Перейти до основного вмісту

В Україні готується нова Військова доктрина

15 травня, 00:00

Робота над узгодженням тексту нової Військової доктрини вже завершується, повідомив міністр оборони України генерал-полковник Олександр Кузьмук, виступаючи нещодавно перед слухачами Академії Збройних Сил України.

Нинішня Військова доктрина була ухвалена Верховною Радою в жовтні 1993 року і відтоді неодноразово піддавалась критиці за надто загальний характер. Президент Леонід Кучма якось саркастично зауважив, що з огляду на чинну доктрину треба на усіх кордонах України викопати окопи, сісти в них усьому населенню країни і оборонятися. Тодішнє військове керівництво одразу повідомило, що готується нова Військова доктрина, яка грунтується на нових реаліях. Було заявлено, що надалі Україна не повинна будувати систему оборони з огляду на концепцію ворожого оточення, яка панувала за часів СРСР.

Однак від 1995 року питання про необхідність нової Військової доктрини більше не порушувалося. Ситуація принципово змінилася після ухвалення Концепції національної безпеки та Державної програми будівництва та розвитку Збройних Сил України. Саме на підставі цих документів і буде скореговано зміст Військової доктрини.

Участь у цій роботі беруть представники Ради національної безпеки та оборони, Кабінету Міністрів та міністерства оборони, котрі уникають завчасних коментарів щодо оновленого змісту документа. Загалом відомо, що в новій доктрині буде враховано положення Концепції національної безпеки, де йдеться про участь України в міжнародних системах безпеки, а саме про "входження в існуючі та створення нових систем безпеки". Це можна сприймати як ознаку того, аби серед іншого мати відчинені двері і в НАТО.

Очікується, що в новій Військовій доктрині зазнають змін положення, де йдеться про міжнародні документи, яких дотримується Україна в своїх військово-політичних відносинах з іншими країнами, та визначається ставлення до ядерної та інших видів зброї масового ураження після приєднання Києва до ДНЯЗу та остаточного набуття без'ядерного статусу. У доктрині знайде своє відображення і такий напрямок, як миротворча діяльність України.

За планами генералів, прийняття нових та внесення змін і доповнень до існуючих законів із військових питань, а також ухвалення нової Військової доктрини має бути завершено протягом цього та наступного років.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати