Коротко / Україна
Суд над Тимошенко у справі ЄЕСУ перенесли на 23 липня
Київський районний суд Харкова ухвалив рішення про оголошення до 23 липня перерви у засіданні з розгляду справи проти екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко щодо корпорації «Єдині енергетичні системи України».Таке рішення ухвалив головуючий у справі у зв’язку з неможливістю проводити суд без Юлії Тимошенко, а також через відсутність її захисників Андрія Кожем’якіна і Євгенії Тимошенко. Перед цим адвокат Тимошенко Сергій Власенко висловив обурення тим, що матеріали суду з’являються в пресі раніше, ніж в суді, зокрема, йдеться про думку експертів щодо здоров’я Тимошенко. Він також попросив перенести засідання до повного одужання Тимошенко. «Вона знаходиться на стаціонарному лікуванні, а не на профілактиці. Якщо лікарі вважають, що вона здорова — то нехай її виписують. А до того проводити засідання без неї неможливо», — зазначив він. Перед цим прокурор також просив відкласти засідання. Зала засідань заповнена. В ній присутні понад 20 депутатів від БЮТ. В лікарні, де перебуває Тимошенко, залишаються близько 45 депутатів, ще до 10 депутатів перебувають на площі перед судом біля колонок. Також на засіданні присутній спостерігач Європарламенту Пет Кокс.
«Платформу європейської пам’яті та совісті» поповнили дві українські організації
Як повідомив днями центральний офіс «Платформи європейської пам’яті та совісті», розташований в Празі, Центр досліджень визвольного руху (Україна) і Меджліс кримськотатарського народу, згідно п. 4 статті 9 статуту організації, стали членами цієї організації. Поряд з ними в члени цієї шанованої міжнародної організації також прийняті ще 6 європейських установ та організацій: Міжнародна асоціація колишніх політичних ув’язнених жертв комунізму (Німеччина), Фонд Кокнесе (Латвія), Цивільна асоціація «ПАМ’ЯТЬ» (Чехія), Празький Академічний клуб «48» (Чехія), Культурний центр «Meeting Point Music Messiaen» (Німеччина), Меморіал жертв комунізму й антикомуністичного опору (Румунія). Тепер «Платформа європейської пам’яті та совісті» нараховує 29 членів з 13 країн Європейського Союзу, а також з України. У листі, отриманому новими членами організації, також зазначено, що 29 червня 2012 року були призначені перші п’ять членів Ради піклувальників, якими стали члени Європейського Парламенту — Сандра Калнієте, Ласло Токеш, Тунне Келам, Мілан Звер і Вітаутас Ландсберѓіс, повідомляє Микола СЕМЕНА, «День», Сімферополь.
ДОВІДКА «Дня». Постійна робоча група по «Платформі європейської пам’яті та совісті» створена за спільною ініціативою урядової канцелярії Чеської республіки та чеського Інституту дослідження тоталітарних режимів в листопаді 2008 року. Ініціатива створення «Платформи...» була підтримана Європейським парламентом. У його рішенні від 2 квітня 2009 року було записано, що «Платформа...» повинна забезпечити підтримку мережі національних установ, що спеціалізуються на дослідженні історії тоталітаризму, для створення європейського центру документації і меморіалу жертв усіх тоталітарних режимів. У спеціальній постанові Єврокомісії від 22 грудня 2010 року створення «Платформи...» було проголошено важливою європейською ініціативою. Міжнародна організація «Платформа європейської пам’яті та совісті» створена 4 жовтня 2011 року в Празі під час зустрічі прем’єр-міністрів країн Вишеградської групи (Угорщини, Польщі, Словаччини, Чехії). Документ про заснування цієї коаліції вже підписали голови 19 установ і організацій з 13 держав Євросоюзу, що спеціалізуються на дослідженні історії тоталітаризму. «Платформа...» відкрита для приєднання до неї аналогічних установ з інших європейських країн.
Випуск газети №:
№118, (2012)Рубрика
День України