Коротко / УКРАЇНА
Кредитна лінія Світового банку дійшла до Луганщини
Міністерство фінансів України направило в Луганську область близько $600 тисяч, котрі призначаються для міськвиконкомів Брянки, Стаханова й Краснодона. Ці позики Муніципальної кредитної лінії Світового банку підуть на реалізацію бізнес-проектів шахтарських міст, які дозволять впроваджувати енергозберігаючі технології й розвивати в цілому комунальне господарство. Зокрема, в рамках бізнес-проекту бюджетної сфери Брянку буде оснащено автономними системами теплопостачання й контролю за витратами теплової енергії й води, а в Краснодоні й Стаханові встановлено міні-котельні. Як повідомила прес-служба облдержадміністрації, очікується, що незабаром буде розроблено проекти договорів між Міністерством фінансів і Луганською облдержадміністрацією про надання позик місту Первомайську й Кременському району для реалізації аналогічних проектів, повiдомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА.
«Сарна, що біжить» назустріч рекордові Гіннесса
Організатори чемпіонату Європи з повітроплавання уже заявили, що один із етапів цих змагань відбудеться в травні в Кам'янці-Подільському. Увагу повітроплавців континенту привертає в цьому стародавньому місті «Сарна, що біжить» — унікальний міст через річку Смотрич. «Торік 26 червня о шостій ранку екіпажам вдалося здійснити політ під цим мостом, що на висоті 54 метри від русла річки», — повідомила кореспондентові «Дня» керівник прес-служби міськвиконкому Віра Чеховська. Згадує: «Тоді, 26 червня, знавці повітроплавання запевнили, що політ під мостом гідний того, аби бути увічненим у «Книзі рекордів Гіннесса». Однак, мовляв, тоді чомусь не передбачили майже неймовірного повороту в перебігові спортивних подій, то й не запросили на змагання представника від «Книги...». Нарешті, керівництво міста прагне усунути істотну прогалину. «А тому муніципальна влада створила виконавчу дирекцію з питань проведення етапу чемпіонату в Кам'янці-Подільському. Виконавча дирекція відкриває свій рахунок у банку і відповідає за весь комплекс заходів у процесі змагань повітроплавців», — продовжує В.Чеховська. Наша співбесідниця вважає, що побудований у 60-х роках століття, що минає, міст «Сарна, що біжить» таки увійде до «Книги рекордів Гіннесса» разом із польотом повітряної кулі під ним. А тоді, каже, згадають і про Замковий міст у Кам'янці-Подільському як найдавніший у світі. Бо наразі науковці доводять, що Замковий міст ще римські легіонери побудували, повiдомляє кореспондент «Дня» Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ.
Торiк смертельних випадків стало менше
Згідно з оперативними даними Комітету з нагляду за охороною праці, протягом 1999 року на підприємствах України смертельно травмовано 1389 працівників. Щоправда, це на 162 випадки менше, ніж у попередньому 1998 році. Зареєстровано, що при виконанні трудових обов'язків найбільше загинуло в агропромисловому комплексі (461 випадок) й у вуглевидобувній промисловості (297). Найменше — у деревообробній, легкій і текстильній промисловості (загалом 8 випадків), на видобутку промислового газу і в геології (теж по 8). Найчастіше нещасні випадки зі смертельним наслідком ставалися на виробництві у Донецькій (312 випадків), Дніпропетровській (112), Луганській (101) областях, Київській області та Києві (95), Харківській та Одеській областях (по 67 випадків). Найбільш «безпечні» області, де традиційно найменша концентрація промислового виробництва — Івано-Франківська (22), Закарпатська (19), Волинська (16), Чернівецька (9 випадків). Порівняно з 1998 роком травматизм на виробництві зріс у Чернігівській і Тернопільській (на 17 випадків), Рівненській (13), Дніпропетровській (12), Львівській, Закарпатськiй, Хмельницькій (2), Вінницькій (на 1) областях.
Випуск газети №:
№2, (2000)Рубрика
День України