Коротко / УКРАЇНА
«Літопис Волині» повертається на батьківщину
Після Другої світової війни тисячі волинян із фільтраційних таборів Західної Німеччини та Австрії переїхали до США та Канади. 1950 року у Вінніпезі вони зорганізувалися в товариство «Волинь», котре через рік стало підмурівком для нової неординарної організації, названої Інститутом дослідів Волині. Першу його управу склали відомі тогочасні науковці-гуманітарії Арсен Шумовський, Максим Бойко, Богдан Дзівак, Юрій Перферович. Вони взяли собі за головне завдання науково-дослідну та видавничу роботу і для цього заснували видання журнального типу — «Літопис Волині». За майже п’ятдесят років функціонування Інституту дослідів Волині вийшло 20 томів «Літопису» та понад 90 окремих праць волинезнавчої тематики. Серед них — наукова спадщина митрополита Іларіона (професора Огієнка), усі найвидатніші художні твори письменника-волинянина Уласа Самчука, чимало помітних праць доктора Степана Ярмуся, а також 22 блоки поштових марок волинезнавчої тематики, велика кількість поштівок того ж спрямування та багато іншого. Стараннями та коштом інституту видано десятки науково-дослідницьких праць науковців-волинян із США, Австралії, Західної Європи та безпосередньо Волині, повідомляє Олег ПОТУРАЙ , «День». Однак покоління ініціаторів і сподвижників Інституту дослідів Волині уже відходить. Через те голова управи інституту доктор Володимир Радчук та секретар управи доктор Степан Ярош прийняли рішення перенести редакцію «Літопису Волині» з Вінніпега безпосередньо на Волинь — до Волинського державного університету імені Лесі Українки. Про це просила управу інституту й Волинська обласна державна адміністрація. Видання вже готується до функціонування в нових умовах. Обов’язки головного редактора «Літопису Волині» погодився взяти на себе ректор ВДУ професор Іван Олексеюк.
Грошова винагорода від Київської мерії
Педагоги Києва цього тижня отримували щорічну гошову винагороду у розмірі одного посадового окладу. Це стосувалося педпрацівників загальноосвітніх навчальних закладів всіх типів, дошкільних та позашкільних закладів освіти, училищ (а саме — медичних та культури) та інших. .Київський міський голова Олександр Омельченко доручив Головному управлінню освіти забезпечити виплату з коштів міського бюджету. Заступник начальника Головного управління освіти Надія Олефіренко зазначила, що ця виплата проводиться у рамках виконання однієї з позицій статті № 57 Закону про освіту в Україні. Ця акцiя вiдбувалася вперше, повідомляє Людмила РЯБОКОНЬ , «День».
Серед грабіжників — студентка-педагог і старший лейтенант
26 червня о 7 годині 30 хвилин на автодорозі біля села Смотрич, що на Хмельниччині, п’ятеро зловмисників зупинили два автомобілі «Шкода», завантажені гуманітарною допомогою від братньої Болгарії для міста Чернівці. Одначе, «гуманітарка розбійників цікавила мало», більше — гаманці водіїв-іноземців. Ті, звісно, не мали жодного бажання прощатись зі своїми кревними. Навіть під дулом газового пістолету. Та спротив іноземців невдовзі було зламано стусанами. Отямившись після пригоди на дорозі, постраждалі, звісно, заявили куди слід. Хмельницькі детективи по гарячих слідах затримали кривдників. Серед них — 20-річну студентку, майбутнього педагога, та 26-річного лейтенанта Збройних сил України. А ще троє — непрацюючі з Кам’янця-Подільського, повідомила кореспондентові «Дня» Михайлові ВАСИЛЕВСЬКОМ У головний спеціаліст прес-служби УМВС у Хмельницькій області Ірина Вальковець.
Випуск газети №:
№115, (2000)Рубрика
День України