Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

15 січня, 00:00

Понеділок — день важкий

Виборчий блок «Наша Україна» збирається сьогодні оголосити першу десятку списку кандидатів в депутати у багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі. Про це учора в Києві в інтерв’ю журналістам повідомив лідер блоку Віктор ЮЩЕНКО. За його словами, понеділок — «вирішальний день» в плані проведення консультацій з даного питання. «Завтра ми оголосимо результат», — сказав він. Відповідаючи на запитання журналістів, що стосується запланованого на сьогодні з’їзду виборчого блоку «За Ющенка» (лідер — голова партії «Єдина родина» Олександр Ржавський), В.Ющенко заявив наступне: «Я повторюю, що сили, які хочуть прозоро, чесно підтримувати політичні, економічні й соціальні цінності блоку «Наша Україна», можуть бути тими силами, які є учасниками проекту коаліції. Решта є політиканством».

Лідер «Нашої України» також повідомив, що блок підтримає на виборах київського мера «ефективного» кандидата, що має реальні шанси на перемогу, повідомило агентство Інтерфакс-Україна. При цьому В.Ющенко зазначив, що нинішній міський голова Києва Олександр Омельченко не звертався до «Нашої України» з проханням про підтримку, тому політрада «жодного рішення з цього питання не приймала». Варто зазначити, що в світлі останніх подій київського мера важко уявити в ролі прохача, особливо щодо Віктора Андрійовича.

Питання про слухання «справи Александрова», можливо, обговорять у Вищій раді юстиції

Голова Вищої ради юстиції Сергій Ківалов збирається запропонувати членам ради обговорити на черговому засіданні питання про справу загиблого в липні 2001 року керівника Слов’янської телерадіокомпанії «ТОР» Ігоря Александрова. Сергій Ківалов, зокрема, вважає, що призначення суддею апеляційного суду Донецької області Іваном Корчистим розгляду карної справи з обвинувачення Юрія Вередюка в жорстокому побитті Ігоря Александрова (що і призвело до смерті журналіста. — Ред. ) на 11 вересня 2002 року є грубим порушенням норм Карно-процесуального кодексу України, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на інформацію прес- служби Вищої ради юстиції. Нагадаємо, що рішення про призначення слухання справи на 11 вересня 2002 року (прийняте 26 грудня 2001 року на попередньому засіданні Донецького облсуду) було аргументовано завантаженістю суду й складним матеріальним становищем. Який суддя слухатиме справу, ще не вирішено. У той же час прес-служба Вищої ради юстиції зазначає, що згідно із статтею 256 УПК, справа повинна бути призначена до розгляду в суді не пізніше десяти діб, а у разі складності справи — не пізніше двадцяти діб від дня попереднього її розгляду.

Створити пантеон правозахисників пропонують у Криму

З пропозицією створити Пантеон правозахисників у Сімферополі виступив академік Української екологічної академії наук Петро Вольвач, голова Всекримського суспільства вчених, голова Кримського відділення Всеукраїнського фонду Олеся Гончара. Таку ідею, на думку вченого, повинна реалізувати міськрада Сімферополя під час реконструкції зовнішнього вигляду міста, що зараз проводиться. Перший крок до цього вже зроблено — з ініціативи меджлісу кримських татар на площі Радянській у сквері біля кінотеатру «Сімферополь» установлено пам’ятник правозахиснику Петру Григоренку. Петро Вольвач пропонує встановити тут також пам’ятники та пам’ятні знаки на честь видатних російських, українських і кримських діячів, що зробили великий внесок у розвиток і становлення правових відносин між народами і державами. На його думку, серед них поруч з пам’ятником генералу Григоренку повинні бути також пам’ятники Андрію Сахарову, В’ячеславу Чорноволу, Василеві Стусу, іншим українським правозахисникам. Петро Вольвач пропонує також встановити у Пантеоні пам’ятники Євгену Маркову, відомому кримському педагогу ХIХ століття, який ще у той час написав книгу «Нариси Криму» з гнівним засудженням царської політики геноциду кримськотатарського народу, лідеру національного руху кримських татар і муфтію мусульман Криму Нуману Челебі-джихану, якого вбили більшовики у Севастополі у 1918 році. Відповідно, Петро Вольвач вважає, що площа Радянська повинна бути перейменована на Площу Правозахисників. Iнформацiю пiдготував Микита КАСЬЯНЕНКО, Сiмферополь.

«Передвиборнi» пельменi

Незважаючи на заборону передвиборної агітації до 9 лютого, з початком виборчої кампанії кількість матеріалів, які можна розцінити як агітаційні, не зменшилася. Про це заявив у понеділок заступник голови правління Комітету виборців України (КВУ) Євген Радченко. З його слів, після початку виборчої кампанії політичні партії і кандидати в депутати «активно вдаються до використання механізмів, які дозволяють обійти виборче законодавство». Як приклад Є.Радченко продемонстрував пакет з-під пельменів, що продаються за зниженою ціною, з атрибутикою однією з партій, плакати і календарі із зображенням символіки окремих партій і портретів їх лідерів, поліетиленові пакети із зображенням партійної атрибутики та з агітаційними лозунгами однієї з партій, — повідомляє Інтерфакс- Україна.

Заступник голови КВУ відзначив, що питання, які стосуються обмежень під час проведення передвиборчої агітації, у законі виписані все ж недостатньо чітко. Зокрема, залишається неясним, чи є передвиборною агітацією вживання назв партій без закликів голосувати за неї, зокрема, на календарях, плакатах, буклетах, а також автобіографічні фільми про лідерів партій (блоків), у яких їхнє лідерство висвітлюється як виконання посадових обов’язків.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати