Коротко / УКРАЇНА
Президент помилував ще 75 засуджених
Президент України Віктор Ющенко підписав указ про помилування 75 засуджених, задовольнивши при цьому 158 клопотання громадян і народних депутатів. Як повідомляє у понеділок прес- служба глави держави, серед помилуваних 15 жінок і 60 чоловіків, з яких троє немолодого віку, один інвалід, один учасник війни, двоє учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, двоє багатодітних. Із початку року президент підписав 7 указів про помилування 595 осіб — 397-м засудженим основну міру покарання скорочено, 198 осіб звільнено від подальшого відбування основної або додаткової міри покарання.
Гуцули запалили фестивальну ватру
В Яремчі Івано-Франківської області пройшов Міжнародний гуцульський фестиваль, в якому взяли участь провідні колективи Прикарпаття, Закарпатської і Чернівецької областей, фольклорні колективи з Польщі та Румунії. Серед численних гостей був і Віктор Ющенко разом із сім'єю. «Сьогодні ми є свідками того, як ми повертаємося до свого коріння, яке нам зараз потрібне як ніколи», — зазначив В. Ющенко, виступаючи в неділю на закритті фестивалю. При цьому глава держави підкреслив, що українська ідентичність є повагою до традицій України, повідомляє прес-служба глави держави. У своєму виступі В. Ющенко також поздоровив присутніх із 220-річчям м. Яремче. У рамках фестивалю В. Ющенко з дружиною, пані Катериною Ющенко, й дітьми Софійкою, Христинкою й Тарасиком відвідав презентацію книги Петра Корпанюка «Мій рідний край». У своєму вітальному слові глава держави подякував автору видання за «прекрасну працю». Завдяки цій книзі, зазначив В. Ющенко, «у кожного є можливість зробити чудовий екскурс у наше минуле».
Перший Міжнародний гуцульський фестиваль відбувся 27 вересня 1991 року в долині Запідок Верховинського району — традиційному місці урочистих зборів гуцулів. Тоді була запалена фестивальна ватра, яка досі скликає на святкове дійство численних представників цієї етнографічної групи українців. Проведення гуцульських фестивалів розпочало товариство «Гуцульщина» для відродження, примноження матеріальної і духовної гуцульської культури, місцевих традицій та обрядів. Наступний фестиваль відбудеться в м. Вижниця (Чернівецька область).
У книзі колекціонера П. Корпанюка зібрані репродукції поштових листівок, в основному зроблених із фотографій 1900 — 1939 рр. (листівки видані в Коломиї, Львові, Кракові). Книга «Мій рідний край» розповідає про багату історію, етнографічні особливості Гуцульщини, Покуття, Бойківщини, Ополля, мистецтва нинішньої Івано-Франківщини.
У Миколи Мельниченка інсульт
Колишній офіцер Управління держохорони Микола Мельниченко госпіталізований вранці в неділю з діагнозом «інсульт» у Жовтневу лікарню. Медичне обстеження на томографі підтвердило діагноз — субдуральна кровотеча. Це означає, що у хворого стався крововилив у мозок, передає Інтерфакс. Заступник мера Києва Леоніда Черновецького Людмила Качурова (за освітою лікар дермато-венеролог) повідомила журналістам, що гіпертонічною хворобою Мельниченко хворіє останні п'ять років, операції не потребує, хоч стан його стабільно важкий. Причини інсульту названі дві — погода і те, що Мельниченко «пересидів за комп'ютером».
Виставка тракторів-саморобок
У рамках Всесвітніх бойківських фестин у неділю 29 липня на стадіоні турківської середньої школи №2 відбувся оригінальний конкурс. Свою технічну фантазію — трактори-саморобки — демонстрували місцеві аматори-механіки. Серед двадцяти саморобок — міні-трактори, гірські авто-мото-самоходи і навіть травокосилки. Найбільше виставка сподобалася місцевій малечі — кожен охочий мав змогу відчути себе справжнім водієм...
Випуск газети №:
№125, (2007)Рубрика
День України