Перейти до основного вмісту

Поділимо прибутки порівну,

пропонує уряд українським підприємцям
13 квітня, 00:00

«275 млн. гривень дивідендів на державну частку, закладених до бюджету-2000, будуть зібрані в тому разі, якщо позиція влади буде жорсткою і держава підтвердить, що може відстояти свої інтереси і раніше прийняті рішення», — заявив у вівторок на брифінгу перший заступник голови Фонду держмайна України Михайло Чечетов. ФДМ, виконуючи доручення уряду, закликав уповноважених осіб, які представляють інтереси держави на загальних зборах акціонерів, голосувати за відрахування чистого прибутку у фонд держдивідендів у розмірі 50%. Саме це урядове рішення і має, за твердженням М.Чечетова, «відстояти» державу.

Перший заступник голови ФДМ похвалився такими результатами: на 1 квітня 2000 року надходження дивідендів на держчастку від суб’єктів підприємницької діяльності відкритих акціонерних товариств становили близько 16 млн. грн. (завдання Мінфіну — 15 млн.). Крім того, на загальних зборах акціонерів у першому кварталі прийнято рішення про перелік дивідендів щодо 46 ВАТ на суму 92 млн. грн. Щоправда, бентежить той факт, що збори акціонерів відбулися в 386 ВАТ, і в 340 з них за результатами господарської діяльності за минулий рік «не було отримано чистого прибутку для розподілу у фонд дивідендів».

Крім того, як був змушений зазначити М.Чечетов, рішення про перерахування 50% прибутку виконують «зі скрипом». Причому «злісні порушники» вдаються до всіляких способів непокори. Так, Держкомітет промполiтики дав своєму представнику, голові правління ВАТ «Турбоатом» А.О. Бугайцю, завдання голосувати на загальних зборах акціонерів за прийняття рішення про відрахування не 50% (18 млн. грн.), а 6,9% (2,5 млн. грн.). Як результат, ФДМ ставить нині питання про розрив договору з такими «розумниками». Зі слів М.Чечетова, отримавши 200 млн. грн. чистого прибутку від «Київенерго», Київська держадміністрація (яка управляє 50%+1 держакція) «забула», що треба віддати 50% на держдивіденди. Замість цього вона почала оплачувати витрати, поки не довела цифру до 6 млн., і тоді, згадавши про державу, чесно віддала 2,5 млн. грн. Такі випадки, стверджує заступник голови фонду, далеко не поодинокі.

Цілком зрозуміле бажання наших підприємств, які ще працюють, залишити на власні потреби свої і без того рахітичні прибутки. Разом з тим важко не погодитися і з М.Чечетовим, який підсумував стан справ: «Треба було думати про те, багато чи мало 50% від прибутку до прийняття бюджету. Звичайно, можна ліквідувати це рішення, але тоді разом з ним треба прибрати з бюджету 275 млн. грн. Вибирайте: або дефіцит бюджету, або, швидше від усього, зрізати витратну частину на соціальні потреби. Якщо ж у бюджеті є такий рядок і прийнято відповідне рішення, його потрібно виконувати. Та й я солідарний з думкою Юрія Єханурова, який сказав: «Не хочете платити дивіденди — приватизуйтеся повністю, «до нуля».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати