Коротко / УКРАЇНА
На соціальний захист «чорнобильців» у бюджеті не вистачає
майже 3 мільярди гривень
На парламентському читанні, присвяченому 14-й річниці чорнобильської трагедії, міністр з надзвичайних ситуацій Василь Дурдинець повідомив, що внаслідок чорнобильської катастрофи 26 квітня 1986 року в Україні радіоактивно забруднено понад 54 тис. кв. км. Для захисту від радіаційного впливу в Україні евакуйовано 92 тисяч осіб, а з урахуванням відселення та самостійного переселення — 160 тисяч осіб. Понад 350 тисяч осіб брали безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, повідомляє Інтерфакс-Україна. На 1 січня поточного року кількість українців, котрі постраждали від чорнобильської катастрофи становила 3361870 осіб, з яких 1264329 — діти. На їхнiй соціальний захист, зазначив міністр, необхідно близько 4,5 млрд. грн. При цьому в держбюджеті-2000 на ці цілі передбачено 1,574 млрд. грн. Міністр звернув увагу на наявність проблеми зростання захворюваності тих, хто постраждав, і ліквідаторів, що пов’язано не лише з впливом чинників чорнобильської катастрофи, але і з погіршенням умов життя в країні. З його слів, захворюваність серед потерпілих дітей на 17% перевищує аналогічні показники в непотерпілих дітей, а за рядом категорій захворювань захворюваність перевищує норму майже вдвічі. За даними Міністерства охорони здоров’я України, захворюваність раком щитовидної залози в післячорнобильський період зросла в Україні вдесятеро.
Пожежа паралізувала шахту на три дні
Третю добу на шахті ім. «Известий» холдингової компанії «Донбасантрацит» ведуться роботи для гасіння безлічі осередків вогню. Іще 14 квітня о 7-й годині вечора в центральному клітьовому стволі на глибині 265 метрів через коротке замикання електрокабелю сталося загоряння породи та дерев’яних стійок. У цей час під землею були люди — 81 гірник. Першими на місце аварії прибули гірничорятівники, але через дві години вони попросили допомоги в пожежників, і на місце пригоди прибули бійці Краснолуцького гарнізону пожежної охорони. Їм терміново довелося підвозити воду та піноутворювач, оскільки пожежне водоймище місткістю 500 куб. м. було вже цілком використане. Основний осередок загоряння було ліквідовано, але останніх 27 гірників удалося вивезти із шахти тільки на шосту годину ранку наступного дня. Постраждалих немає. Шахту зупинили, а штабом пожежогасіння було прийнято рішення продовжувати роботи. Просто на місці було зроблено дозаправку засобів пожежогасіння та зміну особового складу. 18 квітня роботи з ліквідації аварії все ще тривали, повідомляє Алла АНТИПОВА , «День».
За дев’ять років — пішки п’ятдесятьма країнами
Днями із Хмельницького вирушив до Житомира індус Девасіс Де, делегований ЮНЕСКО з миротворчою місією країнами Європи та Азії. Дев’ять років тому цей екзотичний іноземець відправився пішки у світ з Індії з високою місією — надихати підростаюче покоління ідеями добра, миру, гуманізму, справедливості. Україна стала 50-ю країною в миротворчій подорожі, що має закінчитися 2014 року в його рідній Калькутті. Після України — Росія і ще 140 країн двох континентів. Передусім він іде в школи, які працюють за програмою міжнародної співпраці під егідою ЮНЕСКО. Одна така школа — в Кам’янці-Подільському, звідки він прийшов до навчально-виховного комплексу №3 в Хмельницькому. І ще в Україні п’ять таких шкіл, а у світі — близько 4 тисяч. Як розповіли для «Дня» у НВК №3, два дні спілкування з Девасісом Де залишили в старшокласників незабутні враження. Вони, як і цей невтомний мандрівник, сповнилися прагненням глибоко вивчати історію, культуру, традиції свого народу. Дехто, навіть каже, що, коли підросте, також вирушить світом із шляхетною місією. Ще не пізно. Девасіс Де одержав від свого уряду дозвіл на миротворчу місію у 27- річному віці, коли опанував йогу і одержав диплом учителя математики Калькуттського університету, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
На двох дітей... одне серце
Унікальний випадок було зафіксовано минулого тижня на Рівненщині. Тут у пологовому відділенні Березновської районної лікарні народилася двійня сіамських близнюків. На двох дівчаток було... одне серце. Лікарі, котрі спостерігали за тим, як проходить вагітність у їхньої двадцятирічної мами, передбачали, що народиться двійня, але такої аномалії не чекали. Діти народилися доношені та зрослися животами. Пологи були важкими, однак зараз здоров’ю матері вже нічого не загрожує. І все ж дві її дочки народилися мертвими. Після того, як жінка остаточно видужає, її планують помістити в обласний лікувально-діагностичний центр, де лікарі вивчатимуть причину такої рідкісної аномалії, повідомляє Володимир КОНЄВ , «День».
На головних запорізьких виборах стає тісно
Триває реєстрація кандидатів на посаду міського голови Запоріжжя. 14 квітня виборча комісія зареєструвала трьох чергових претендентів. Політичні сили правої орієнтації висунули Михайла Левченка — члена Демократичної партії України; акціонерне товариство «Прогрес» — першого заступника міського голови В’ячеслава Михайлуцу; обласне відділення судово-медичної експертизи — колишнього заступника начальника УМВС України в Запорізькій області Олександра Поляка. Початковий етап виборів уже ознаменувався першим скандалом. 30 березня міський виборчком відмовив у праві реєстрації на участь у виборчій кампанії громадському рухові «Наше місто — наш будинок». Під час минулих виборів ця організація підтримувала генерала Поляка. Ні в кого не викликало сумнівів, що «Наше місто — наш будинок» стане стартовим майданчиком Олександра Володимировича й цього разу. Та ба. 7 квітня суд Орджонікідзенського району визнав рішення виборчої комісії правомірним. Згідно із законом про вибори міського голови, висувати кандидатів на посаду мера мають право лише ті громадські організації, які нараховують у своїх лавах не менше за 100 членів. Чисельність «Нашого міста» — 77 чоловік. Проте відмова суду в реєстрації громадської організації на етапі висунення кандидатів не позбавляє її членів права підтримувати генерала під час перевиборної боротьби, повідомляє кореспондент Дмитро БРОВКIН.
Випуск газети №:
№70, (2000)Рубрика
День України