Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

08 серпня, 00:00

У вересні у Верховній Раді буде 11 нових депутатів

Нові імена з'являться в Верховній Раді України після відкриття другої сесії парламенту п'ятого скликання у вересні. Згідно з законодавством, призначені в уряд України народні депутати повинні скласти депутатські повноваження. З 24 членів уряду, включаючи прем'єра, 11 — народні депутати (6 — від Партії регіонів, 3 — від «Нашої України» і 2 — від Соцпартії), передає Інтерфакс-Україна. Таким чином, від Партії регіонів до Верховної Ради можуть пройти: Ігор Мітрошкін (№195 списку), Володимир Фалько (№196), гендиректор миколаївського підприємства «Термінал-Укрхарчозбутсировина», проживає в Миколаєві; Василь Демчишен (№197), пенсіонер, проживає в Києві; Михайло Разгоняєв (№198), помічник-консультант народного депутата, проживає в Дніпропетровську; Микола Якименко (№199), перший заступник Житомирського обласного відділення Партії регіонів; Володимир Литвинов (№200), бригадир прохідників окремого підрозділу «Шахта «Добропольская», проживає в місті Добропілля Донецької області. Всі — члени Партії регіонів. Усього за списком цієї партії балотувалися 444 кандидати. У блоку «Наша Україна» з 81 народного депутата зареєстровано 80 (до Верховної Ради також пройшов Леонід Черновецький (№29), який також виграв вибори міського голови Києва, і його реєстрацію відкладено до вересня). Останній зареєстрований за списком «Нашої України» депутат — Станіслав Сташевський (82-й номер), який був першим віце-прем'єром відправленого у відставку уряду Юрія Єханурова. Повноваження мають скласти 3 депутати. 83-м у виборчому списку блоку йде Сергій Бичков, який був депутатом Верховної Ради минулого скликання, проживає в Києві. За ним — Володимир Шкляр, народний депутат минулого скликання, проживає в селі Клепініно Красногвардійського району Криму. 85-й номер списку — депутат минулого скликання Олексій Козаченко, проживає в Одесі. Всі — члени партії «Народний союз «Наша Україна». «Запасними» кандидатами в соціалістів є 36-й номер списку Юрій Зубко, який на момент виборів був заступником голови Державного комітету України у справах ветеранів, або Ігор Урбанський (№37), заступник голови ради директорів ТОВ «Морський Бізнес-Центр» (Одеса).

«Давні стосунки» Януковича й Луценка

Вчора відбулось представлення міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, який погодився в новому уряді «продовжувати політику Президента». Луценко наголосив, що має намір зробити найголовнішу справу — очистити суспільство від кримінального елементу. Під час представлення і Луценко, і Янукович говорили про «давні стосунки» між ними. «Але тепер йдеться про службові стосунки», — зауважив міністр. Під час представлення обидва мали дуже серйозні обличчя й обидва майже не посміхалися. На початку заходу Янукович зауважив, що зібралося багато журналістів, хоча, за його словами, «обіцяли, що буде лише дві камери». У свою чергу Луценко наголосив: «Вони (журналісти) чекали біля входу і ми вирішили їх впустити. Відкритість є відкритість». Також він пообіцяв розповісти про своє рішення залишитись на посаді міністра завтра на прес-конференції, повідомляє «Українська правда». Цікаво, що протягом усієї зустрічі у одного з працівників МВС був букет квітів. Наприкінці зустрічі він узяв його, щоб вручити Януковичу, але з невідомих причин зупинився. Таким чином із представлення Янукович і Луценко пішли без квітів.

Депутатів побили без «політичного підтексту»?

Прокуратура Дніпропетровської області завершила розслідування й передала до суду резонансну карну справу, пов'язану з побиттям 10-ти депутатів обласної ради та Верховної Ради України. Інцидент стався 2 червня цього року, коли народні обранці — представники Партії регіонів і КПУ — прибули на сесію облради і спробували ввійти до приміщення. На шляху в них стали бійці приватної охоронної служби «Грифон К». Незважаючи на те, що депутати пред'явили свої посвідчення та представилися, охоронці навідріз відмовилися пустити їх до обласної ради. Більше того, при цьому вони застосовували фізичну силу, внаслідок чого 5 народних депутатів України і 5 депутатів облради зазнали тілесних ушкоджень — численних ударів і синців, наявність яких пізніше засвідчила судово-медична експертиза. Більшість із потерпілих тут же заявила про політичну підоснову цього інциденту. Вони звинуватили в причетності до цього голову Дніпропетровської облради, депутата від НСНУ Миколу Швеця, який, на їхню думку, намагався не допустити своїх противників до участі в роботі сесії, де вирішувалося питання про обрання нового керівництва обласної ради. Депутати вимагали від прокуратури ретельного розслідування випадку, в зв'язку з чим було порушено кримінальну справу за двома статтями — ч. 1, ст. 342 (опір представникам влади) і ч. 2, ст. 346 КК України (насильство щодо державного чи громадського діяча). Проте, як повідомив на прес- конференції начальник слідчого управління Дніпропетровської області Сергій Капустян, «ніякого політичного підтексту» в побитті депутатів і спробі не пустити їх на сесію не було. «Це чисто кримінальний злочин, до якого керівництво обласної ради не має стосунку», — заявив він. Винними в інциденті, на думку слідства, стали директор охоронної фірми ТОВ «Грифон», який керував діями своїх підлеглих і заступник керуючого будівлями Дніпропетровської облради, який уклав договір на охорону без усякої потреби. З неясних причин за межами розслідування залишилися дії міліцейського спецпідрозділу «Беркут», бійці якого у вестибулі облради також перешкоджали доступові депутатів на сесію. Не передано до суду і ще одну карну справу, в ході розслідування якої представники прокуратури мають з'ясувати, чого вранці 2 червня авіадиспетчери Дніпропетровського летовища не дозволили посадку літака, на якому з Києва для участі в згаданій сесії облради летіла група народних депутатів України, повiдомляє Вадим РИЖКОВ, «День».

Чи залишать бібліотеку в спокої?

До 1 червня наступного року має бути знайдене або збудоване нове приміщення для багатостраждальної дитячої бібліотеки імені Панаса Мирного в Полтаві. Таке рішення було ухвалене Апеляційним судом Полтавської області, а голова облдержадміністрації Полтавщини Валерій Асадчев планує переселити «конфліктну» бібліотеку в рівноцінне, сучасно обладнане приміщення з комп'ютерними мережами. Для цього навіть вироблені юридичні механізми та знайдена відповідна територія. Триває пошук коштів для будівництва. Наразі бібліотека, яка пережила багатократне незаконне перепродування свого приміщення у центрі міста, постраждала від навмисного підпалу й нищення багатьох тисяч екземплярів книжок із книжкового фонду (деякі з яких — унікальні), залишається на старому місці й переходить до нормального режиму роботи. Чи надовго, повiдомляє Євген БРИЖ, Полтава.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати