Перейти до основного вмісту

«Люди там потребують тепла»

Ада Роговцева повернулася після туру звільненими містами Донбасу
26 серпня, 17:54
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА

Минулого тижня в рамках туру «Мистецький десант на схід» у звільнених містах Донбасу відбулися зустрічі з української акторкою Адою Роговцевою та її творчою командою. За чотири дні артисти відвідали п’ять міст: Сєверодонецьк, Лисичанськ, Артемівськ, Краматорськ та Слов’янськ, концерт у якому символічно співпав з Днем Незалежності. Вони виступали перед місцевими мешканцями та солдатами. За словами однієї із організаторів туру, співзасновниці мистецького руху «Петиція 5.12» Мар’яші Лекси, метою активістів було не лише донести власні думки мешканцям Донбасу, але й зрозуміти їхні проблеми та переживання. Допомогу в організації туру надав Єдиний координаційний центр «Донбас».

«Так сталося, що моє дитинство співпало у часі з війною, — розповідає Ада РОГОВЦЕВА. — Пам’ятаю я про ту війну здебільшого лише завдяки тому, що залишилося після неї — в покалічених очах, серцях, душах і тілах людей. Але свого власного стану і тієї напруги я не пам’ятаю. Здавалось, що я знала все це лише з розповідей. Коли ми побували поруч з місцями, де ллється кров, я відчула оту свою дитячу напругу. Люди там потребують тепла. Неможливо дивитися в очі чоловіків, які повернулися з передової — там такий біль, така мудрість і щирість... Хочеться несамовито кричати про те, що так продовжуватись не може — не можна кращих віддавати на смерть».

Впродовж зустрічей актори грали уривки з вистави «Варшавська мелодія 2», читали вірші Ліни Костенко, Лесі Українки та Марини Цвєтаєвої. Після концертів публіка довго не відпускала артистів. Люди фотографувались, брали автографи, кожен прагнув розповісти власну історію. Було багато біженців із Горлівки та Донецька — вони просили військових якомога швидше звільнити їхні міста. Разом з артистами постійно перебував оператор, тому незабаром можна буде побачити й телеверсію туру.

«За своє життя я зустрічала дуже різні аудиторії — напередодні думала про те, якою ж буде ця, — розповідає Ада Роговцева. — Виявляться, люди там такі самі — тільки плачуть більше і потім обнімаються міцніше... Мені здається, якщо б артисти, митці частіше приїздили на Донбас і говорили з людьми, закидів про те, що їх не чують, більше б не було. Хочу лише попередити, що «гопак» і дурнуватий гумор там не пройдуть — лише щирість, душевність і зацікавленість в тому, щоб людині, до якої ти звертаєшся, стало трохи краще, хоча б у моральному плані».

За словами організаторів, їхня акція — це лише перша ластівка. Артисти оголосили про створення мистецько-волонтерського руху «Укроп» й закликали музикантів, художників, письменників та представників інших творчих професій не залишатися осторонь.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати