Перейти до основного вмісту

Перевірка на законність

Забудови в центрі Києва перевірить спеціальна комісія уряду
24 березня, 00:00
НАЙБІЛЬШИЙ РЕЗОНАНС У СТОЛИЦІ ВИКЛИКАЛО ЗВЕДЕННЯ ВИСОТКИ НА ВУЛИЦІ ГОНЧАРА, 17-23 / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Днями прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив голові КМДА Олександру Попову перевірити законність усіх будівництв в історичній частині Києва — чи відповідають вони містобудівному законодавству, державним будівельним, санітарним та екологічним нормам. Для цього буде створена спеціальна комісія, до якої ввійдуть представники міністерств, центральних органів виконавчої влади та Генпрокуратури.

Та чи не запізно кинулася влада рятувати центр Києва? Адже дозволи на будівництво давали не сьогодні й не вчора, а законодавчі норми, які мали регулювати містобудівні питання, теж ніхто не скасовував. Та чомусь на них не всі зважали. А гарантії, що навіть після такої перевірки будівельні роботи у центрі Києва припиняться, ніхто не дає. Якщо подивитися на статистику громадської ініціативи «Збережи старий Київ», яка бореться з незаконними забудовами вже років шість, можна побачити, що в її списку «гарячих точок» налічується 37 об’єктів. Лише на трьох громадським активістам вдалося скасувати будівництво: біля Жовтневої лікарні, на Жуковому острові та у сквері на вулиці Прорізна, 3-5. Ще на п’яти об’єктах будівництво призупинено, а на решті зупиняти роботи ніхто й не збирається.

Найбільший резонанс викликало зведення висотки на вулиці Гончара, 17-23 — у буферній зоні Національного заповідника «Софія Київська». Компанія-забудовник «Fresco Sofia» нині звернулася до ЮНЕСКО, щоб таки отримати дозвіл на продовження будівельних робіт, а киян змусити припинити акції протесту. І незважаючи на те, що тричі програвала суд громадським захисникам пам’ятки, компанія подає на них позов учетверте. За припинення будівництва торговельно-офісного центру біля станції метро «Театральна» вже кілька разів брався Олександр Попов, запевняючи, що цьому буде покладено край. За його розпорядженням були створені робочі групи, які займалися аналізом так званих чорних списків забудов. Та поки що результатів немає — на обох об’єктах роботи як тривали, так і тривають.

— Оці всі комісії та перевірки — це лише спосіб показати, що влада щось робить, — переконує активіст громадської ініціативи «Збережи старий Київ» Ігор Луценко. — Можливий такий варіант, що якусь забудову тимчасово зупинять, поки вляжеться хвиля інтересу до цього питання. А далі все буде тривати. Реально може зупинити цей процес закон Президента про заборону будівництва в буферних зонах або закон, який може прийняти Верховна Рада. Але політичної волі на це поки що немає. Навіть якщо така команда згори з’явиться, проблема в тому, чи буде вона виконуватись.

Дійсно, кілька місяців тому Віктор Янукович наклав мораторій на вирубку зелених насаджень у Києві. Але це проблеми так і не вирішило. Що ж може покласти край незаконним будівництвам у центрі Києва — продовження теми читайте у п’ятничному номері.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати