Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

21 липня, 00:00

Бердичівське паломництво

Відбулося традиційне паломництво до Чудотворної ікони Матері Божої Бердичівської. Щороку тисячі прочан з багатьох країн приходять до Бердичева, щоб вклонитися образу Богоматері, що зберігається в монастирі босих кармелітів. Ця традиція існує з XVII століття, а після коронації ікони у 1756 році Бердичів стоїть в одному ряду з Лурдом, Ченстоховою, Фатімою та вважається одним із найсвятіших місць католицької церкви.

«Теперішня ікона створена замість старої, втраченої у часи війни. У 1997 році її короновано за рішенням Папи Івана Павла ІІ, — розповідає прес-секретар парафії Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії Ірина Розвадовська. — А щорічні паломництва, котрі заборонялися у радянські часи, відродилися одразу після здобуття Україною незалежності.»

Нинішнє паломництво зібрало понад п’ятнадцять тисяч прочан. Серед них — віруючі з України, Польщі, Росії, Білорусі, Італії, Камеруну, Анголи. До Бердичева прибули й високі гості — єпископи з України та Польщі, а також Апостольський нунцій Іван Юркович та архієпископ Стокгольма Андерс Арбореліус. Найповажнішим учасником свята став посланець Папи Римського, губернатор Ватикану кардинал Джованні Лайоло, котрий вважається третьою особою в ієрархії Католицької церкви. Ватиканський гість провів велелюдну урочисту месу просто неба перед чудодійною іконою, яка вважається заступницею міста та всієї України, повідомляє Сергій БОВКУН, Житомир.

Виші не справляються з напливом

Під час вступної кампанії до вищих навчальних закладів спостерігається значний наплив абітурієнтів. Про це УНІАН повідомили в Інформаційному центрі незалежного оцінювання. Зокрема, згідно із проміжними результатами спостереження за вступною кампанією, яке проводить всеукраїнська громадянська мережа «Опора», пільговики та переможці олімпіад «забронювали» собі бюджетні місця на престижних факультетах, а всі решта стоять у величезних чергах. За словами координатора освітніх програм «Опора», наприклад, отримати спеціальність «міжнародні відносини» у Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка за державний кошт не мають шансів навіть «абсолютні відмінники» зовнішнього оцінювання, позаяк на 50 бюджетних місць уже претендують 35 пільговиків та 17 переможців олімпіад (які теж мають право пільгового зарахування). Новинкою кампанії 2009 року стало й те, що фальшиві довідки тепер пред’являють не лише «уявно хворі», але й псевдопереможці олімпіад. Членами «Опори» виявлено випадки, коли особи, що фігурують у системі «Конкурс» як переможці олімпіад і вже зареєстровані приймальними комісіями як абітурієнти, відсутні у офіційному списку переможців олімпіад, затвердженому Міністерством освіти і науки України. Великі черги абітурієнтів спостерігаються у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Львівському державному медичному університеті, Київському національному лінгвістичному університеті, Сумському державному педагогічному університеті. В «Опорі» зауважили, що це викликає подив з огляду на те, що цього року Міносвіти дозволило вишам проводити попередній «відсів» — самостійно визначати мінімальну кількість балів, необхідну для прийому документів учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2009 року. Станом на 17 липня «Опора» зафіксувала понад 70 звернень щодо різноманітних порушень при вступі до вищих закладів освіти. За порушення умов прийому 2008 року Міністерством освіти та науки України було анульовано сім ліцензій ВНЗ, ще 32 заклади перевіряють нині органи прокуратури.

Молодець, Андраніку!

«Мужній хлопчик — український Лоретті», — так журналісти, акредитовані на фестивалі «Слов’янський базар у Вітебську», назвали 11-річного Андраніка Алексаняна з Хмельницького. Незважаючи на виснажливу спеку та хвилювання, цей юний співак приніс нашій країні перше місце, яке у творчій боротьбі завоював на VII Міжнародному дитячому музичному конкурсі «Вітебськ-2009». А володаркою гран-прі конкурсу стала 9-річна Марія з румунського міста Галаті. Ця чарівна дівчинка підкорила своїм вокалом усіх членів журі. Незважаючи на свій юний вік, у неї за плечима є вже багато перемог (вона з чотирьох років співає естрадні пісні, закінчила другий клас художньої та музичної школи ім. Дімітріє Кукліна. Займається у школі мистецтв Via Musik з класу фортепіано. Відвідує курс естрадної музики у Дитячому палаці мистецтв). До речі, Андранік і Марія стали улюбленцями глядачів. А другу премію журі присудило найменшій учасниці конкурсу, 7-річній Маші Новік із Білорусі. Дві третіх премії поділили представниця Литви Каміла та Анель Каршигаєва з Казахстану.

Нагадаємо, Андранік Алексанян готовий до нових змагань, і як конкурсант від України виступить на конкурсі дитячого Євробачення-2009 у Києві.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати