Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Лікування пацієнтів із COVID-19

НСЗУ роз’яснила, які медичні послуги є безоплатними
26 травня, 20:04

Національна служба здоров’я України виплатила 162 944 463 грн за надання допомоги пацієнтам з підозрою або встановленим COVID-19. Пацієнти отримують безоплатно тестування методом ПЛР мобільною бригадою, за станом здоров’я — екстрену та стаціонарну медичну допомогу, повідомляє www.kmu.gov.ua.

НСЗУ платить закладу охорони здоров’я за кожне проведене тестування методом ПЛР. Це означає, що мобільна бригада має усе необхідне для взяття мазків у пацієнта вдома та транспортування їх до лабораторії. Для пацієнта послуга безоплатна.

Стосовно безоплатних послуг у стаціонарі, то пацієнт отримує такі основні послуги: тестування на SARS-Co-V-2, лабораторні та інструментальні дослідження (ЕКГ, загальний клінічний аналіз крові та сечі, біохімічний аналіз крові, визначення рівня глюкози крові), меддопомогу відповідно до галузевих стандартів, кисневу підтримку, інтенсивну терапію та підключення до ШВЛ та ЕКМО за необхідністю, знеболення та медикаментозну терапію, консультації лікарів інших спеціальностей тощо. Це покриває тариф відповідного пакета медичних послуг. А отже, пацієнтові не потрібно платити за те, за що платить держава.

Загалом за стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з коронавірусною інфекцією кошти отримали 6 закладів, які входять у перелік визначених лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 (понад 25,6 млн грн), та 31 заклад, які не входять у перелік лікарень, визначених для госпіталізації і отримують виплати лише в квітні (10,8 млн грн). За медичну допомогу, яка надається мобільними бригадами, кошти отримали 68 закладів на суму понад 2,4 млн грн. Також всі 25 центрів екстреної медичної допомоги отримали майже 124 млн грн.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати