Перейти до основного вмісту

«Обіцянок треба дотримуватися»

Міністерство оборони хоче зняти охоронний статус із Тарутинського степу
10 березня, 11:33
ФОТО PRYRODA.IN.U

Нещодавно «День» повідомляв хороші новини про заказник «Тарутинський степ», що в Одеській області. Судова справа, ініційована експертами міжнародної благодійної організації «Екологія — Право — Людина», розвивалася за позитивним для заказника сценарієм: суд виніс ухвалу про заборону розорювати землі Тарутинського степу (а це минулої осені вже зробили кілька фермерських господарств).

Нагадаємо, фермери уклали договори про оренду земель із Міністерством оборони, котре вважає територію заказника своєю власністю, оскільки до 1993 року тут розташовувався військовий полігон. Та коли він припинив існування, земельна ділянка не була закріплена за Міністерством оборони, отже відомство не має на неї жодних прав. У суді екологи вимагають від Міноборони та фермерів рекультивувати знищені степові угіддя. Але наразі суддя захворіла, а справа «зависла».

Разом із цим активісти напрацювали інший позитивний сценарій вирішення проблеми: домоглися від Міністерства екології та природних ресурсів наказу про створення робочої групи, яка візьме питання Тарутинського степу під контроль. До засідань робочої групи долучилися представники оборонного відомства, котрі пообіцяли виділити техніку для рекультивації розораних земель. Тож нинішня весна мала стати знаковою для заказника: або тут почнеться оживлення знищених угідь, або відомство порушить обіцянку і дозволить фермерам продовжити оранку. Вочевидь, Міноборони вирішило піти другим шляхом, оскільки ініціювало процедуру скасування рішення Одеської обласної ради про створення Тарутинського заказника.

Олексій Василюк, експерт МБО «Екологія — Право — Людина», нагадує, що ліквідація заказника можлива лише в тому разі, якщо виявиться, що він не має природної цінності, або якщо це погодить особисто міністр екології. Оскільки обидва варіанти наразі неможливі, Міністерство тисне на обласних депутатів.

«Тарутинський степ є унікальною частиною Одещини, це найбільший після Асканії-Нова степовий заказник, — нагадує юрисконсульт МБО «Екологія — Право — Людина» Софія Шутяк. — Місяць тому була зустріч, на якій Міноборони зобов’язали розробити заходи для відновлення степу. Тому ми відкрито звертаємося до Міністерства з тим, що треба дотримуватися обіцянки. І нагадуємо: у світі великі гроші витрачають на збереження довкілля, а не на його знищення».

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати