Перейти до основного вмісту

Облава на курців

Незабаром на всіх зупинках громадського транспорту з’являться таблички «Курити заборонено»
19 вересня, 00:00

Столична влада вирішила продовжити боротьбу з курцями в громадських місцях. З цього приводу Київрада прийняла відповідне рішення, в якому до переліку закритих для паління зон увійшли й зупинки громадського транспорту: за законом, саме депутати мають право накладати табу на місця, де курити не дозволяється. Отже, як стверджує заступник голови столичної міськдержадміністрації Ірена Кільчицька, через кілька місяців у Києві на зупинках громадського транспорту вивісять таблички про заборону паління. Там систематично ходитимуть міліцейські патрулі, які штрафуватимуть порушників. За запалену сигарету доведеться викласти від 17 до 119 гривень (в залежності від того, який раз впіймали «на гарячому»).

Важко уявити, як наші міліціонери насправді збираються боротися із курцями. Адже закон України про заборону куріння в громадських місцях вступив у дію ще в минулому році, а таблички про заборону паління вивісили лише в центрі столиці — в переході на майдані Незалежності. Але, якщо там постояти кілька хвилин та спостерігати за курцями, можна зробити висновок, що ніякі заборони на них не діють: курять прямо під знаком. Наряди міліції час від часу затримують курців, попереджують їх та складають протоколи.

— Потім ці протоколи міліція передає до суду, але я ще не чув, аби цього року суди за куріння когось покарали матеріально, — розповів заступник начальника Центру зв’язків із громадськістю ГУ МВС Києва Володимир Дмитренко. — Вважаю, що згаданий закон потрібно доопрацювати, зокрема, внести до нього чіткий перелік місць, де палити заборонено. Загалом, на мою думку, каральними методами ми навряд чи зможемо боротися із курцями в громадських місцях. Звичайно, якщо є закон, то його потрібно виконувати, та ліпше б міліція затримувала злочинців, а не виховувала курців. От взяти хоча б до прикладу Німеччину, то там громадяни виховані так, що вони на вулиці чи в громадських місцях курити не будуть. Якщо там хтось і палить, то робить це у спеціально визначених місцях. У Києві таких місць поки що немає. Що вже казати про ставлення українців до моральних цінностей. Нещодавно був у свого сина-одинадцятикласника на шкільних зборах, то класний керівник бідкалася з приводу того, що дівчата не можуть досидіти до закінчення уроків і відпрошуються курити...

Кожного дня доводиться спостерігати, як, незважаючи на всі закони та розпорядження, курці палять на зупинках, у підземних переходах, в офісах, біля магазинів, тим самим обкурюючи тих, хто не став рабом цієї шкідливої звички. На зауваження відійти подалі, громадяни із запаленою сигаретою слабо реагують або, ще частіше, починають обурюватися, мовляв, тобі не подобається, то ти й відходь.

— Але ж біля кожної людини міліціонера не поставиш. Де ж їх скільки набереш! Вважаю, вся справа тут у культурі поведінки та повазі до інших — якостей, які потрібно виховувати у наших громадян, коли вони ще ходять під стіл пішки, — переконаний Володимир Дмитренко.

Як повідомили «Дню» у прес- службі ГУ МВС Києва, тільки у цьому році працівники міліції склали близько чотири тисяч адміністративних протоколів за куріння в громадських місцях. Так як у багатомільйонному місті біля кожної зупинки людину в погонах не поставиш, то київська міліція планує проводити спеціальні рейди. Спочатку патрульні служби будуть попереджувати правопорушників, а потім, якщо це не допоможе, стягувати з них штраф. Згодом, коли курці зрозуміють, що міліція з ними не жартує, вони боятимуться бути оштрафованими, і таким чином звичка курити на зупинках поступово зникне.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати