Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

21 березня, 00:00

Держава та комерційні канали підписали Хартію про партнерство

Національна комісія з питань захисту суспільної моралі, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник та деякі загальнонаціональні телеканали підписали «Хартію про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі». Про це повідомляє «Телекритика». Свої підписи під документом поставили менеджер найвищої ланки «5 каналу», каналів М1, М2-Естрада, ICTV, ТРК «Україна», Національної телекомпанії України, Нового каналу, ТЕТ, «1+1» і ТРК «Ера». Не підписали Хартію представники каналів НТН та «Мегаспорт», оскільки не мали остаточної згоди акціонерів своїх каналів. На зустріч не прийшли голова правління каналу «Інтер» Сергій Созановський, генеральний директор К1 Сергій Затула та голова правління СТБ Володимир Бородянський. Щойно підписана Хартія передбачає «запровадження саморегулювання в дотриманні суб’єктами інформаційної діяльності законодавства про захист суспільної моралі». Зокрема, ЗМІ беруть на себе зобов’язання «враховувати у своїй діяльності конституційну вимогу про те, що власність зобов’язує і не повинна використовуватися на шкоду людині й суспільству», «забезпечувати неухильне дотримання законодавства про захист суспільної моралі», «сприяти розвитку української та інших національних культур», «забезпечувати дотримання законодавства України та європейських і світових стандартів щодо недопущення пропаганди наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління» та ін. Щоквартально Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі аналізуватиме та оприлюднюватиме результати реалізації цієї Хартії.

На Дніпропетровщині згадали про олімпійську славу

Дніпропетровський губернатор Віктор Бондар пропонує оголосити 2009 рік «Роком відновлення спортивних об’єктів» області. Про це він заявив у своєму виступі на звітно-виборній конференції обласного відділення Національного олімпійського комітету України. «Минулий рік у нашій області, — сказав В. Бондар, — був присвячений охороні здоров’я: ми провели докорінну реконструкцію чотирьох центральних районних лікарень та інших медичних установ на загальну суму 180 млн. гривень. А нинішній рік має стати Роком відновлення об’єктів спортивної сфери». За словами губернатора, для цього необхідно вибрати дві-три важливі спортивні бази, наприклад, обласну школу вищої спортивної майстерності на Комсомольському острові, і при гідному фінансуванні завершити їх реконструкцію до кінця року. В. Бондар звернувся до спортивних організацій області із закликом подавати свої пропозиції, які вже в квітні будуть розглянуті на сесії обласної ради. В усіх таких об’єктах, вважає губернатор, необхідно провести капітальний зовнішній і внутрішній ремонт, замінити вікна та системи опалювання, повністю оновити спортивний інвентар. На ці цілі обласна влада готова виділити 15 млн. гривень. Крім того, В. Бондар запропонував взяти шефство над 10—15 перспективними атлетами області й довести їх до Олімпіади-2012 у Лондоні, щоб вони привезли додому 8—10 медалей. «Спортсмени, з якими нам слід почати роботу, — сказав він, — повинні отримати від керівництва області не лише підтримку в наданні їм тренувальної бази. Ми повинні забезпечити їм необхідні умови проживання та стипендії як стимул до майбутніх перемог». Тільки такий підхід до справи, на думку губернатора, допоможе повернути колишню олімпійську славу Дніпропетровщині, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.

На Волині відкриють пам’ятник полковнику УНР

Взагалі-то полковника Української Народної Республіки Данила Лучка поховано на кладовищі у містечку Ківерці ще 1925 року. Його скромний надгробок випадково виявили місцеві активісти Української народної партії два місяці тому. Зі здивуванням прочитали напис: «Лицар української армії полковник Данило Лучко. Помер у 1925 році». Григорій Павленко, голова Ківерцівської районної організації УНП і депутат районної ради, розповідає: «Як вцілів цей пам’ятник у часи більшовицького вандалізму, коли УНР, Директорія, і всі діячі української революції 1918—1920 років оголошувались українськими буржуазними націоналістами і найлютішими ворогами українського народу, одному Богу відомо...». Рішення спорудити на могилі достойний надгробок ухвалили на сесії районної ради. За словами Григорія Павленка, це буде не помпезний, а скромний базальтовий пам’ятник із відповідним написом. Сюди можна буде покласти квіти у дні Незалежності та Соборності. Полковник Лучко був одним із військових керівників армії УНР під час боротьби з польськими і більшовицькими загарбниками у 1918 —1921 роках. Наразі кошти на реставрацію надгробка збирають місцеві підприємці та інші небайдужі до історії люди, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.

Податкові кайдани впали

Верховна Рада прийняла законопроект №2595 «Про внесення змін до закону України «Про кінематографію» (відносно державної підтримки виробництва національних фільмів). За нього проголосував 381 народний депутат із 430 зареєстрованих у залі, повідомляє УНІАН. Закон «Про кінематографію» передбачає, що суб’єкти кінематографії звільняються від орендної плати за землю; дозволяється включати в собівартість кінопродукції суму витрат на страхування виробництва фільму й отримання фінансових гарантій виробництва фільму в розмірі до 10% кошторисної вартості кінострічки; звільнення від сплати ПДВ від реалізації кінопродукції суб’єктом кінематографії та обороту коштів із реалізації прав на використання кінопродукції. Крім того, передбачається звільнення від податку на додану вартість обороту коштів із реалізації робіт і послуг із виробництва, тиражування, прокату та показу фільмів. Також не підлягає оподаткуванню прибуток, отриманий суб’єктами кінематографії від реалізації кінопродукції або прав на її використання в частині, яка відраховується до державного бюджету. В той же час, висхідні матеріали фільму, кіноматеріали та кінообладнання, що ввозяться на територію України та вивозяться з нашої країни суб’єктами кінематографії, звільняються від податкових платежів і мита, пов’язаних з імпортом і експортом. Як зазначив Шуфрич, даний законопроект розроблений із метою підтримки виробництва вітчизняних фільмів. Нагадаємо, що в українських кінотеатрах впали касові збори. У січні вони становили $6,7 млн., що на 38,8% менше, ніж рік тому.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати