Лебединий Севастополь
Ця зима стала своєрідним ребрендингом для міста «бойової слави»![](/sites/default/files/main/articles/25012013/1lebed.jpg)
«День» уже писав про те, що лебеді й інші пернаті зробили своєю зимовою «резиденцією» Севастополь (див. № 7 від 17 січня 2013 року). Для білих лебедів, лисух, чомг білокам’яне місто стало пристанищем, де можна відпочити та відновити сили. Тому годування птахів і спостереження за ними — зараз одна з улюблених розваг городян. Але краєзнавець Микола Шик, з яким поспілкувався «День», не схвалює годування птахів із рук: «У цей час людина може заразитися пташиним грипом. Цього року таких випадків не зафіксовано, проте такий ризик існує». Краєзнавець наполегливо радить: «Хліб краще кидати у воду». «До того ж птахи спокійно б прогодувалися і без допомоги людини, — упевнений Микола Шик. — Лебеді — травоїдні птахи, вони харчуються різними водоростями, морськими рослинами, і якщо в одній бухті для них закінчиться пожива, то вони спокійно можуть перелетіти в іншу, де вона є». Ну а для тих, хто все ж не збирається відмовляти собі у хорошому настрої, а птахам — у смачному обіді, краєзнавець радить: «Лебедів можна годувати відвареною морквою, картоплею і білим хлібом». Голова Ради громадських екологічних організацій Севастополя Маргарита Литвиненко радить городянам підгодовувати птахів, проте лише білим і в жодному разі не чорним хлібом. «У принципі, коли тепло, водоплавні особливо не потребують підгодівлі, адже з однієї бухти вони можуть перелетіти в іншу, де є їжа, однак, якщо стане холодніше, птахам дійсно знадобиться допомога людини, бо в умовах морозу вони не можуть вільно перелітати з бухти в бухту. Тому годувати птахів потрібно, просто потрібно знати, чим годувати».Микола Шик стверджує, що пернатих у бухтах Севастополя декілька сотень, а в ці дні очікується поповнення. Точна кількість перелітних птахів буде відома вже на початку лютого, коли фахівці проведуть облік. Оскільки кільцювання птахів у місті не проводиться, краєзнавець може лише передбачати, звідки до нас прилетіли крилаті квартиранти: «Скоріше за все — це українські птахи, а також із Білорусі та Росії. Звідси вони полетять до себе додому, щоб виростити потомство».
До речі, безпека птахів у Севастополі на особливому контролі. У місті бухти патрулюються. Державний інспектор з охорони довкілля Олександр Гюновський розповів «Дню»: «Цього року випадків браконьєрства не зафіксовано. Торік була одна спроба нападу на птаха, але ми успішно її припинили».
ТИМ ЧАСОМ
Севастопольські рятувальники закликають мешканців міста підгодовувати птахів у бухтах Севастополя. Про це повідомили УНН з посиланням на прес-службу територіального управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій в Севастополі. Традиційно в севастопольських бухтах зимують орієнтовно 400 молодих і слабких лебедів, які не можуть здійснювати далекі перельоти у теплі краї. «У цей період їх потрібно підгодовувати, тому що природної їжі їм не вистачає», — зазначив заступник начальника частини рятувальних та спеціалізованих робіт територіального управління Держслужби Володимир Григор’єв.
Випуск газети №:
№13, (2013)Рубрика
День України