Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Невідомий Ольжич

У Житомирі показують унікальні світлини та архівні документи
18 червня, 12:24

У Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Ольжича відкрилася виставка, яка розповідає про життєвий шлях житомирського поета, археолога, ідеолога українського націоналізму Олега Кандиби (Ольжича). Унікальні світлини, архівні документи будуть передані обласній бібліотеці Організацією українських націоналістів (ОУН) та Фундацією ім. О. Ольжича в постійне користування. Це оголосив керівник Житомирської обласної Організації українських націоналістів Олександр Прищепа. Він відзначив надзвичайну актуальність виставки, адже теперішні події в державі перегукуються з тими подіями, якими жило покоління Олега Ольжича. Сьогодні, як і тоді, відбувається боротьба за Українську державу.

За популяризацію особистості Олега Ольжича в Житомирі від імені Організації українських націоналістів почесні грамоти було вручено Олені Галагузі, Георгію Мокрицькому, Віталію Шляховому, Олегу Бурячку, Костянтину Суському, Олександру Шевчуку, повідомляє прес-служба ОДА.

Відомий житомирський краєзнавець Георгій Мокрицький, представляючи експозицію, звернув увагу присутніх на ексклюзивну світлину будинку, в якому 1907 року народився Олег Кандиба, зняту незадовго до знесення споруди. Будинок віднайшов і сфотографував житомирський краєзнавець Руслан Кондратюк.

Георгій Мокрицький переконаний у тому, що потрібно якнайбільше популяризувати українських національних героїв. Він розповів також, що у співавторстві з Русланом Кондратюком готує до друку перший в історії Житомирської області історико-географічний довідник «Європейська Житомирщина. Український вимір». Книжка оповідатиме про всіх забутих, заборонених борців Житомирщини за незалежну Україну. Серед близько 400 персоналій чільне місце належить Олегові Ольжичу, Олені Телізі, розповіді про редакцію газети «Українське слово», яка з’явилася в Житомирі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати