Перейти до основного вмісту

Репертуарні «секрети»

30 серпня, 00:00

Після літнього затишшя театральний скверик біля Національної опери України наповнюється різноголоссям вокалізів, які випліскуються з відкритих вікон репетиційних класів. А це означає, що ось-ось підніметься завіса, і новий, 141-й театральний сезон вступить у свої права.

Ювілейний сезон, який минув, ознаменувався п’ятьма прем’єрами, великими й короткочасними гастролями, географія яких охопила практично всі континенти планети. Напружену й насичену роботу театру було оцінено керівництвом країни: Розпорядженням Президента України №615/2008 велику кількість діячів культури та мистецтва було відзначено державними нагородами. Так, званням «Герой України» удостоєно легендарного передчасно померлого тенора Анатолія Солов’яненка (чий 75-річний ювілей урочисто відзначався цього року), а також оперну примадонну Марію Стеф’юк. Почесне звання «Народний артист України» отримала Валена Река, в минулому солістка опери, а нині асистент режисера театру. Особливо приємно, що безліч молодих акторів опери і балету відзначено званням «Заслужений артист України»: Лілія Гревцова, Катерина Стращенко, Микола Шуляк, Наталя Лазебникова, Микола Міхеєв, Сергій Сидорський. Не забуті артисти хору й оркестру, а диригенту Аллі Кульбабі присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Новий сезон відкриється 7 вересня оперою Г. Майбороди «Ярослав Мудрий», а потім глядачі побачать дві прем’єрні роботи, якими колектив порадував своїх шанувальників під завісу: опера Дж. Верді «Бал-маскарад» і балет М. Теодоракіса «Грек Зорба».

2009 рік пройде під знаком 200-річного ювілею Миколи Васильовича Гоголя, за мотивами творів якого створено безліч творів, і, зокрема, опер і балетів. Багато композиторів черпали натхнення в його фантасмагоричних сюжетах. Від Римського-Корсакова й досі не вичерпується інтерес до великого класика з українським корінням. Першою прем’єрою сезону стане поновлення балету Євгена Станковича «Ніч перед Різдвом» у постановці Віктора Литвинова. До речі, цей яскравий і самобутній майстер балету у вересні відзначить своє 60-річчя. Нині маестро Станкович закінчує писати оперу на гоголівський сюжет (прем’єру «Страшної помсти» намічено на квітень-травень). У рамках спільної співпраці Національної опери з Інститутом культури Італії в Україні буде поставлено іскрометну оперу «Любовний напій» Г. Доніцетті.

У квітні пройде Міжнародний конкурс балету ім. Сержа Лифаря, престиж якого з кожним роком усе зростає, розширюючи географію його учасників.

Традиційно важливою частиною роботи колективу театру є гастрольна діяльність. Оперну трупу з нетерпінням чекають у Японії, де протягом жовтня — листопада кияни покажуть опери «Турандот», «Манон Леско» Дж. Пуччіні та «Травіату» Дж. Верді. А в грудні до Італії і, можливо, Греції відправляться артисти балету. Вони покажуть «Лускунчик» П. Чайковського. У рамках співпраці з продюсерською фірмою «Ландграф» пройдуть гастролі країнами Європи: у Зальцбурзі у виконанні оркестру, хору та солістів прозвучать кантати «Олександр Невський» С. Прокоф’єва і «Дзвони» С. Рахманінова. Оперу «Борис Годунов» М. Мусоргського українські актори покажуть у Данії та Швеції, а балети «Спляча красуня» П. Чайковського та «Баядерка» Л. Мінкуса побачать глядачі Австрії, Німеччини та Швейцарії. Нині дирекція театру веде переговори про турне в Кореї.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати