Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Наука – не у фокусі

15 червня вчені пікетували Кабінет Міністрів, щоб можновладці нарешті збільшили фінансування їх діяльності
15 червня, 19:10
ФОТО ВАСИЛЯ АРТЮШЕНКА

Акцію організувала профспілка працівників Національної академії наук України. Головна вимога вчених — термінове ухвалення законопроекту №4477 щодо збільшення фінансування НАН України і національних галузевих академій наук по загальному фонду держбюджету на близько 621,7 мільйона гривень. 

Згідно із законом «Про науку і науково-технічну діяльність», з 1 січня 2020 року обсяг фінансування галузі має становити 1,7% ВВП, але торік цей показник становив 0,3% ВВП, а цього року — 0,2% ВВП, тобто майже у дев’ять разів менше.

Через це вчені протестували біля Верховної Ради ще 19 квітня цього року. Вже наступного дня парламентський комітет з питань науки і освіти розглянув і схвалив законопроект №4477, котрий передбачає збільшення фінансування академічної науки на 621,7 мільйона гривень, зокрема НАН — на 483,3 мільйона. Але потім позитивне вирішення проблеми почали блокувати, зазначають у профспілці працівників НАН. Законопроект так і не розглянули на засіданні комітету з питань бюджету, запланована зустріч делегації профспілки з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом відкладена на невизначений термін.

Редактор відділу «Історія та «Я» газети «День» Ігор Сюндюков також взяв участь в акції під Кабміном. «Урядовці і парламентарі дали багато обіцянок, але реальних плодів ми не бачимо, — зазначає Ігор Сюндюков. — Сьогодні науковці працюють два-три дні на тиждень і часто майже нічого не отримують за свою роботу, а кращі молоді вчені їдуть за кордон. Така ситуація ганебна для влади. Покійний видатний філософ Сергій Борисович Кримський постійно підкреслював, що економічне зростання  неможливе без відродження інтелектуального і духовного. Нерозуміння того, як розвивається наука, означає, що ми приречені на сліпоту. Коли наука фінансуватиметься хоча б відповідно до закону, можна і треба буде питати щось з керівництва НАН. А коли коштів виділяють на порядок менше, критикувати стан справ у наукових інституціях — лицемірство».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати