паломництво через кордон

Не в перший раз в Чернівцях кандидати в емігранти купують підроблені паспорти. І 29-річний молдаванин К. купив там документи за ціною, характерною для «чорного ринку» — $500, повідомляє з Ужгорода Василь Зубач. Потім він хотів перетнути Українсько-угорський кордон, подавши працівникам ОКПП «Закарпаття» закордонний паспорт на ім’я якогось громадянина України. Та прикордонники виявили факт підміни фотокартки. Подальші обставини цієї історії з’ясує слідство. Протягом 2001 року слідчим відділом УСБУ, повідомляє для «Дня» керівник прес-служби Управління в Закарпатській області Олександр Рішко, розслідувалися 32 подібні кримінальні справи щодо 44 осіб, до суду вже направлені 24 такі справи.

Кредитна картка — путівка на Олімпіаду

Клієнти Банку «Фінанси і кредит», які відкрили у період з 1 листопада 2001 року по 28 лютого 2002 року пластикову картку VISA, зможуть виграти п’ятиденну поїздку на двох на Зимові Олімпійські Ігри. Протягом листопада 2001 року-лютого 2002 року щомісяця проводиться розіграш, у призовому фонді якого не тільки путівки до Солт-Лейк-Сіті, але й 100 ексклюзивних светрів, курток, шапок і шарфів iз символікою VISA і Зимових Олімпійських Ігор 2002 року.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати