Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Місто Щастя — а чи щасливi мешканцi?

02 червня, 00:00

Луганщина стала одним з пілотних регіонів для проекта адміністративно-територіальної реформи, яку планує запровадити нова влада. В рамках всеукраїнського обговорення цього в останні дні травня Луганськ відвідав віце-прем’єр з питань адміністративно-територіальної реформи Роман Безсмертний. Він наголосив, що задоволений ходом обговорення реформи в регіоні. За його словами, «винесення ключових ідей життя держави на обговорення широкого загалу — це стиль роботи нової влади».

Роман Безсмертний заявив також, що чим довше проходить реформа, тим болючішою стає її реалізація. Тому він пообіцяв, що до середини червня допрацьований проект закону буде передано до Верховної Ради. На питання про вартість проведення реформи пан Безсмертний відповідати відмовився, мотивуючи це тим, що міністерство фінансів ще не підготувало кошторис.

Наразі член робочої групи з питань адміністративно-територіальної реформи, голова секретаріату Луганської обласної ради Олександр Пашенцев вважає, що від радянських часів луганчанам залишилося багато нелогічностей в адміністративному поділі регіону. Наприклад, місто Щастя Ленінського району міста Луганська, так само — місто Олександрівка Артемівського району. А на території міста Вахрушева, яке входить до складу міста Красний Луч, одночасно діють постанови як Краснолучанської міськради, так і Вахрушевської. У 1998 році, нагадав О.Пашенцев, в одному з сіл Свердловська не відбулися вибори у місцеві ради, тому що існуюче законодавство уповноважує створювати як міські комісії, так і селищні ради. Тож у село прибули одразу дві комісії.

Нинішню Україну можна будувати лише на демократичних засадах — тобто на засадах місцевого самоврядування. Але складнощі в тому, що на сьогодні навіть в Конституції немає чіткого розділу територіального та адміністративного устроїв України. Тому внести зміни в адміністративно-територіальний поділ можна, лише змінивши Основний закон. І оскільки одна з основних цілей реформування — зменшення управлінського апарату, тобто виключення з сьогоднішнього проекту реформування адміністративного аспекту, це може призвести, як мінімум, до некерованості територій.

На сьогоднішній день заплановано збільшити сільради, включивши в них мінімум 5 тисяч мешканців. На одну сільраду в регіоні припадає 2,5 тис. мешканців, тобто дві сільради будуть об’єднувати в одну. Селищна рада включатиме до 10 тис. чол., понад 10 тисяч — місто. Також буде введено поняття «місто-район» та «місто-регіон». Олександр Пашенцев вважає, що ця градація абсолютно нежиттєздатна. Скільки маленьких сіл — 150—300 мешканців — треба буде об’єднати в сільраду? В такому разі за звичайною довідкою сільради треба буде їхати за 50—100 кілометрів.

На думку Олександра Пашенцева, питання про реформу обов’язково треба виносити на референдум. Але неважко передбачити, яка ситуація складеться, наприклад, навколо того ж м. Щастя, яке територіально розташоване у Станично-Луганському районі. Тобто мешканцям міста треба буде їздити не до обласної лікарні, а до районної, тарифи на проїзд та на телефонні розмови стануть міжміськими. Навряд чи мешканці стануть гарячими прихильниками реформи.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати