Коротко / УКРАЇНА
«Мажоритарників» у парламенті, можливо, поменшає
Перший заступник голови Верховної Ради України Віктор Медведчук запропонував депутатам розробити проект постанови про створення тимчасової спеціальної депутатської комісії з питань підготовки нової редакції законів про вибори до парламенту та місцевих рад. Таку пропозицію перший віце-спікер вніс учора на погоджувальній нараді фракцій і груп у керівництва парламенту. В інтерв’ю журналістам по закінченні засідання В.Медведчук повідомив, що цією ж постановою депутатам буде запропоновано затвердити склад комісії і визначитися з пропорціями змішаної системи виборів.
З його слів, на розгляд депутатського корпусу буде винесено кілька варіантів пропорцій змішаної системи — 70% і 30% (відповідно, співвідношення пропорційної і мажоритарної систем), 75% і 25%, або 100 округів на 350 округів. За словами першого віце-прем’єра, після того як парламент підтримає той чи інший варіант, комісія зможе підготувати, виходячи з цього, нову редакцію законів. Він також висловив думку, що ці закони в новій редакції можна буде прийняти вже до кінця поточної сесії, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Три причини не проводити референдум
Партія «Нова генерація України» (НГУ) звернулась до суб’єктів законодавчої ініціативи з пропозицією подати на розгляд Верховної Ради проект Закону «Про заборону проведення референдумів за півроку до виборів і півроку по тому», розроблений партією. Позиція партії НГУ щодо необхідності заборони референдумів обумовлена трьома чинниками: правовим, політичним і фінансовим. З правової точки зору проведення референдуму після виборів є недоцільним, оскільки ці процеси мають спільну природу і виконують одну функцію, йдеться у зверненні, переданому прес-службою партії «Дню». Політичний аспект полягає у тому, що референдум можуть використовувати політичнi сили в якості PR-заходу. Зокрема, на думку НГУ, ініційований опозицією референдум за добровільну відставку Л. Кучми і зміну системи влади в державі викликаний переважно тактичними політичними цілями організаторів і дискредитує саме поняття референдуму. Також НГУ виступає проти того, щоб за умов соціально-економічної кризи двічі поспiль бюджетні кошти витрачалися на загальнонаціональне опитування громадян (фінансовий чинник).
У папській консисторії український акцент
Папа Римський Іван Павло II відкрив учора роботу надзвичайної папської консисторії, на яку запрошено 183 кардиналів із 61 країни. Протягом чотирьох днів вони обдумуватимуть виклики, на які має відповісти католицька церква в ІІІ тисячолітті. У роботі консисторії бере участь і глава Української греко-католицької церкви Любомир Гузар, якого недавно було призначено кардиналом.
Насамперед, кардинали мають проаналізувати роль папства, місіонерську діяльність церкви і відповіді, які їй потрібно давати віруючим із питань сексуальності та сім’ї. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в прес-службі УГКЦ, можливо, в ході консисторії обговорюватиметься питання про зміни в процедурі обрання Папи. Передбачається, що в ході особистої зустрічі Івана Павла II з Л.Гузаром обговорюватимуться питання майбутнього візиту понтифіка в Україну (23-27 червня 2001 року. — ІФ). У той же час, поки що такої зустрічі в порядку денному засідання консисторії немає.
Івану Павлу II 18 травня виповнився 81 рік, він вельми хворий. У майбутні чотири дні кардинали, які обирають Папу на своєму конклаві, матимуть можливість більше дізнатися один про одного, а з багатьма просто познайомитися, оскільки цілий ряд кардиналів призначено останнім часом. Їхні виступи та висловлювання також розглядатимуться з позицій майбутніх виборів Папи.
Особлива увага приділяється тим кардиналам, які належать до так званих «папабілі» і які спроможні стати Папами. Офіційно такого списку немає, але ватиканісти вважають, що таких людей нині 12 і що явного фаворита серед них не видно. В Україні є два католицьких кардинали.
До 50 золотих медалей трохи не дотягли
Чи можете ви собі уявити, щоб українські атлети на чемпіонаті світу завоювали близько 50 золотих медалей? Думається, що навряд чи. А ось на світовому форумі з контактного карате серед юніорів, що недавно відбувся в угорському місті Сегеді, наші спортсмени змогли завоювати 103 медалі, з них 47 — золотих. Природно, збірна України зайняла 1-е загальнокомандне місце серед 19 країн-учасниць. Відзначимо досягнення Валерії Мисякіної та Олени Костюк із Криму, а також Сергія Адаменка (Кривий Ріг), які стали чемпіонами світу в трьох різних розділах програми. Старший тренер збірної, президент Всеукраїнської федерації бойових мистецтв Анатолій Попович, зазначив, що наша країна дедалі впевненіше входить до складу лідерів світового карате, повідомляє кореспондент «Дня» Сергій МАХУН .
Новий початок «Пути» в Києві
Презентація незвичайної книжки відбулася днями в київському Будинку вчителя. З 1925 по 1940 рік у Парижі видавався журнал «Путь», головним редактором якого був Микола Бердяєв, а серед співробітників — Сергій Булгаков, Василь Зіньковський, Микола Лосський, Лев Шестов — в основному всі колишні «пасажири філософського ковчега» 1922 року. Тоді цвіт вітчизняної інтелігенції за наказом Леніна одночасно було вислано за межі РРФСР на одному пароплаві. Проте, на щастя, філософів не розстріляли.
Для радянських читачів «Путь» до 1992 року був таємницею за сімома печатями, але з цього часу він надійно увійшов у філософський вжиток на пострадянському просторі.
І ось французький дослідник Антуан Аржаковський написав дисертацію про цей журнал, яку було перекладено російською мовою і видано під назвою «Журнал «Путь». Відмінна риса книжки — толерантність і терпимість до людей різних поглядів. Автор — співробітник Посольства Франції в Україні, повідомляє Сергій МАХУН , «День». Для українського читача вона представляє особливий інтерес ще і тому, що багато хто з авторів журналу — кияни. Вів вечір, присвячений презентації, президент пен-клубу України Евген Сверстюк.
Випуск газети №:
№88, (2001)Рубрика
День України