«Наслідок – екологічна криза»
Детальний план території київського мікрорайону передбачає ліквідацію потужного сміттєпереробного підприємстваЗранку 12 грудня біля будівлі Київської міської державної адміністрації протестували кілька сотень людей, працівники «Київміськвторресурсів» та громада місцевості Микільська Слобідка. На засіданні Київради мали розглянути питання щодо затвердження детального плану території Микільської Слобідки. У плані чомусь відсутній сміттєпереробний завод. Це попри те, що земельна ділянка і розташовані на ній виробничо-адміністративні будівлі перебувають у приватній власності підприємства.
«Ми зверталися до київської влади з цього питання, але отримували відписки, нас відсилали до розробників детального плану. Підприємства в документі просто немає. Є магазин, щось торговельно-розважальне, а нас немає. Кажуть, це якесь непорозуміння, але жодної конкретики», — розповідає заступник директора «Київміськвторресурсів» Сергій ВОЛКОВ.
Втрата близько 600 робочих місць, закриття сотень пунктів прийому вторсировини — наслідки знищення заводу, який переробляє понад 20% столичного сміття, виглядають загрозливо. «Може трапитися соціальна та екологічна криза, — стверджує Сергій Волков. — Десятки тисяч людей щодня приносять вторсировину у приймальні пункти нашого підприємства. У принципі, сьогодні це єдина нормальна можливість розділяти відходи на десять фракцій».
Голосування щодо детального плану території Микільської Слобідки мало відбутися ще 8 грудня, але депутати Київради не встигли цього зробити. «Ми працювали собі, не бачили цього документа, все було гаразд. І раптом 7 грудня дізнаємося, що є обговорений план, провели громадські слухання. Для нас це стало такою несподіваною новиною, як сніг сьогодні, — ділиться Сергій Волков. — План наче обговорювали з громадськістю, але люди проти нього. Активісти Микільської Слобідки підтримують нас. Взагалі в цьому плані — безліч порушень, зокрема стосовно інженерних споруд. Крім того, детальний план має деталізувати генеральний, а не навпаки. Не можна спочатку затвердити детальний план, а потім — генеральний, як це відбувається. Певно, є корупційна складова».