Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

19 червня, 00:00

Держава ініціює перехід на цифрове телебачення

За повідомленням Інтерфакс-Україна, Державний комітет зв’язку та інформатизації і Концерн радіо і телемовлення (РРТ) найближчим часом запропонують на розгляд уряду створити у Києві експериментальну зону цифрового телерадіомовлення, сказав учора журналістам голова комітету Олег Шевчук. За його словами, Концерн РРТ частково — за власні кошти, частково — за рахунок товарного кредиту, наданого компанією «Квант-Ефір», придбав необхідне обладнання, зокрема, 50 тюнерів, які буде встановлено в різних районах міста для перевірки якості передачі та прийому сигналу. Як сказав голова Держкомзв’язку, п’яти національним каналам, що мають необхідну студійну техніку, буде запропоновано почати віщання в цифровому стандарті. Він підкреслив, що в разі успіху, експеримент буде поширено по всій Україні, а паралельно буде проводитися робота із запуску масового виробництва тюнерів. Інф. «Дня»

«Нам Україну благослови»

Саме таку назву має гімн, який прозвучить на честь приїзду до України Папи Іоана Павла II. Написав його відомий український співак і композитор Тарас Курчик у співпраці з поетом Михайлом Белеєм — і саме їхній твір став переможцем конкурсу на кращий гімн, приурочений цій події. «Сама подія мене дуже хвилює, — розповів «Дню» співак, — Настільки вперто, з таким натхненням я, напевно, не працював над жодним своїм твором. У запису пісні брав участь хор «Відлуння» при кафедральному соборі Св. Трійці міста Дрогобича, а також студенти дрогобицької духовної семінарії. І хай ця праця буде скромним дарунком дорогому гостю», повідомляє Володимир ДЕНИСЕНКО.

У музеї ікон новосілля

Музей Волинської ікони, нове приміщення якого відкрилося у неділю в Луцьку, є єдиним в своєму роді музеєм на території України. У церемонії відкриття взяв участь Президент України Леонід Кучма. Як передає кореспондент агентства Інтерфакс-Україна, у музеї є ікона Холмської Богородиці, датована XII—XIII століттям і є однією з найстаріших ікон на території пострадянського простору. Колекція волинського іконопису нараховує більше 500 ікон. Її основу складають ікони XVI—XVIII століть, що представляють відомі школи іконопису Міхновського, Туропінського та Білостоцького монастирів. Після ремонту у 8-ми залах площею 225,12 кв.м буде розміщено нову експозицію. Загальна площа музею — 548,9 кв. м.

УАПЦ та УПЦ-КП шукають шляхів об’єднання

У ході візиту представників Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви в Константинопольську патріархію церкви досягнуто домовленості про активізацію кроків iз об’єднання УПЦ-КП та УАПЦ. Як повідомили агентство Інтерфакс-Україна в патріархії УАПЦ, в ході другої зустрічі в Стамбулі 12 — 14 червня учасників змішаної комісії з вивчення шляхів досягнення єдності Православної церкви в Україні в резиденції Вселенського патріарха Варфоломея I у Фанарі підписано нову домовленість («Симфонітикон»). Окрім архієреїв iз України, в зустрічі вперше брав участь митрополит УПЦ в США Костянтин. Згідно з підписаним документом, усвідомлюючи необхідність створення єдиної Помісної Української православної церкви, обидві сторони (УПЦ-КП та УАПЦ. — ІФ ) заявили, що між ними немає ніякої ідеологічної різниці з погляду православного віровчення. Сторони домовилися провести в Києві зустріч предстоятелів УПЦ-КП і УАПЦ та обговорити деталі й перспективи цілковитого об’єднання цих церков як перший крок до об’єднання всіх православних України. УПЦ-КП та УАПЦ домовилися створити спільну комісію з ієрархів для обговорення деталей, які виникають у процесі об’єднання цих двох церков. Першу зустріч комісії вирішено скликати до 24 червня 2001 року. Про роботу комісії буде поінформовано Вселенську патріархію.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати