Коротко / УКРАЇНА
Більшість українців підтримують цілісність держави
Більшість українців не підтримують ті варіанти розвитку регіонів країни, які передбачають порушення територіальної цілісності держави. Як повідомив у вівторок Центр ім.Разумкова, про це заявив директор політико-правових програм Центру Юрій Якименко, коментуючи результати дослідження «Формування загальної ідентичності громадян України: перспективи та виклики». Так, за його словами, 88,2% громадян не хотіли б, щоб їхні області виходили зі складу України та створювали свою державу (на півдні — 81,4%, сході — 84,9%, заході — 90,2%, у центрі — 93,7%). За словами експерта і в регіонах, і в Україні загалом більшість громадян настроєні проти ідеї виходу своєї області зі складу України та приєднання до іншої держави. У Україні в цілому таких людей 85,0%, зокрема, на півдні — 75,1%, сході — 77,9%, на заході — 91,3%, в центрі — 93,1%. Крім того, Ю. Якименко зазначив, що ідея автономії областей не є особливо популярною в українців. В Україні загалом кількість виступаючих проти автономії своїх областей становить 74,1%. Значно більшу підтримку отримала ідея розширення прав і повноважень місцевого самоврядування в регіонах із збереженням їхнього нинішнього статусу. За таку перспективу висловлюються 54,1% українців, повідомляє Інтерфакс-Україна. На думку Ю. Якименкв, «ці дані вказують на напрямок реформування відносин між центром і регіонами, які громадяни України вважають найбільш доцільним». «Вони (дані) також наочно спростовують спекуляції на тему «територіального розколу України, яка зустрічається в заявах окремих політиків, як в Україні, так і за її межами», — зазначає Центр ім.Разумкова.
Експерти вважають Михайла Добкіна реформатором-невдахою
Московські учасники конференції Міжнародної асамблеї столиць і великих міст (МАМ) під час приїзду в Харків подарували Харківському міському голові М. Добкіну книгу «Житловий буквар». У ній викладений практичний досвід реформи системи ЖКГ у м. Москва. Ми підкажемо, як за наявності фінансування місту- мільйоннику вирішувати ті або інші проблеми — підбадьорив харків’ян гендиректор МАМ Михайло Соколов. І. Шрамко з експертної ради МАМ вважає, те, чим харківська міська влада займається сьогодні — москвичі вже випробували в 1996 році. «На жаль, цей підхід не привів до поліпшення умов проживання городян і скорочення витрат. Тому зараз ми намагаємося рухатися в іншому напрямі», — заявила Шрамко. Московські експерти вважають, що впровадження системи єдиного замовника послуг (КП «Жилкомсервіс» у Харкові), тобто акумулювання коштів в одних муніципальних руках — ніколи не дозволить створити гідну конкуренцію серед підрядчиків, оскільки держструктури завжди матимуть перевагу перед будь-якими іншими. Було запропоновано йти іншим шляхом, коли мешканці кожного будинку самостійно вибирають для себе керуючу компанію й перелічують на її рахунок квартплату. За словами Ірини Шрамко, сьогодні близько 70% московських будинків перебувають у веденні районних акціонерних товариств із 100% капіталом уряду Москви. Понад 15% житла керується товариствами власників житла (ТВЖ), інші — обслуговуються приватними організаціями. Бюджетні ресурси на капремонти та інші потреби місто пропорціонально розподіляє між всіма управлінцями, в тому числі й приватними. Росіяни підказали харків’янам, яким буде наступний етап реформи міського житлово-комунального господарства. Судячи з їхнього багатого досвіду, вже років через десять місту доведеться переробляти все, чим сьогодні так пишається міська влада.
Коли розіграють Кубок України
Вчора визначилися пари команд, які сперечатимуться між собою за право зіграти у вирішальному матчі нашого національного кубка, повідомляє unian.net з посиланням на football.ua. Суперником «Динамо» став донецький «Металург». Ще один наш гранд, «Шахтар», протистоятиме одеському «Чорноморцеві». Перші матчі півфінальної стадії турніру відбудуться 19 березня. Поєдинки у відповідь пройдуть 16 квітня.
Підкоп під кордон
Підпільний трубопровід, що з’єднує Україну з Росією, виявили прикордонники застави Краснодон. Протяжність пластикової труби діаметром 100 мм становила 200 метрів. Такі комунікації, за словами прикордонників, зазвичай використовуються при перекачуванні пального російськими й українськими контрабандистами. Огляд показав, що трубопроводом скористатися не встигли, а статистичні дані засвідчують, що краснодонський нелегальний трубопровід уже восьмий за рахунком, який виявлено прикордонниками в поточному році, повідомляє Володимир МАРТИНОВ, Луганськ.
Олександр Фельдман посів четверте місце у всеукраїнському рейтингу меценатів
В останньому номері щотижневого журналу «Новинар» (№ 18 від 17 грудня) опублікований всеукраїнський рейтинг меценатів і благодійників. Згідно з публікацією, на четвертому місці — харків’янин, член БЮТ Олександр Фельдман, який у 2007 році виділив на благодійні цілі — освіту, допомогу дітям, спорудження пам’ятників — 11 млн. грн. Очолив рейтинг Віктор Пінчук, який на культуру та охорону здоров’я за 2007 рік витратив 103,5 млн. грн. На другому місці з 78,8 млн. грн. перебуває Рінат Ахметов, на третьому — Сергій Тарута з 30 млн. грн. Замикає п’ятірку лідерів Олена Франчук і її «АнтиСНІД» (7,9 млн. грн.). Далі в порядку убування слідують брати Клички, які витратили на розвиток спорту та боротьбу зі СНІДом 3 млн. грн., Петро Порошенко (1 млн. грн.), Петро Писарчук (0,5 млн. грн.), троє представників шоу-бізнесу — Наталія Могилевська (0,5 млн. грн.), Ян Табачник (0,45), Віра Брежнєва (0,198), Арсен Яценюк (0,125), Любомир Буняк (0,1), художник Оксана Мась (0,075) і Олесь Довгий (0,05 млн. грн.). Нагадаємо, що Міжнародний добродійний фонд «Фонд Олександра Фельдмана» (ФАФ) став переможцем першого Національного конкурсу «Благодійник року» в номінації «Благодійний фонд року». Нагородження відбулося 13 грудня в рамках щорічного проекту Національної телерадіокомпанії України. Фонд визнаний кращим серед 36 благодійних організацій України. Переможцями конкурсу національного рівня стали п’ять благодійників, які внесли найбільший внесок у розв’язання соціальних проблем. Також журі конкурсу визначило кращих благодійників у кожній області України. За десять років роботи фонду на благодійні проекти було витрачено 49 349 817 грн. Зокрема, на освітні програми — 5 878 602 грн., культурні проекти — 6 595 299 грн., підтримку дитячого спорту — 3 270 443 грн., охорону здоров’я — 3 270 443 грн. тощо. Тільки 2007 року на благодійні цілі ФАФ виділив 11 831 425 грн.
Випуск газети №:
№222, (2007)Рубрика
День України