Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

22 березня, 00:00

Кравченка не «відставили»

Вчора країна узнала позицію Президента щодо відставки міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка. Під час урочистих заходів у Бахчисараї, присвячених 150-річчю кримськотатарського просвітителя та гуманіста Ісмаїла Гаспринського (детальніше див. «День» N 51), Леонід Кучма, відповідаючи на запитання журналістів, чи підписував він указ про звільнення Ю.Кравченка, відповів коротко: «Ні». На питання журналістів, чи збирається він це зробити, Президент відповів: «Слідкуйте за пресою». У той же час, передає Інтерфакс-Україна, коментуючи заяви ряду депутатів та політиків про намір Л.Кучми підписати укази про звільнення з посад голови адміністрації Президента Володимира Литвина, а також Генпрокурора Михайла Потебенька, глава держави відповів: «Це повна нісенітниця, вибачте за такий різкий тон».

На Хмельниччині СБУ врятувала 174 мільйони державних гривень

20 березня начальник управління СБУ у Хмельницькій області В’ячеслав Гордієнко на прес-конференції повідомив, що співробітники Служби безпеки запобігли «спробі окремих посадових осіб місцевих органів влади й управління протиправно відчужити на користь іноземної компанії майно державного підприємства вартістю близько 12 мільйонів гривень». На запитання кореспондента «Дня» Михайла ВАСИЛЕВСЬКОГО про цих посадових осіб відповів: «З районної й обласної державної адміністрації». Поіменно не назвав.

Однак iз конфіденційного джерела відомо, що головний персонаж цієї справи — один із заступників губернатора, а держмайно, на яке поклала око іноземна компанія, — унікальне устаткування бройлерної фабрики. «В адміністрації Президента про це знають», — запевнило те ж джерело. Хоча про кадрові рішення поки що не повідомлялося. Що ж до загальної ситуацiї в області, то на прес-конференції було сказано, що «тільки у 2000 році управління СБУ запобігло спробам завдати збитки державі на загальну суму 174 мільйони гривень».

Французи допожуть подолати наслідки закарпатської повені

У відповідь на прохання українського уряду про допомогу населенню Закарпаття, яке постраждало внаслідок повені, французький уряд щойно повідомив про свій намір передати 150 000 франків у розпорядження французьких неурядових організацій, розташованих у цьому регіоні, для продовження та інтенсифікації їхньої діяльності, що ведеться там впродовж останніх років. Комітет медичної допомоги постійно працює в Ужгороді з 1994 року, грунтовно займаючись у цьому регіоні вирішенням проблем, які пов’язані з повінню листопада 1998 року. Він впроваджує, за підтримки Європейського Союзу в рамках програми ЕКО, телекомунікаційні мережі для забезпечення зв’язку між медичними структурами та службами порятунку.

Для боротьби з наслідками повені, яка зчинилася на початку цього місяця, група оперативного реагування при Комітеті виробила програму медичної допомоги. Вона передбачає поставку двох систем фільтрації та бактеріологічної очистки води в районні лікарні Хуста та Рахова та комплектів для запобігання розповсюдження комах районним епідеміологічним службам Рахова, Тячева, Хуста, Виноградова та Берегова.

Столичні волонтери допоможуть закарпатцям

Учора 25 представників громадських організацій і соціальних служб для молоді м. Києва виїхали у потерпілі від повені Берегівський, Виноградівський та Іршавський райони Закарпаття для того, щоб надати дітям і підліткам соціальну допомогу та підтримку. Акція організована при підтримці міської адміністрації та представництва дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), який надав гуманітарну допомогу й обладнання.

Соціальна служба для молоді планує відкрити у потерпілих районах пункти психологічного консультування, а також провести різноманітні культурні заходи і зустрічі. З нагоди від’їзду біля Київської міської адміністрації відбувся мітинг на підтримку благодійницької молодіжної ініціативи, на якому був присутній мер міста Олександр Омельченко.

За словами начальника організаційного відділу Соціальної служби для молоді Київської міської адміністрації Сергія Капустіна, подібна акція проводиться вперше, але програми участі волонтерів у ліквідації наслідків екологічних катастроф було розроблено вже давно. Пан Капустін відмітив, що приємно дивує непідробне бажання молоді брати участь у таких акціях. Тільки п’ята частина охочих змогла відправитися до Закарпаття, і при цьому кожний iз волонтерів повинен був пройти так званий професійний відбір: робота в ССМ не менш п’яти років, активна участь в акціях і заходах, які проводилися Соціальною службою для молоді, повідомляє Оксана ОМЕЛЬЧЕНКО , «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати