Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Про закон одного міста та його «хазяїна»

03 лютого, 00:00

Напередодні колишній мер Києва Іван Салій, у якого є текст законопроекту до підписання Президентом, у розмові з кореспондентом «Дня» відзначив зміни в ст. 7 і 13, на які раніше вказав у нашій газеті народний депутат Олександр Лавринович.

Проте Іван Салій сказав, що ухвалений закон — це краще, ніж коли його немає зовсім. На його думку, Київ «ще не зовсім, але вже практично місто». Щоправда, з точки зору інтересів держави й Києва, перший варіант закону, до якого Президент застосував вето, був кращим, — вважає пан Салій.

Раніше прес-служба Президента заявила, що Л. Кучма пересвідчився, що поданий йому на підпис закон є оригіналом, побачивши на останній сторінці підписи голови Верховної Ради Олександра Ткаченка, голови парламентського Комітету з питань державного будівництва, місцевого самоврядування й діяльності рад Олександра Кушніра, його заступника Бориса Андресюка і завідуючого протокольним сектором Верховної Ради, — повідомляє Інтерфакс-Україна.

Вибори мера Києва мали відбутися в один день із парламентськими — 29 березня 1998 року. Однак через відсутність закону про столицю вони були скасовані Конституційним судом. Тоді було 14 бажаючих стати «хозяїном» Києва, зокрема Олександр Омельченко, Леонід Косаківський, Іван Салій, Сергій Головатий, Валерій Бабич. Наприкінці минулого тижня голова Київської міськадміністрації О. Омельченко запропонував провести вибори 28 березня. Іван Салій, який ще остаточно не визначився з приводу свого балотування на посаду київського голови («це буде залежати від дати виборів, кола претендентів, від атмосфери»), коментуючи цю пропозицію зазначив: «Так не можна чинити ні щодо киян, ні щодо кандидатів. Необхідно створити хоча б видимість виборів. Якщо ж вибори відбудуться 28 березня — це будуть вибори одного кандидата — Олександра Омельченка». Нереальною датою виборів назвав 28 березня й інший можливий кандидат Сергій Головатий.

Свою думку про закон і вибори висловив і Олександр Омельченко. На одній з останніх прес-конференцій він заявив, що «ідеального закону не те, що в нас, у всьому світі не може бути». Відповідаючи на запитання про свою участь у виборах київського голови, він сказав, що якщо й буде балотуватися, то не витрачатиме державних грошей на рекламу своєї персони і при цьому знову зробив особливий наголос на даті виборів.

КОЛИ ВЕРСТАВСЯ НОМЕР

Парламентський кореспондент «Дня» В'ячеслав Якубенко повідомив, що спроба депутатів включити до порядку денного сесії ВР питання про призначення виборів київсього голови на 4 квітня була підтримана всього 60 голосами.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати