Перейти до основного вмісту

«Укртелеком» починає діалог з інвесторами

06 липня, 00:00

У понеділок, 8 липня, у Лондоні пройде презентація ВАТ «Укртелеком» для іноземних інвесторів, яку організують уряд України та радник з приватизації компанії — міжнародний консорціум. Це перший публічний крок в справі приватизації «Укртелекому» після того, як було завершено пільговий продаж 7,14% акцій. Представницька делегація, яку очолить віце-прем’єр Василь Роговий, вестиме переговори майже з 30-ма зацікавленими організаціями, включаючи промислових і фінансових інвесторів.

Як повідомив вчора керівник радника Стів Джонсон, метою цієї презентації є представити Україну та «Укртелеком» і отримати від можливих інвесторів зворотну реакцію, аби впевнитися в правильності здійснюваних кроків. «Поки що наш діалог з інвесторами був успішним, і отже ми хочемо розпочати з ними більш конкретні розмови про те, що б вони хотіли придбати», — сказав С.Джонсон. За його словами, зараз Кабінет Міністрів завершує роботу над «Програмною заявою уряду в галузі телекомунікацій», де визначаються початкові реформи у цій сфері, і основні її положення буде оприлюднено вже у Лондоні.

Однак найважливішою частиною програми, безумовно, буде пропозиція України, яка нарешті набула конкретних обрисів. Згідно з умовами продажу «Укртелекому», які затвердив Кабмін, на відкритий тендер буде виставлено пакет акцій у розмірі 42,86% від статутного фонду ВАТ. Держава має утримувати у своїй власності не менше 50% акцій плюс одна акція. Промисловим інвесторам також буде запропоновано управління половиною державного пакету акцій «Укртелекому». Встановлені кваліфікаційні вимоги до інвестора свідчать про те, що це має бути потужний й досвідчений оператор зв’язку, спроможний значно прискорити розвиток мереж електрозв’язку в Україні і довести якість послуг до міжнародних стандартів. Від промислового інвестора вимагається мати доходи від основної діяльності в галузі електрозв’зку не менше $1 млрд. за кожний з останніх трьох років, прибуток за кожний, принаймні, з трьох останніх років не менше $400 млн., більше двох мільйонів телефонних ліній та не менше п’яти років досвіду діяльності в електрозв’язку та наданні послуг Інтернет та електронної пошти. Телекомунікаційні компанії можуть брати участь у відкритих торгах самостійно або об’єднатися у консорціум (в цьому разі контроль за ним не менше, ніж на 51%, повинен здійснювати промисловий інвестор).

С.Джонсон вважає, що, принаймні, 30 операторів зв’язку у світі сьогодні відповідають цим жорстким вимогам. Визнаючи, що нині телекомунікаційний ринок переживає далеко не кращі часи, керівник радника однак уникає говорити про кошти, які можна отримати від продажу «Укртелекому», бо, за його словами, на цю тему уряд наклав табу. На думку С.Джонсона, інвестиційній привабливості національного оператора зв’язку значно сприятиме те, що «Укртелеком» може одержати опціон на отримання ліцензії на надання послуг мобільного зв’язку третього покоління.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати