Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

28 липня, 00:00

Суд повернув нові комунальні тарифи

Київський апеляційний адміністративний суд сьогодні розглянув апеляційну скаргу Київської міськдержадміністрації (КМДА) на постанову Шевченківського районного суду столиці від 6 липня 2009 року, яким була зупинена дія розпоряджень міськадміністрації про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, й скасував її, повідомляє прес-служба КМДА. «Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 27 липня 2009 року апеляційна скарга задоволена, постанова Шевченківського районного суду Києва від 6 липня 2009 року скасована. Судом прийняте рішення на користь міста», — говориться в повідомленні. Тарифи на комунальні послуги підвищилися з 1 червня, однак Шевченківський районний суд столиці зупинив дію розпоряджень міськадміністрації про підвищення тарифів на ЖКГ, а Кабінет Міністрів ухвалив рішення скасувати це розпорядження.

Знайдено найперше Трипільське поселення

Таке сенсаційне відкриття зробили археологи з Вінницького державного педагогічного університету, котрі здійснюють розкопки городища біля дамби Новодністровської ГЕС у селі Бернашівці Могилів-Подільського району Вінниччини. Завдяки копіткій, майже ювелірній роботі студентів віднайдено двоповерховий будинок, знаряддя праці та горна для лиття ювелірних виробів, яким близько шести тисяч років. Фахівці переконані, що це чи не найперше Черняхівське поселення в світі. Знайдені артефакти майбутні педагоги згодом передадуть до музею Трипільської культури, що на Черкащині. На жаль, не обійшлося в цій історії й без прикрого «але». Перед науковцями на городищі побували чорні археологи, тому цілком очевидно, що чимало безцінних знахідок історії потрапило до приватних колекцій. Та й чи могло бути інакше, якщо офіційні розкопки на березі Дністра через безгрошів’я розпочалися аж після двадцятирічної перерви. Є тут запитання й до правоохоронних органів. Федір БЕЖНАР, Вінницька обл.

Метро подає сигнали SOS

Дніпропетровські метробудівники надіслали відкритого листа прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко. У ньому вони повідомляють про загрозу затоплення підземних виробок метрополітену. Згідно з текстом листа, через тривалу відсутність фінансування будівництва метрополітену, під загрозою затоплення опинилося близько 1,2 км підземних виробок у центрі Дніпропетровська, що може призвести до небезпечних наслідків для міської забудови. Колектив метробудівників просить прем’єра створити урядову комісію для розслідування причин ситуації, що склалася, й ухвалити оперативні рішення для запобігання можливій техногенній катастрофі. «Ситуація, — повідомляється в листі, — в будь-який час може вийти з-під контролю». Варто зазначити, що ще на початку нинішнього прем’єрства Ю. Тимошенко пообіцяла землякам свою підтримку в добудуванні єдиної лінії метрополітену. Так, до кінця 2008 року планувалося здати в експлуатацію дві станції метро — «Парус-1» і «Парус-2», збудовані відкритим способом. У подальші чотири роки підземні тунелі мали дійти до Південного вокзалу, пов’язавши різні кінці міста єдиною транспортною системою. Незважаючи на це, отримати обіцяне фінансування метробудівникам не вдалося. За словами губернатора Віктора Бондаря, цього року Дніпропетровськ узагалі забули зарахувати до переліку міст, яким виділялися кошти на будівництво метрополітену. Виправити «технічну» помилку в уряді обіцяли пізніше — під час коректування бюджету, однак до цього так і не дійшло. Під час останнього візиту на Дніпропетровщину Ю. Тимошенко пообіцяла землякам виділити на потреби метрополітену, що будується, всього лише 25 млн. гривень, причому зі стабілізаційного фонду. Натомість подала надію вкладенням іноземних інвестицій. За її словами, можливість участі в добудуванні метро з залученням довгострокового кредиту розглядають японські й китайські інвестори. До кінця нинішнього року, повідомила прем’єр, питання з інвестором буде вирішене. Щоправда, поки що невідомо, в позитивний чи негативний бік. Вадим РИЖКОВ, «День».

Український телепродукт уперше номіновано на «Еммі»

Вперше за історію існування «телевізійного Оскара» — Міжнародної телевізійної премії «Еммі», у переліку номінантів присутня Україна. А саме — серія сюжетів про війну в Південній Осетії, що виходила в програмі «Подробиці» на телеканалі «Інтер». Про це повідомляє прес-служба телеканала з посиланням на оприлюднений 23 липня список номінантів на отримання «Еммі» в категоріях «Новини» й «Актуальна проблематика».

Крім телеканала «Інтер», номінантами в цій категорії стали: програма News Hour, телеканал Al Jazeera (Катар) із серією сюжетів під назвою «Російсько-грузинська війна»; програма ITV News телеканала ITV (Велика Британія) з освітленням землетрусу в Китаї; програма Jornal Nacional, телеканал TV Globo (Бразилія) та незалежне розслідування телеканалом непрофесійних дій бразильської поліції, які призвели до смерті заручниці.

У заявці телеканала «Інтер» на Еmmy Awards були представлені головні новинні сюжети й репортажі, які виходили в ефір «Подробиць» у перші чотири дні південно-осетинського конфлікту. Журналісти й оператори телеканала освітлювали конфлікт зі Цхінвалі, Ѓорі, Тбілісі й Абхазії.

Заснована 1969 року Міжнародна академія телевізійних мистецтв і наук є найбільшою організацією, яка об’єднує телевізійників, — понад 500 членів організації з більш ніж 70 країн світу, з понад 400 компаній. Премію International Emmy Awards, телевізійний аналог «Оскара», Академія присуджує щорічно, і щорічно більш ніж сто країн з усього світу подають заявки на участь у конкурсі. Присудження нагород відбувається у п’ятнадцятьох категоріях.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати