Коротко / УКРАЇНА
В Україні запрацювали традиційні шкільні ярмарки
До початку нового навчального року лишається кілька тижнів, тому вже зараз у багатьох містах України запрацювали традиційні шкільні ярмарки. Тут батьки можуть купити дітям нову шкільну форму, взуття, канцелярські товари, ранці і ще безліч всілякого шкільного начиння. У Києві шкільні ярмарки триватимуть до 5 вересня в усіх десяти районах міста. У Львові, Черкасах, Мукачевому, інших обласних та районних центрах такі базари заплановано до кінця серпня. А от у Тернополі взагалі від них відмовилися. У міській раді вважають, що в місті існує безліч магазинів, базарів та інших торгових точок, де можна придбати товари для школяра. Тому нагальної потреби влаштовувати окремий ярмарок просто немає. На відміну від решти міст, у Чернігові такі базари мають ще й благодійну мету. Так, з 19 до 31 серпня в приміщенні Експоцентру Чернігівської регіональної торгово-промислової палати пройде загальноміський базар з продажу товарів для школярів. А виручені кошти підуть на придбання шкільних товарів для дітей-сиріт. Можливо, цю тенденцію — проводити ярмарки з благодійною метою — незабаром підхоплять інші міста України. Адже шкільні розпродажі завжди користувалися попитом. Одна з причин такого попиту — доступні ціни. Але в тому, чи вони і справді доступні цього року, є сумніви. Як зазначають виробники, вартість канцелярських товарів і шкільного одягу виросла на 10% порівняно з минулим роком. Так, ціни на шкільну форму коливаються від 120-ти до 700-т гривень; блузи і сорочки коштують від 70-ти до 170-ти, туфлі — від 80-ти до 300 грн. За портфель доведеться викласти 100—300 грн, за альбом для малювання (А4) — від 2,5 грн. Тож у середньому, щоб зібрати дитину до школи, батькам треба витратити півтори тисяч гривень, повідомляє Інна ЛИХОВИД, «День».
Партія «Батьківщина» проводить праймеріз
З 25 липня по 15 серпня політична сила Юлії Тимошенко — партія «Батьківщина» проводить праймеріз всередині своєї політсили для визначення популярних кандидатів на місцеві вибори, повідомляє УНІАН. Про це на прес-конференції повідомив член парламентської фракції БЮТ Андрій Шевченко. Праймеріз — це висування кандидата із застосуванням голосування виборців. Як правило, праймеріз має закритий характер — кожна партія проводить голосування окремо й залучає до нього тільки своїх прихильників. За словами депутата, до 15 серпня «Батьківщина» має отримати «якісь результати, які дозволять зрозуміти, як це втілити у життя та як це може бути використано в майбутній кампанії». Андрій Шевченко також наголосив, що пропонуватиме своїм колегам по команді зафіксувати механізм праймеріз у партійному статуті. «І з великою долею вірогідності я можу прогнозувати, що на з’їзді «Батьківщини», який відбудеться у вересні, у партійному статуті буде зафіксовано такі інструменти, як праймеріз, або близькі до них», — сказав він. Також бютівець вважає, що для України був би доцільним закон про праймеріз. Саме тому він планує до вересня підготувати відповідний законопроект.
Керівництво УЄФА занепокоєне будівництвом у Харкові
Операційний директор УЄФА Мартін Каллен укотре звернувся до в. о. мера Харкова Геннадія Кернеса з приводу будівництва дороги через парк Горького, що зумовила масові протести як городян, так і активістів громадських екологічних організацій, повідомляє УНІАН. «Мені б хотілося підкреслити, що одна з найголовніших цінностей для УЄФА — це повага, яку ми застосовуємо в усіх сферах нашої діяльності, на футбольному полі й поза ним. УЄФА не хоче асоціюватися з проектами, котрі затьмарюють цей головний принцип», — відзначає у своєму зверненні операційний директор УЄФА. Як пише Мартін Каллен, однією з причин, що спонукала знову звернутися до Геннадія Кернеса, є лист члена Європарламенту Ребеки Хармс, яка висловила занепокоєння тим, що відбувається. Операційний директор УЄФА висловив подив тим фактом, що, незважаючи на неодноразові завіряння УЄФА, будівництво спірної дороги, як і раніше, ведеться і ЗМІ продовжують помилково асоціювати її з підготовкою Харкова до Євро-2012. «Ми просимо звернути увагу на це питання й переглянути важливість будівництва об’єкта. Ми сподіваємося, що можна знайти альтернативне рішення, яке задовольнить усі сторони конфлікту. Для України, й особливо для Харкова, дуже важливо, аби підготовка до Євро-2012 проходила відповідно до графіку, без порушень і негативного галасу. Харків, зі всіма його перевагами й вадами, перебуває під прицілом уваги громадськості всього світу», — констатує у своєму зверненні представник УЄФА.
Випуск газети №:
№137, (2010)Рубрика
День України