Перейти до основного вмісту

Три дні під знаком танцю

З 2 по 4 квітня у Києві пройде IX Міжнародний фестиваль балету «Серж Лифар де ля данс»
01 квітня, 00:00
ВІДКРИЄТЬСЯ ФЕСТИВАЛЬ ГАЛА-КОНЦЕРТОМ, У ЯКОМУ ВІЗЬМУТЬ УЧАСТЬ УЧНІ УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ ТАНЦЮ ІМ. С. ЛИФАРЯ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Передуючи цьому балетному форуму, професор Юрій Станішевський, художній керівник фестивалів та конкурсів ім. С. Лифаря, зазначив, що впродовж 14 років їх існування, зникло багато подібних престижних змагань у Європі. Нині Конкурс ім. С. Лифаря визнано одним із кращих у Європі Всесвітньою федерацією міжнародних балетних конкурсів у Відні. Розширюється географія учасників. На лифарських форумах артисти можуть порівнювати сприйняття нових тенденцій у світовому балеті. Прикладом тому є численні гості колишніх фестивалів, а також безліч переможців та лауреатів-українців, що нині прикрашають балетні трупи усього світу. Самі за себе говорять імена таких танцівників, як Володимир Малахов, Ірина Дворовенко, Іван Путров, Аліна Кожокару, Іван Козлов, Ніна Змієвец, а також балетмейстерів Олексія Ратманського, Ради Поклітару, Алли Рубінної, Сергія Швидкого ...

За традицією фестиваль відкриється 2 квітня, у день народження Сергія Михайловича Лифаря — видатного танцівника й хореографа, який здобув європейську популярність українця, який укріпив світову славу парижського балету «Гранд- Опера».

Відкриється фестиваль гала-концертом, у якому візьмуть участь учні Української академії танцю ім. С. Лифаря, артисти столичного балету, а серед них чимало лауреатів шістьох (з моменту заснування 1994 року) конкурсів імені Сержа Лифаря. Центральне місце у програмі концерту займуть номери й мініатюри в хореографії Лифаря, серед яких «Сюїта у білому» Едуара Лало, «Ранкова серенада» Франсіса Пуленка, «Ромео і Джульетта» Петра Чайковського, а також твори інших хореографів, співзвучні стилістиці Лифаря. Їх виконають зірки балету Національної опери України Олена Філіп’єва, Тетяна Голякова, Наталія Мацак, Наталія Лазебникова, Тетяна Льозова, Сергій Сидорський, Андрій Гура, Володимир Чупрін, Олександр Шаповал, Костянтин Пожарницький, Денис Недак...

Другий день фестивалю подарує українським глядачам прем’єру — балет «Одіссей» М. Кочаба у виконанні артистів Словацького президентського балету Ондрея Шотта (у його хореографії). У Кошиці прем’єра вже відбулася, а критики назвали спектакль однією з кращих постановок цього балетмейстера... Шотт майстерно володіє різними прийомами хореографії, як у модерні, так і у класиці, чого вимагає й від артистів свого театру. Серед його постановок найбільш відомі «Кармен» Ж. Бізе — Р. Щедріна, «Болеро» М. Равеля, з якими київські глядачі познайомилися 2004 року, «Адажієтто» Г. Малера, «Реквієм» Дж. Верді, а також «Ромео і Джульєтта», «Євгеній Онєгін» П. Чайковського. О. Шотт відомий як балетмейстер світової прем’єри «Карміни Бурани» К. Орфа, яка мала колосальний успіх у багатьох столицях світу.

Шотівський невеликий інтернаціональний балетний колектив, який складається з угорців, словаків, поляків та на цілу третину з українців, визнано одним із кращих колективів. Він постійно знаходиться у творчому пошуку, відзначений безліччю нагород у Відні, Стокгольмі, Празі. 3 квітня партію Одіссея виконає колишній соліст Національної опери України, до речі, золотий лауреат конкурсу ім. С. Лифаря, Сергій Єгоров, нині провідний соліст балету О. Шотта.

Завершить програму фестивалю 4 квітня вечір сучасної європейської хореографії, у якому можна буде познайомитися із творчістю таких балетмейстерів, як Іржи Бубенчек, Максим Скляр, Наталія Хоречна, Маріо Радачовський, Петро Зуська. У першому відділенні концерту виступлять словацькі та українські артисти балету. А у другому відділенні глядачі побачать один з найбільш популярних балетів «Шехеразада» М. Римського-Корсакова. Головні партії виконають солісти Національної опери України Олена Філіп’єва (Зобеїда) та Олександр Шаповал (Золотий раб).

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати