Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

27 травня, 00:00

Від приватизації недонадходить

На 25 травня в держбюджет від приватизації надійшло 230 млн. грн. замiсть 270 млн. грн. запланованих на січень–березень. Про це заявив на брифінгу глава Фонду держмайна Олександр Бондар і одразу ж додав, що до кінця місяця забраклу суму буде перераховано. Однак про виконання річного плану надходжень від приватизації — 800 млн. грн. — голова ФДМ висловлюється менш оптимістично. «Світова практика свідчить, що в період передвиборних кампаній більшість інвесторів займає вичікувальну позицію», — заявив він. Водночас Кабмін додатково «визначив» 59 акціонерних товариств, пакети акцій яких будуть запропоновані до продажу до кінця року, повідомляє кореспондент «Дня» Яна МОЙСЕЄНКОВА.

«Ухиляльники» від військової служби є не тільки в нас

У Маріупольському порту затримано підданого Сірії К., який, ухиляючись від призову до рядів збройних сил своєї держави, незаконно проник на українське судно й прибув на ньому до Маріуполя. Паспорт у сірійця виявився підробним. Пізніше з'ясувалося, що К. замішаний у контрабандних операціях з перепродажу кольорових металів, повідомляє кореспондент Олесь ЛЕЛЕКА.

Італійським інвесторам у нас «холодно»

Сьогодні в Київській торгово-промисловій палаті завершує свою роботу сьома виставка «ІТАЛБІЗНЕС'99». Відбулися семінар «Економічне співробітництво між Україною та Італією. Перспективи та можливості» та ділові зустрічі між італійськими та українськими підприємцями, де обговорювались проекти співпраці. Італійська сторона залишилась задоволена результатами акції. Хоча представники далекого зарубіжжя переконані, що порівняно з минулим роком працювати стало важче. Сьогодні в Україні діють 50 спільних італійсько-українських підприємств, відкрито 30 представництв італійських фірм, діяльність яких в основному спрямована на виробництво одягу, меблів, товарів для дому, офісів та ін. За три місяці нинішнього року експорт українських товарів до Італії становив $20,7 млн., що складає 5% загального експорту. А імпорт з Італії — $22 млн. За словами Надзвичайного та Повноважного Посла Італії в Україні Джанлуки Бертінетто, підприємці будуть іти в Україну набагато охочіше, якщо інвестиційний клімат України буде сприятливим. Посол також висловив сподівання, що інвестиції в Україну невдовзі перейдуть у великі проекти, повідомляє кореспондент Руслана ПІСОЦЬКА.

Вiнниччина готується до прийому бiженцiв

З iнiцiативи правозахисникiв Подiльського центру прав людини та Вiнницької групи Мiжнародної амнiстiї «Україна-5» в обласному центрi вiдкрито Подiльський сервiсний центр для бiженцiв, завданням якого є надання iнформацiйної, психологiчної та iншої допомоги тим людям, якi змушенi були залишити мiсця проживання через переслiдування з релiгiйних, нацiональних чи полiтичних мотивiв. В областi їх зареєстровано 69 осіб. Переважно це вихiдцi з країн Азiї та Африки. 45 iз них мають статус бiженця i посвiдчення біженця, 24 (втiкачi з Абхазiї в перiод абхазько-грузинського конфлiкту) отримали довiдки на тимчасове проживання. Крiм того, в областi пiд пункт тимчасового розмiщення бiженцiв — перший в Українi — переобладнується пiонерський табiр поблизу села Ободiвки Тростянецького району. Розрахований вiн буде на одночасне проживання 200 осіб. Уже переобладнано примiщення, закуплено меблi. Залишається тiльки пiдвести газопровiд. Обидвi структури формуються за пiдтримки Українського представництва Управлiння Верховного Комiсара ООН у справах бiженцiв, повідомляє кореспондент «Дня» Вiктор МЕЛЬНИК .

Більш ніж половина підприємств Миколаївщини — «в мінусі»

53,1% підприємств Миколаївської області працюють із збитком. За даними обласного управління статистики, тенденція зі збільшення збиткових підприємств зберігається, повідомляє кореспондент «Дня» Данило КЛЯХІН . Найзбитковішими в області є підприємства сфери обслуговування сільського господарства, матеріально-технічного забезпечення, збуту, транспорту, житлово-комунального господарства. У великих мінусах і провідні заводи регіону — суднобудівні. Область виживає практично за рахунок двох підприємств — Південно-Української АЕС і Миколаївського глиноземного заводу, — частка яких у загальному прибутку становить 91,4%. При цьому державна політика щодо атомників і до МГЗ призвела до падіння обсягів виробництва на цих підприємствах, згідно зі звітом статуправління за перший квартал нинішнього року, відповідно на 2 і 15,8%.

«Морський старт» iз Дніпропетровська

На харківському виробничому об'єднанні «Комунар» з нетерпінням чекають кінця літа. У серпні-вересні має розпочатися ділова частина грандіозного міжнародного космічного проекту «Морський старт». Його суть полягає в тому, що українськими ракетами-носіями «Зеніт» на стаціонарні орбіти буде виведено кілька десятків супутників зв'язку компанії «Моторола» (заплановано 66 супутників за кілька років). Привабливість української частини проекту зумовлена тим, що наші ракети-носії забезпечують найнижчу собівартість робіт. Один кілограм корисного вантажу, виведеного на навколоземну орбіту «Зенітом», коштує $5,7 тис.. Дешевше не буває. «Моторола» вимагає зменшити витрати на виведення її супутників на 30%. Хоч як дивно, ключ до розгадки не тільки в дивній дешевизні нашої праці, особливо інтелектуальної, а й у новому інженерному підході. У березні за програмою «Морський старт» було запущено південмашівський «Зеніт» (це ракета 11К77) з макетом супутника. Ні носій, ні система управління не дали жодного збою. Передбачається, що загальний обсяг ринку телекомунікаційних послуг, у якому бере участь «Комунар», досягне $50 млрд, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО.

Місто стає пасткою

З подвір'я багатоповерхового будинку на вулиці Індустріальній у Хмельницькому карета «швидкої допомоги» доставила до лікарні трьох дітей. «Найбільше потерпів 8-річний хлопчик — одержав черепно-мозкову травму, в його ровесниці — перелом кістки плеча, тяжко травмована й 13-річна дівчинка», — розповіла «Дневі» статистик міської станції «швидкої допомоги» Ілона Житомирська. Діти гралися біля під'їзду будинку, коли раптом десь із висоти сьомого поверху на них упала облицювальна плитка. Чи то колись виконроб заощадив цемент для розчину, чи то від часу ця плитка ледь трималася стіни. У центрі управління житлово-комунальним господарством міськвиконкому погодилися, що хтось повинен-таки «здійснювати нагляд за станом будівель». Назвали безліч контролюючих установ. На жаль, куди не кинь, на городян, малих і старих влаштовано якусь пастку. Хмельницький ще не забув, як у відкритий каналізаційний колодязь упав маленький хлопчик. А то у відчинений посеред дороги люк в'їхала дорога іномарка — водія півроку рятували лікарі. Хмельницький не пам'ятає випадку, коли б хтось із потерпілих намагався через суд якось відшкодувати збитки, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати