Коротко / УКРАЇНА
В Україні буде створено спеціальний орган у боротьбі з корупцією
В Україні буде створено спеціальний орган у боротьбі з корупцією. Про це повідомив заступник глави Секретаріату Президента Ігор Пукшин на брифінгу в п’ятницю. Він зазначив, що створити спеціальний орган пропонує Президент України й це відображено в його указі про деякі заходи щодо удосконалення формування й реалізації державної антикорупційної політики, повідомляє Інтерфакс-Україна. І. Пукшин підкреслив, що наразі боротьбу з корупцією в Україні ведуть п’ять органів, але це виявляється неефективним. «На думку Президента, необхідно створити окремий орган», — сказав він. Заступник голови Секретаріату Президента повідомив, що цей інститут буде створено після того, як буде ухвалена концепція реформування кримінальної юстиції, проект якої буде розглянуто 15 лютого на засіданні РНБО. І. Пукшин висловив сподівання, що орган у боротьбі з корупцією буде створено вже цього року. Він також зазначив, що нині законопроект, у якому пропонується створити окремий орган у боротьбі з корупцією, розробляється. «Цей законопроект наразі на доробці й найближчим часом буде внесений у парламент», — сказав І. Пукшин.
Мандри фотовиставки «Дня»: з Луцька до Рівного
Впродовж двох місяців, з 29 листопада 2007 року по 28 січня 2008 року, у Волинському національному університеті імені Лесі Українки вже вдруге експонувалася фотовиставка «Дня». Вона стала резонансною подією у Луцьку. Її відвідало понад шість тисяч осіб. Цього разу були представлені знімки останнього IХ міжнародного фотоконкурсу. Серед них і визначено п’ять фото глядацьких симпатій. Найбільшу кількість голосів набрали роботи: «Природність» Олени Шовкопляс, «По ту сторону розуму» Степана Рудика, «Доля» Андрія Нестеренка, «Пам’яті жертв Голодомору» Олександра Косарєва, «Старий і море» Євгена Компаніченка. «Побачене — захоплює! Захоплює передусім секундністю моменту. Фотокореспонденти дуже вміло вловили найцікавіші, найнесподіваніші і, сказати б, неоднозначні ракурси з життя вітчизняного політикуму та звичайних українців, — написала у редакцію про свої враження методист бібліотеки Волинського університету Світлана Кресак. — По суті, на цих роботах відображена новітня українська історія». Далі наша фотовиставка переїжджає до Рівного. 4 лютого вона відкриється у Рівненському обласному академічному музично-драматичному театрі й експонуватиметься там до 4 березня. Інф. «Дня» .
«Революція» в Житомирській облраді
У п’ятницю фракції БЮТ і «Наша Україна» в Житомирській обласній раді разом з двома депутатами від Партії регіонів і двома від Народної партії провели сесійне засідання. Як раніше було оголошено головою фракції БЮТ Віталієм Французом, у результаті рішень з’їзду його блоку, конференції обласного блоку «Наша Україна» і судових ухвал пройшла ротація депутатів у цих фракціях. У новому складі БЮТівці і «нашоукраїнці» при умові суворого дотримання партійної дисципліни мають невелику перевагу в голосах, а відтак можливість спільного прийняття рішень. Оголошено також, що в результаті застосування імперативного мандату Ірина Синявська ще з липня минулого року позбавлена депутатських повноважень, а разом з цим права займати посаду голови облради (хоча під акомпанемент обопільних звинувачень у порушенні законів вона до 30 січня нинішнього року незмінно займала це крісло). У п’ятницю проведено також таємне голосування, в результаті якого головою облради обрано вже згаданого В. Француза. Відразу була введена посада першого заступника голови облради (в додаток до існуючих трьох, що представляють фракції, які підтримували І. Синявську) На неї обрано «нашоукраїнця» Петра Рудницького. Примітно, що голова облдержадміністрації Юрій Забела першим привітав В. Француза і вручив йому квіти. Проте майже відразу лідери регіональної організації Партії регіонів уже заявили про нелегітимність даного засідання і ухвалених на ньому рішень. Отже, можна констатувати, з одного боку, що місцеві БЮТівці і «нашоукраїнці» вирішили одним ударом розрубати тугий вузол конфлікту, який триває в Житомирській облраді з весни минулого року. Але з іншого, можна з достатньо високою долею впевненості припустити, що судові розбірки навколо депутатських мандатів у цьому органі БЮТу і «Нашої України» ще будуть тривати. В тому числі важко повірити, що із згаданими рішеннями змиряться І. Синявська, «регіонали» та інші їхні нинішні партнери. Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Істина завжди конкретна
Відгук на інтерв’ю Наталі Ромашової з Сергієм Головатим: «Критичної маси людей, які готові перебувати в політиці заради ідеї, немає», №18, 1 лютого 2008 р. Це правда, що Ви, пане Головатий — справжній ідеаліст. Від деяких Ваших міркувань віддає догматизмом. Відомо, що істина завжди конкретна, добро може ставати злом і навпаки, залежно від обставин. Ви самі вважаєте політреформу обманом, але ж Мороз із Януковичем старалися цей обман втілити в життя, то що було робити Ющенку?
Ви виступаєте проти імперативного мандата, який не відповідає європейським нормам. У той же час признаєте, що є депутати-хамелеони, яких можна купити і переманити, перетягти з лав опозиції до лав більшості. В очах виборців це руйнує довіру до парламенту, тобто самі депутати не відповідають європейським нормам, до них ще треба дорости. Так що важливіше — рятувати парламентаризм примусом депутатів підкорятись партійній дисципліні, чи дати їм право мігрувати з фракції у фракцію на свій розсуд і цим обманювати своїх виборців? Микола ТУРЧИН .
Випуск газети №:
№19, (2008)Рубрика
День України