Коротко / УКРАЇНА
Офіційно бажаний мінімум — 311 гривень 30 копійок у середньому
Вчора народні депутати все-таки знайшли час для вирішення соціальних проблем. На засіданні Верховної Ради України був розглянутий законопроект Кабінету Міністрів України про затвердження прожиткового мінімуму на 2001 рік. Згідно із законопроектом, середній прожитковий мінімум передбачається встановити в розмірі 311 гривень 30 копійок на людину за місяць. Передбачається також встановити окремі суми для різних категорій населення. Дітям до шести років — 276 гривень, працюючим громадянам — 331 гривня і непрацюючим — 248 гривень 80 копійок. У ході обговорення зазначалося, що, в порівнянні з 2000 роком, ціни зросли на 15%. У структурі прожиткового мінімуму 50% припадає на продукти харчування, приблизно 26% — на непродовольчі товари і близько 20% витрат припадає на послуги. Голова парламентського Комітету з питань соціальної політики Валентина Гошовська в своєму виступі відзначила, що закон необхідно прийняти у першому читанні, але до другого обов’язково внести поправки про механізми його реалізації. Іншими словами, перетворити прожитковий мінімум з віртуальної цифри в реальний орієнтир для розрахунку розмірів мінімальних пенсій і зарплат, інших соціальних гарантій. Народні депутати під час обговорення відзначали деяку фантастичність законопроекту, але все ж погоджувалися з тим, що розмір прожиткового мінімуму в Україні повинен бути встановлений законодавчо, повідомляє кореспондент Лілія БРУДНИЦЬКА.
Нобелівський лауреат Жорес Алфьоров отримав премію імені Вернадського
Учора в Києві лауреат Нобелівської премії в області фізики, віце- президент Російської академії наук Жорес Алфьоров отримав чергову нагороду, цього разу українську. За значний внесок у розвиток світової науки рішенням Фонду інтелектуальної взаємодії «Україна — XXI століття» наймолодшому лауреату 2000 року було присуджено медаль премії імені Вернадського. Дослідженням, проведеним Жоресом Алфьоровим, на думку експертів, належить майбутнє. Напівпровідникові гетероструктури, вивченням яких лауреат займався ще з шестидесятих років, представляють собою новий тип напівпровідникових матеріалів. Сучасна оптоелектроніка, швидкісна мікроелектроніка, за словами вченого, засновані на застосуванні саме гетероструктур. Як відзначив після церемонії нагородження голова ради Фонду Богдан Губський, в той час, коли наука в пострадянських країнах втратила престиж, присудження Нобелівської премії представнику російської науки — промінь надії для наших країн, які мають великі наукові зв’язки, повідомляє кореспондент Оксана ОМЕЛЬЧЕНКО.
У Черкаському університеті відкрито п’ятий музей. І це не межа
Поки що університетський музей археології займає всього лише одну навчальну кімнату. Та вже незабаром його буде розширено: кілька тисяч експонатів навряд чи помістяться навіть у двох класах. Чимало цінних речей передав до музею завідувач кафедри новітньої історії, професор Анатолій Морозов, котрий не один сезон провів разом зi своїми студентами в експедиціях. Вагому частку вніс і новопризначений директор музею Михайло Сиволап, за плечима якого півтора десятка польових сезонів, та інші черкаські археологи. «У подальшому на базі музею археології ми плануємо утворення науково-дослідної лабораторії, — сказав «Дню» Михайло Сиволап. — Під її егідою організовуватимуться нові експедиції, проведення практичних занять студентів профільних факультетів тощо». Крім того, вже отримано згоду ректора Черкаського університету Анатолія Кузьминського на організацію при університеті цілого музейного комплексу, куди ввійдуть уже існуючі літературний та зоологічний музеї, музей історії університету, музей рушника та новостворений археологічний музей. За попередньою інформацією, комплекс буде розміщено в одному із старих університетських корпусів у центрі Черкас, повідомляє Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ, «День».
У Києві відкрилася спеціалізована виставка «Стоматологія-2001»
Учора відкрилася Міжнародна спеціалізована виставка «Стоматологія-2001», в рамках якої проходить міжнародна науково-практична конференція «Сучасні технології лікування та профілактики в практичній стоматології». Мета конференції — ознайомити практикуючих лікарів iз найновішими досягненнями стоматологічної науки та виробництва. Для цього проводяться лекції у різних напрямах: «Ортопедична стоматологія та зуботехнічне виробництво», «Імплантологія», «Профілактика та гігієна» і т. д. Крім доповідей, в програму виставки включені консультації фахівців, присвячені особливостям використання продукції провідних світових виробників. Представлений і «практичний бік» стоматології — лікувальні комплекси вітчизняного виробництва. Виготовляються вони з українських комплектуючих, сумісні із західними аналогами і не поступаються їм. До того ж, вигідно відрізняє українські зубо- лікувальні комплекси і їх ціна, яка в кілька разів нижча, ніж в іноземних виробників. Фахівці запевнюють, що ціна обслуговування на цих комплексах коливатиметься від 10 грн. до 70 у. е., в залежності від платоспроможності населення та регіону, де вони будуть діяти, повідомляє Михайло ЗУБАРЬ , «День».
Випуск газети №:
№34, (2001)Рубрика
День України