Коротко / УКРАЇНА
Ставки оподаткування повинні бути знижені, вважає Віктор Медведчук
СДПУ(о) вважає, що негативна позиція МВФ щодо прийняття Малого податкового кодексу, який передбачає зниження ставок оподаткування, є прикладом нав’язування Україні рішень, які не відповідають її власним економічним інтересам. При цьому позиція Фонду мотивується тим, що кодекс не містить у собі компенсаційних заходів щодо запобігання можливим бюджетним втратам. Однак глава СДПУ(о) Віктор Медведчук заявив, що прийняття змін до податкового законодавства на парламентській сесії, що завершується, — це єдиний можливий шлях до затвердження бюджету 2002 року на новій податковій базі. Разом iз тим, на думку заступника голови ВР, підхід МВФ повністю ігнорує факт існування колосального тіньового сектора в економіці України, легалізація якого без зменшення податків — неможлива. У той же час, глава партії зазначає, що СДПУ(о) не піддаючи сумніву важливість конструктивної співпраці з МВФ, все ж вважає позицію представництва Фонду в Україні неприйнятною. «СДПУ(о) й надалі відстоюватиме необхідність найшвидшого законодавчого розв’язання проблеми зменшення податкового тиску», — цитує главу партії прес-служба СДПУ(о).
За секретами — на сайт СБУ
Виповнився рік iз дня створення веб-сторінки Служби безпеки України в комп’ютерній мережі Інтернет. Як повідомили вчора агенції Інтерфакс-Україна в прес-службі СБУ, за цей рік до сайту звернулися користувачі 37 тис. вузлів Інтернету iз 70 країн світу. Частіше за все заходили на адресу www.sbu.gov.ua користувачі з України, США, Росії, Німеччини, Канади, Польщі, Чехії, Ізраїлю та Франції. Зареєстровано 2,2 млн. звернень до інтернету-ресурсу спецслужби, відібрано 5 гігабайтів інформації, яку можна розмістити майже на 2 млн. аркушів друкованого тексту. За електронною поштою на веб-сайт надійшло 530 листів. В основному, повідомляє прес-служба СБУ, в електронних листах ставляться проблеми, які входять до компетенції служби. Зокрема, повідомляють про загрозу життю, контрабанду, корупцію, інші протиправні дії, просять допомогти в пошуках родичів, котрі пропали, чи були репресовані за радянського часу або вивезені на примусові роботи до Німеччини, цікавляться умовами прийому на службу в СБУ і вступом до Національної академії СБУ.
Україна хоче стати експортером газу?
Україна зацікавлена в постачанні газу споживачам на території Польщі, яка в свою чергу зацікавлена у газифікації своїх прикордонних пунктів від газотранспортної системи України, повідомляє Міністерство палива та енергетики. У зв’язку i з цим Україна чекає від польських партнерів пропозицій про необхідні об’єми газу для населених пунктів Польщі, які передбачається газифікувати до 2010 року. Про це йшлося на спільному засіданні україно-польської групи з питань співпраці в енергетичній галуз і у Києві, повідомив на пресс-конференції віце-прем’єр, міністр економіки Польщі Януш Штайнхофф. А оскільки там же, як повідомляє Інтерфакс-Україна, обговорювалося питання про будівництво другої нитки газопроводу Ямал — Європа в обхід України, то можна передбачити, що газ обіцяно Польщі в обмін на протидію цьому проекту. Мінпаливенерго України повідомляє також, що Польщі запропоновано розглянути можливість участі у реконструкції компресорної станції Комарно і газовимірювальної станції «Дроздовичі», а також можливість використання продукції українських підприємств при будівництві і реконструкції польської газотранспортної системи. Перший віце-прем’єр України Олег Дубина відзначив на прес-конференції, що у ході засідання «не почув жодного питання, яке б суперечило співпраці Польщі й України».
Журналісти змагаються у сприянні захисту прав дитини
Людмила РЯБОКОНЬ
Всеукраїнський конкурс на найкращу журналістську роботу, присвячену питанню дотримання прав дитини в Україні, який стартував у травні цього року, починає набирати обертів. Конкурс проводиться Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) у рамках підготовки до Спеціальної сесії ООН в інтересах дітей. На конкурс надсилаються публікації, фотографії, відеокасети із записом телевізійних програм, сюжетів, роликів, а також аудіокасети із записом радіопрограм, сюжетів радіороликів. Переможців чекає винагорода: премія для кожної номінації становить еквівалент тисячі доларів. Спеціальні нагороди визначатимуться молодіжним журі, ЮНІСЕФ — за найкраще висвітлення кампанії «Скажи дітям «так», — а також буде спеціальна нагорода для дітей-журналістів. Церемонія нагородження відбудеться у вересні цього року, напередодні Спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН в інтересах дітей. Конкурс має сприяти рівню обізнаності громадськості щодо дотримання прав дітей в Україні, повідомляє кореспондент
Випуск газети №:
№114, (2001)Рубрика
День України