Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

18 липня, 00:00

Президент цінує політичну незаангажованість СБУ

«Всі ми відчуваємо необхідність реформування правоохоронних органів... всі ми відчуваємо необхідність структурних змін, як у правоохоронних органах, так і в СБУ», — сказав В. Ющенко, виступаючи на розширеній колегії СБУ в понеділок у Києві. Він зазначив, що чисельність правоохоронних органів набагато перевищує чисельність Збройних сил України. На думку глави держави, потрібно говорити не тільки про кількісний склад СБУ і правоохоронних органів, але й про якісний. Говорячи про завдання, що стоять перед спецслужбою, президент сказав: «Безумовно, на першому місці ті виклики, які стосуються безпеки держави... Я говорю про класичну місію Служби безпеки України, вона (СБУ. — ІФ. ) повинна бути в авангарді». В. Ющенко підкреслив, що СБУ має стояти на захисті «національних інтересів, українського кордону, в тому числі економічного кордону». У числі інших завдань він назвав боротьбу з нелегальною міграцією. Як передає агентство «Інтерфакс-Україна», В. Ющенко також торкнувся питання боротьби з корупцією. «Питання боротьби з корупцією — це питання великого значення, питання національної безпеки України», — підкреслив він. «Ми живемо у надзвичайно важливому етапі становлення української держави. Ми є свідками нових стандартів відносин між гілками влади», підкреслив він. Він зазначив, що дуже важливо, що правоохоронні органи в «цей неспокійний час», в тому числі СБУ, є політично незаангажованими. «І суспільство, і влада цінує таку позицію правоохоронних органів, зокрема СБУ», — сказав Президент.

Дитячу онкологію профінансують iз бюджету

В Україні затверджено державну програму «Дитяча онкологія» на 2006—2010 роки — завдяки цій програмі дитячі онкоцентри отримають 350 млн. грн. Про це вчора повідомила прес-секретар міністра охорони здоров’я Уляна Лозан. Реалізація цієї програми дозволить чітко розподілити фінансування тільки на дитячу онкопатологію, тобто, набагато краще забезпечити хворих дітей препаратами та іншими витратними матеріалами. Вперше подібна програма передбачає закупівлю оснащення і реагентів для дитячих відділень (необхідне для операцій, променевої терапії, надання інтенсивної допомоги) — раніше необхідна для лікування техніка фінансувалася в основному за рахунок спонсорів. Передбачено й фінансування наукових досліджень у сфері дитячої онкології. За даними Міністерства охорони здоров’я, статистика за минулий рік свідчить про те, що в Україні є тенденція до зменшення смертності дітей віком до року, у яких виявлено онкопатологію. «Але це лише тенденція, і, щоб зафіксувати й знизити ці показники до рівня європейських країн, нам необхідні серйозні та кардинальні кроки стосовно організації допомоги онкохворим дітям, забезпечення ліками й обладнанням, — прокоментував прийняття програми міністр Юрій Поляченко. — Назріла необхідність відносно розділення двох програм: «Онкологія» та «Дитяча онкологія». Сьогодні, коли програму прийнято, ми маємо мету, план і шлях реалізації. За оптимістичними прогнозами, такий крок дасть можливість підвищити рівень повного одужання дітей із 40% до 70— 80%». Нагадаємо, лише у Києві щорічно обстежують близько трьох тисяч дітей iз підозрою на рак, а у 400—500 дітей діагноз «злоякісна пухлина» підтверджується. У попередні роки діяли державні програми «Онкологія» та «Діти України», але препаратів для лікування навіть у столиці вистачало ледве на 70 % від потреб, а українські лікарі могли врятувати лише третину хворих дітей.

«Острів Крим» — територія кіно

У Севастополі з 23 по 28 липня пройде I Міжнародний російсько-український фестиваль «Острів Крим». Його президентом стане актор Богдан Ступка, а головою журі — письменник Василь Аксьонов. На кінофесті буде представлено п’ять програм, у їхньому числі — «Наше нове кіно», куди увійдуть кращі фільми, створені кінематографістами Росії та України за останні роки, повідомляють РІА «Новости». «Дві програми документального кіно — «Про людей», сама назва якої говорить про головну тему, про головних героїв цих стрічок. І друга — «Кінотеатр Doc», складена з картин, де зображується реальне життя без прикрас. До неї увійшли фільми, які брали участь і нагороджені вже на багатьох фестивалях. У їхньому числі: «Мирне життя», «Трансформатор», «Дівчата» тощо, — сказала програмний директор кінофоруму Ліза Антонова. — Показ документального кіно на фестивалі в Севастополі — це надзвичайно важливо, оскільки поки це єдина можливість для авторів представити свої роботи широкому глядачеві. Вперше в Севастополі відбудеться прем’єра російсько-французької ігрової повнометражної картини «Серко» Жоеля Фаржа, де головну роль зіграв відомий актор Олексій Чадов. Крім того, в рамках кінофоруму буде представлено дитячу програму, яка відкриється прем’єрою циклу «Колискові світу». Буде показано й ретроспективу «У Севастополі знімається кіно». До неї увійшли такі відомі роботи, як «Армавір» Вадима Абдрашитова, «Водій для Віри» Павла Чухрая та інші.

На Закарпатті лідирує спеціальність «туризм»

Вочевидь, нічого дивного для туристичного регіону немає в тім, що цього року в Ужгородському національному університеті найбільший конкурс на спеціальність «туризм» географічного факультету: за останніми даними конкурсної комісії вузу, тут на 1 місце претендують 14 абітурієнтів. Відтак, у шкалі популярності високими балами оцінюються міжнародні відносини — 12 претендентів на місце, правознавство — 10,2, банківська справа — 8,8. Найменше бажаючих опановувати фізичну та біомедичну електроніку (1,4), російську мову та літературу, фізику ядра(1,5), а також фізику електронних систем (1,6). УжНУ на державне замовлення приймає 1006 студентів на денну форму навчання та 190 — на заочну. Загалом у вузі навчатимуться 6100 студентів стаціонарно та 3750 — заочно. До речі, УжНУ на 23 % підвищив плату за навчання. За словами помічника ректора Володимира Басараба, кілька років поспіль вуз не змінював вартості навчання, однак через інфляційні процеси змушений був це зробити зараз. Є вагомий нюанс: підвищення оплати стосуватиметься тільки вступників й тих студентів, які навчаються не за контрактом. Найбільше коштує навчання на юридичному факультеті — 7600 грн за рік, міжнародних відносин — 7100, новому стоматологічному факультеті — 7000 грн. Найменше — сестринська справа на медичному факультеті — 2700 грн., повідомляє Наталка ПОПОВИЧ , Ужгород.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати