Коротко / УКРАЇНА
У центрі уваги — вирішення соціальних проблем
До Автономної Республіки Крим із робочою поїздкою прибув голова Комітету ВР з питань соціальної політики та праці Євген Марчук. У ході триденної робочої поїздки він ознайомиться з проблемами соціально-економічного становища в Криму, проведе низку зустрічей із керівництвом автономної республіки, працівниками агропромислового комплексу, охорони здоров'я, молоддю. Євген Марчук відвідає гематологічне відділення дитячої клінічної лікарні в Сімферополі. У зв'язку з недостатнім фінансуванням цього єдиного в Криму відділення хворі на лейкемію діти опинилися в безвихідному становищі: не вистачає ліків, сучасного медичного обладнання. Глава комітету ВР візьме участь в установчій конференції республіканського відділення Всеукраїнського громадського об'єднання «Народна солідарність», діяльність якого спрямовано на надання соціального захисту і взаємодопомоги, повідомляє Сергій МАКСИМОВ.
Казка про Попелюшку на новий лад: знайти роботу випускникам вузів стає дедалі важче
24 квітня у приміщенні Київського планетарію проходив «День кар'єри-99», який ознайомив студентів і молодих фахівців із діяльністю українських та міжнародних компаній з перспективою подальшого співробітництва. Втім, як вдалося з'ясувати кореспондентові «Дня», ця перспектива виглядала вельми туманною: представники фірм заявляли, що вакантних місць немає, і пропонували залишити резюме. Вони пояснили, що їхньою головною метою є вивчення українського ринку кадрів, і розповіли красиву історію про те, як одна студентка політехнічного починала в компанії «Моторола» секретаркою, а зараз із празького представництва її запрошують на високу посаду до Шотландії. Молодь, яка була присутньою на виставці (а це переважно студенти Києво-Могилянської академії й економічного факультету КНУ ім. Шевченка), по-різному сприймала те, що відбувалося там. Багато хто оцінював свої шанси отримати місце у престижній організації як нульові. Однак двадцятирічна одеситка спеціально приїхала на «День кар'єри» до столиці, оскільки її знайомі працевлаштувалися саме таким чином, повідомляє Клим ЩЕРБАТИЙ.
Дами уповноважені заявити
У Києві відбулася презентація проекту «Уповноважена освіта», яку здійснює фонд «Відродження», повідомляє кореспондент Андрій КУЗЬМІН. Уповноважений — це той, хто має право. Зокрема й на повну самореалізацію, незалежно від раси, кольору шкіри, соціального становища, статі. Тому головна мета проекту — забезпечення рівних прав і можливостей для дівчат і хлопців. Поки що в нашій країні активне громадське життя, політика, економіка — прерогатива чоловіків. Згідно з програмою, ламати стереотипи слід зі шкільної лави. Уже зараз для учнів 9–11 класів проводяться уроки нового типу, для студентів перших і других курсів вузів — спеціальні тренінги. До речі, всі «тренери» (назвемо їх так) — чоловіки. Керівники проекту чекають, що підвищення ролі жінки оздоровить суспільство, ми будемо жити в стабільному, менш агресивному світі. Ідея, безумовно, чудова, однак реальні результати з'являться лише тоді, коли рівноправність чоловіків і жінок стане державною політикою не на словах, а на ділі.
На ЗАЕС зупинено ще один енергоблок
Як повідомив начальник інформаційного центру ЗАЕС Олег Ошека, 25 квітня о 1 годині 17 хвилин відключено від мережі та виведено у плановий ремонт блок № 2, який триватиме до 23 червня. Це третій за рахунком блок, поставлений на ремонт. Понад два місяці йдуть роботи на блоці №6, пуск якого планується 4 травня. Перший енергоблок, який уже 25-й день знаходиться на ремонті, підключатиметься до мережі після 20 травня. Зараз на Запорізькій АЕС працюють три енергоблоки сумарною потужністю 2815 МВТ. Від початку року вироблено 129305 млн. кВт.ч. Сумарний викид у атмосферу радіонуклідів від енергоблоків ЗАЕС становив 0,13% від допустимих рівнів. Радіаційний фон у районі проммайданчика — 12 мікрорентген на годину. За минулу добу станція виробила 67,5 млн. кВт.год. електроенергії, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА.
Пам'ятник пожежникам – чорнобильцям повстав у Житомирі
5-метрова арка з червоного граніту, бронзовий дзвін, каска, схрещені брандспойти, вибитий в камені напис «Пожежним, які врятували світ» — цей пам'ятний знак, повідомляє кореспондент «Дня» Валерій КОСТЮКЕВИЧ , при велелюдному зібранні відкрито в суботу в Житомирі. Споруджений він за ініціативою колишнього начальника Управління державної пожежної охорони УМВС в області ліквідатора аварії на ЧАЕС Бориса Чумака, автором проекту знаку став житомирський архітектор-художник Петро Бірюк, різьбярські роботи виконав місцевий майстер Олександр Ковпак. Усе інше було зроблено методом народної толоки — гранітні блоки виготовлені безкоштовно різними підприємствами області, зводили пам'ятник власноруч працівники пожежних частин обласного центру та інших міст Житомирщини, прилеглу територію впорядкували учні місцевої школи № 1, одна бабуся посадила навколо нього квітки з власної садиби, спонсорську допомогу надали Українська пожежна страхова компанія і Всеукраїнський фонд сприяння державній пожежній охороні. Був скорботний салют, були промови, квіти... З більш ніж двохсот пожежників області, що брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, 25 стали інвалідами, а 12 пішли у вічність.
Чи продовжить син справу батька?
На чотирнадцятій конференції Львівської крайової організації НРУ Геннадій Удовенко вручив партійний квиток Тарасу Чорноволу — сину нещодавно загиблого партійного лідера. Репортер «Дня» Олександр СИРЦОВ відзначив, що Тараса Чорновола одразу було запрошено у президію конференції.
Випуск газети №:
№76, (1999)Рубрика
День України