Коротко / УКРАЇНА
День кадрових перестановок
Учора Державна податкова служба отримала нового голову. Президент України указом від 7 листопада призначив на цю посаду Олександра Клименка. Раніше ДПСУ очолював Віталій Захарченко, якого Президент учора ж призначив міністром внутрішніх справ. До того Президент України звільнив Анатолія Могильова з посади міністра внутрішніх справ України. Відповідні укази розміщено на офіційному сайті глави держави. Водночас В. Янукович погодив призначення А. Могильова на посаду голови Ради міністрів Криму.
У Тернополі представили книжку про Ярославу Стецько
Книжка тернопільських краєзнавців Богдана Мельничука, Мирона Сагайдака і Віктора Уніята «Вірна дочка України. Слава Стецько: життєпис у боротьбі» побачила світ за сприяння Тернопільської міськради у місцевому видавництві «Астон». У ній, зокрема, йдеться про дитячі та юнацькі роки відомої громадсько-політичної діячки, уродженки Тернопільщини, початок її діяльності в ОУН, про діаспорний період, повернення в Україну. Видання проілюстроване документальними світлинами. Це перша спроба зібрати в книжку архівні документи, спогади й висвітлити життєвий чин голови Проводу ОУН (бандерівців) Ярослави Стецько, як зазначають автори, додаючи, що ця праця придасться історикам, краєзнавцям, громадсько-політичним діячам, педагогам, студентській та учнівській молоді й усім, хто цікавиться історією національно-визвольних змагань українського народу. «Вірна дочка України. Слава Стецько: життєпис у боротьбі» є певним продовженням книжки Богдана Мельничука, Мирона Сагайдака і Віктора Уніята «Ярослав Стецько: життєвий шлях провідника ОУН. Великий українець із Тернопілля», що вийшла з друку торік. Заступник голови Тернопільської міської ради Леонід Бицюра запевнив, що видавнича рада при самоврядному органі завжди готова фінансово підтримувати видання книг про видатних земляків, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Львівський аеропорт запропонували назвати іменем короля Данила
Міський голова Львова Андрій Садовий запропонував уряду назвати львівський аеропорт іменем короля Данила. Як повідомив УНІАН із посиланням на прес-службу Львівської міської ради, за словами А. Садового, «за останні місяці я чув дуже багато пропозицій щодо назви нашого летовища — імені митрополита Андрея Шептицького, Степана Бандери, Івана Франка, Пінзеля. Я подивився на голосування, яке було на сайті visitlviv: із домінуючою перевагою перемагає пропозиція «імені короля Данила». Це та пропозиція, яку я офіційно подав до уряду. Це хороше розв’язання цього питання, це компромісна пропозиція, яка має об’єднати всіх львів’ян. Ми повинні гідно вшанувати засновника нашого міста».
У Дніпропетровську провели конкурс молодих літераторів
Конкурс має назву «Літературна надія Дніпропетровська». Його ініціаторами виступили міський сайт www.gorod.dp.ua і Центральна міська бібліотека. Професійне журі визначило два десятки фіналістів — усі вони минулої неділі взяли участь у літературному святі просто неба в парку імені Тараса Шевченка. Біля стендів з книжками початківці-прозаїки та початківці-поети читали уривки зі своїх творів, а городяни могли ознайомитися з новинками літератури та з самими молодими літераторами. Присутній на святі голова Дніпропетровської облради Євген Удод пообіцяв за бюджетні кошти видати збірку творів переможців цього літературного конкурсу. «День української писемності та літератури ми відзначаємо щороку, — розповіла директор Центральної міської бібліотеки Дніпропетровська Ерна Шемачкова. — Проте цього разу вирішили організувати його так, щоб охопити якомога більше читачів. Разом із сайтом www.gorod.dp.ua ми організували конкурс для молодих прозаїків і поетів. Усі вони надсилали свої роботи електронною поштою, і тепер їх може почитати в інтернеті будь-хто з бажаючих. Загалом на конкурс надійшло близько сорока творів, але журі відібрало два десятки найвдаліших робіт». «Це дуже добре, що було організовано такий конкурс, — вважає молода письменниця Ольга Кай. — Моє оповідання написане в стилі «фентезі». Швидше за все, воно для підлітків і для дорослих, які «заблукали» в дитинстві». Досі Ольга публікувала свої твори лише в журналах і газетах, а також розміщувала в інтернеті. «Звісно, хотілося б побачити своє оповідання в книжковому варіанті, і якщо нам допоможуть видати таку літературну збірку з творами молодих авторів, це буде просто чудово», повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.
Пластуни Чернівців відтворили події Буковинського віча 1918 року
З нагоди 93-ї річниці Буковинського віча — історичної події листопада 1918 року, коли мешканці краю одноголосно проголосували за приєднання української частини Буковини до ЗУНР та перебрали владу від австрійської адміністрації, пластуни Чернівців провели квест. Історична теренова гра «Листопадовий зрив» мала на меті перевірити знання школярів минулого рідного краю. Десять років поспіль цей захід проводять за підтримки відділу в справах сім’ї, дітей і молоді Чернівецької міської ради, міського управління освіти та міського центру соціальних служб для молоді. «Учням восьмих-дев’ятих класів належало відтворити події, які відбувалися в Чернівцях на початку листопада 1918 року, відомі як Буковинське віче, та відповісти на пов’язані з ними запитання, — каже заступник голови міського осередку НСОУ «Пласт» Ігор Наконечний. — Наприклад, біля залізничного вокзалу міста, де колись була ключова позиція Буковинського віча, учасники квесту мали пригадати, хто був ватажком загону УСС (Українських січових стрільців), який прибув на підмогу зі Львова, а біля Ратуші — відповісти, хто був у той час комісаром Буковини». У грі, що тривала на вулицях і площах міста майже півдня, взяли участь учні 12 шкіл, гімназій і ліцеїв міста, повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.
Випуск газети №:
№202, (2011)Рубрика
День України