Сімферополю створять легенду...
Міськрада Сімферополя вважає, що столиця Криму має достатню кількість історичних, літературних, архітектурних, природних і інших визначних пам’яток для того, щоб бути для туристів, які приїжджають до Криму, чимось більшим, ніж перевалочна база по шляху з материка на Південний берег Криму. Тут і столітній дуб-велетень в Дитячому парку, і надзвичайно цікаві музеї, і пам’ятки архітектури, об’єкти з історії виноробства, історії релігій...
Директор КП «Сімферопольський турсервіс» Сімферопольської міськради Сергій Павличенко зараз працює над концепцією міського музею, який планується відкрити до 225-річчя від дня основи міста (2009 рік) і включає створення музейного комплексу з історії Скіфської держави, яка існувала в Криму. Як відомо, під Сімферополем є руїни його столиці — «Неаполя скіфського», які ще недостатньо вивчені, проте і ті розкопки, які проведені, дали унікальний матеріал з життя скіфів. У світі інтерес до скіфської історії дуже великий, і тільки створення скіфського музею могло б зацікавити десятки тисяч туристів щорічно. Сергій Павличенко вважає, що Сімферополю пощастило ще і в тому, що на вулиці Пушкінській збереглася колишня будівля дореволюційного банку, в якій збережено велетенський сейф — сховище грошей площею 19 м 2 . Саме тут, пропонує Сергій Павличенко, можна провести виставки коштовностей із «золотої комори», до якої входить і колекція скіфського золота, зберігання якої поки є головним болем для краєзнавчого музею.
Як не дивно, але за всієї великої кількості сувенірів на кримську тематику в Сімферополі поки немає гідного спеціалізованого сувенірного ринку. «Цю явну прогалину в туристичній сфері потрібно виправити, — вважає Сергій Павличенко. У міськраді розглядається декілька варіантів створення сувенірного ринку, але з таким розрахунком, щоб ним було зручно користуватися туристам, які приїжджають до Сімферополя. Один з варіантів — розміщення ринку в просторому сквері на бульварі Леніна біля залізничного вокзалу, в місці, яке завжди доступне гостям міста і де планують побудувати пішохідний міст з території вокзалу безпосередньо на бульвар, оскільки це досить пожвавлене транспортне місце.
Одночасно міськрада реалізовує програму будівництва в місті мережі готелів, реконструкції доріг, створення кемпінгів, автомобільних стоянок, фірм прокату автомобілів, а також нову мережу турфірм, гіди і екскурсоводи яких могли б грамотно і на рівні ХХI століття організовувати тури по Криму за програмами, в яких Сімферополь був би центральним пунктом. Міськрада вважає, що таке туристичне «легендування» Сімферополя за три- п’ять майбутніх років зможе збільшити кількість туристів у Сімферополі, як мінімум, в три- чотири рази, а прибуток міської громади від турбізнесу має зрости, щонайменше, у п’ять разів.